تفاوت آزمون دولینگو با تافل و آیلتس

تفاوت آزمون دولینگو با آیلتس و تافل

آزمون دولینگو چه تفاوتی با آیلتس و تافل دارد؟

آزمون دولینگو به شما این امکان را می‌دهد تا از هر جایی در جهان و با هزینه‌ای ناچیز، مهارت‌های زبانی خود را آزمایش کنید. با دولینگو، دیگر نیازی به حضور در مراکز آزمون پرتنش و هزینه‌های سرسام‌آور نیست. این آزمون هیجان‌انگیز، انعطاف‌پذیر و به‌روز، جایگزین ایده‌آلی برای آزمون‌های تافل و آیلتس است. آیا آماده‌اید تا بدانید که آزمون دولینگو چه تفاوتی با آیلتس و تافل دارد. پس ادامه این متن را مطالعه کنید.

پیشنهاد ویژه اکانت بازار : خرید ارزان اکانت دولینگو پلاس

آزمون Duolingo با آیلتس و تافل چه تفاوتی دارد؟

آزمون Duolingo با آیلتس و تافل چه تفاوتی دارد؟

آزمون دولینگو می تواند یک جایگزین مناسب برای آزمون های زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل و PTE باشد. با این حال، هر یک از این آزمون ها ویژگی های منحصر به فردی دارند. آزمون دولینگو آنلاین و در هر زمان قابل دسترسی است، در حالی که آیلتس، تافل و PTE در تاریخ های خاص و مکان های خاص برگزار می شوند. علاوه بر این، آیلتس و تافل بیشتر برای اهداف تحصیلی مورد استفاده قرار می گیرند، در حالی که PTE معمولاً برای مهاجرت و اهداف کاری استفاده می شود.

همچنین پیشنهاد می کنیم که بخوانید : سیر تا پیاز آزمون دولینگو

در جدول زیر می توانید مقایسه اجمالی این آزمون ها را مشاهده کنید:

مزایا زمان (ساعت) نمره آزمون

 ارزان

 دریافت جواب سریع

آنلاین

1 10-160 دولینگو

 بسیار معتبر

2:45 1-9 آیلتس

معتبر

  کامپیوتری

3 0-120 تافل

سریع (نمره)

 کامپیوتری

 صحبت طبیعی

2 10-90 PTE

مقایسه نمره Duolingo با آزمون های آیلتس، تافل و PTE

آزمون دولینگو در هر زمان و مکانی قابل دسترسی است. این آزمون شامل مهارت های خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن می شود و نمره آن از 10 تا 160 متغیر است. در آزمون آیلتس، نمره کلی بین 1 تا 9 است که به صورت نیم نمره (مثلا 6.5) نیز می تواند باشد. هر یک از چهار مهارت شنیداری، خواندن، نوشتن و گفتاری نیز بین 1 تا 9 در این آزمون نمره گذاری می شوند.

آزمون تافل دو نوع است کامپیوتری و کاغذی است. تافل اینترنتی، نمره کلی بین 0 تا 120 دارد. در حالی که در آزمون تافل کاغذی، نمره کلی بین 310 تا 677 است. نمره تافل از جمع نمرات چهار بخش شنیداری، ساختار و نوشتن، خواندن و مکالمه به دست می آید. در آزمون PTE نیز، نمره کلی بین 10 تا 90 است. نمرات هر یک از چهار مهارت شنیداری، خواندن، نوشتن و گفتاری نیز بین 10 تا 90 می باشد. نمره 90 بهترین نمره و 10 ضعیف ترین نمره است.

در جدول زیر می توانید یک مقایسه اجمالی بر روی نمره های این آزمون داشته باشید:

PTE تافل آیلتس دولینگو مهارت
زیر 30 زیر 40 زیر 3 10تا 50 ضعیف
 31 تا 45  40تا 60  3تا 4.5  51تا 85 متوسط
 46 تا 60  61تا 80  5تا 6  86تا 120 خوب
61 تا 75  81تا 100  6.5تا 7.5  121تا 150 عالی
76 تا 90 100و بالاتر  8و بالاتر  151تا 160 پیشرفته
پیشنهاد می کنیم که بخوانید : نمره آزمون دولینگو چقدر است؟

زمان برگزاری آزمون های Duolingo، آیلتس و تافل

آزمون دولینگو به صورت آنلاین و در هر زمان قابل دسترسی است. با این حال، آزمون های آیلتس و تافل در تاریخ ها و مکان های خاصی برگزار می شوند. آیلتس معمولاً چهار بار در سال و تافل هفت بار در سال برگزار می شوتد. برای شرکت در این آزمون ها، باید در تاریخ و مکان مشخصی ثبت نام کنید و در مکان آزمون حاضر شوید.

انعطاف پذیری آزمون دولینگو از نظر زمان و مکان یکی از مزایای بزرگ آن در مقایسه با آیلتس و تافل است.

آزمون های Duolingo، آیلتس و تافل در چه محلی برگزار می شوند؟

آزمون دولینگو به صورت آنلاین و در هر مکانی با اینترنت پرسرعت قابل برگزاری است. اما آزمون های آیلتس و تافل فقط در مراکز ویژه ای که برای این منظور تعیین شده اند، برگزار می شوند. معمولا در هر شهر بزرگ چندین مرکز آزمون آیلتس و تافل وجود دارد که می توانید در آنها آزمون خود را بدهید.

هزینه‌ی مربوط به آزمون های Duolingo، آیلتس و تافل

برای آزمون دولینگو باید مبلغ 49 دلار پرداخت کنید. این در حالی است که برای آیلتس هزینه بین 250 تا 300 دلار متغیر می باشد. تافل گران ترین آزمون است و هزینه آن حدود 215 دلار می باشد. بنابراین اگر از لحاظ مالی محدودیت دارید، دولینگو گزینه مناسبی است.

در این جدول به صورت اجمالی می توانید هزینه های این آزمون ها را مشاهده کنید.

هزینه (دلار) آزمون
49 دولینگو
250-300 آیلتس
215 تافل iBT
185-265 PTE Academic
پیشنهاد می کنیم که بخوانید : هزینه شرکت در آزمون دولینگو 1403

Duolingo یا آیلتس؟

Duolingo یا آیلتس؟ انتخاب شما کدام است؟

برای شرکت در آزمون آیلتس الزام حضور فیزیکی در مرکز برگزاری آزمون برای شرکت در آزمون است. علاوه بر این، مدت زمان آزمون IELTS حدود 3 ساعت و 30 دقیقه است که نسبت به آزمون دولینگو بسیار طولانی‌تر می‌باشد. از سوی دیگر، هزینه شرکت در آزمون IELTS با 245 دلار، به مراتب بالاتر از هزینه آزمون دولینگو با 49 دلار است.

بنابراین، در مقایسه با IELTS، آزمون دولینگو از نظر عدم نیاز به حضور، زمان کوتاه‌تر آزمون و هزینه کمتر، مزایای قابل توجهی دارد.

آزمون دولینگو ساده تر است یا آیلتس؟

آزمون دولینگو ساده تر است یا آیلتس؟

هر دو آزمون IELTS و دولینگو ، آزمون‌های استانداردی هستند که میزان مهارت زبان را ارزیابی می‌کنند و دارای سطح دشواری مشابهی می‌باشند. با این حال، آزمون دولینگو به دلیل برخی ویژگی‌های خاص، از جمله امکان شرکت از راه دور و در منزل، هزینه و استرس کمتر، می‌تواند گزینه راحت‌تری در مقایسه با آزمون IELTS محسوب شود.

عدم نیاز به حضور در مراکز برگزاری آزمون، یکی دیگر از مزایای عمده آزمون Duolingo است که باعث کاهش فشار روانی و استرس می‌گردد.

Duolingo یا آیلتس؟

Duolingo یا تافل؟ کدام یک معتبرتر است؟

یکی دیگر از آزمون‌های رقیب دولینگو، آزمون TOEFL iBT می‌باشد. با این حال، در مقایسه با Duolingo، آزمون TOEFL از نظر هزینه بسیار گران‌تر است و هزینه آن حدود 215 دلار می‌باشد. از لحاظ مدت زمان نیز، آزمون TOEFL با زمان تقریبی 3 ساعت و 20 دقیقه، طولانی‌تر از دولینگو است.

اما نکته مشترک این دو آزمون، برگزاری آنها از طریق کامپیوتر است که باعث کاهش استرس نسبت به آزمون‌های حضوری می‌شود. با وجود این، Duolingo از نظر هزینه و مدت زمان، گزینه مقرون به صرفه‌تری به نظر می‌رسد.

Duolingo سخت تر است یا تافل؟

تافل یک آزمون رسمی و سخت با ضوابط دقیق است که توانایی های شما را در درک مطلب، نوشتن، گفتار و شنیداری ارزیابی می کند. دولینگو یک آزمون تطبیقی ​​است، به این معنی که سوالات با توجه به عملکرد شما تنظیم می شوند. این امر می تواند آزمون را برای مبتدیان کمتر دلهره آور کند. Duolingo امکان شرکت از راه دور و در محیط خانه، بدون نیاز به حضور در مراکز برگزاری آزمون را فراهم کرده است. علاوه بر این، هزینه بسیار کمتر و کاهش قابل توجه استرس، از دیگر ویژگی های مثبت این آزمون می باشند.

Duolingo یا آزمون PTE؟

Duolingo یا آزمون PTE؟ کدام یک گران تر است؟

هر چند هر دو آزمون دولینگو و PTE، نمونه های جدیدی از آزمون های آنلاین زبان انگلیسی هستند و از تکنولوژی های پیشرفته آنلاین بهره می برند، اما از نظر هزینه، Duolingo گزینه مقرون به صرفه تری محسوب می شود. در حالی که هزینه شرکت در آزمون دولینگو تنها 49 دلار است، هزینه آزمون PTE حدود 200 دلار می باشد. بنابراین، با توجه به اختلاف قابل ملاحظه در هزینه، آزمون Duolingo از این منظر گزینه مناسب تری به نظر می رسد.

Duolingo سخت تر است یا PTE؟

در یک مقایسه منصفانه، باید گفت هر دو آزمون دولینگو و PTE تقریباً از سطح دشواری مشابهی برخوردارند. با این حال، با در نظر گرفتن هزینه پایین‌تر و شرایط راحت‌تر برگزاری، آزمون Duolingo می‌تواند گزینه‌ای بهتر در مقایسه با PTE محسوب شود. هزینه کمتر و فرآیند ساده‌تر شرکت در آزمون دولینگو، از عواملی هستند که این آزمون را نسبت به PTE، انتخابی راحت‌تر و کم‌استرس‌تر می‌سازند.

بنابراین، اگرچه از نظر درجه سختی تفاوت چندانی بین این دو آزمون وجود ندارد، اما ویژگی‌های دیگری همچون هزینه و شرایط برگزاری، Duolingo را به گزینه‌ای مطلوب‌تر تبدیل می‌کنند.

Duolingo سخت تر است یا PTE؟

آیا Duolingo می تواند جایگزین آیلتس و تافل شود؟

آزمون دولینگو به یک استاندارد جدید برای سنجش مهارت‌های زبانی تبدیل شده و جایگزینی مناسب برای آزمون‌های تافل و آیلتس است. این آزمون را می‌توان به‌صورت آنلاین و تنها در یک ساعت از هر مکانی انجام داد، هزینه کمتری نسبت به تافل و آیلتس دارد و نتایج آن در کمتر از 48 ساعت آماده می‌شود.

همچنین، هزاران دانشگاه و موسسه معتبر در سراسر جهان این آزمون را پذیرفته‌اند، بنابراین شما می‌توانید به سرعت به اهداف تحصیلی و مهاجرتی خود برسید.

آیا Duolingo می تواند جایگزین آیلتس و تافل شود؟

میزان اعتبار آزمون Duolingo

آزمون دولینگو در بیش از 3000 موسسه آموزشی از جمله دانشگاه های معتبر در سراسر جهان پذیرفته می شود. شما به مدت 2 سال پس از دریافت مدرک خود مجاز هستید که برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود که این آزمون را معتبر می شناسد شرکت کنید. در جدول زیر می توانید لیست چند دانشگاه برتر را که این آزمون را معتبر می شناسد مشاهده نمایید.

حداقل نمره دولینگو کشور نام دانشگاه
105 ایالات متحده آمریکا دانشگاه ایالتی اوهایو
105 ایالات متحده آمریکا دانشگاه ایلینوی شیکاگو
115 کانادا دانشگاه مک‌گیل
120 کانادا دانشگاه بریتیش کلمبیا
120 انگلستان دانشگاه لیدز
115 انگلستان دانشگاه لیورپول
120 استرالیا دانشگاه ملبورن
115 استرالیا دانشگاه کوئینزلند
100 آلمان دانشگاه هامبورگ
120 آلمان دانشگاه مونیخ

تفاوت آزمون دولینگو با آیلتس و تافل

مقایسه نهایی آزمون دولینگو با آزمون آیلتس و تافل

در مقایسه با آزمون های آیلتس و تافل، آزمون دولینگو دارای تفاوت های قابل توجهی است. این آزمون صرفاً آنلاین است و نیازی به حضور فیزیکی ندارد. همچنین هزینه آن کمتر از آیلتس و تافل است. از طرف دیگر، آزمون دولینگو فقط مهارت های زبانی را ارزیابی می کند در حالی که آیلتس و تافل مهارت های آکادمیک را نیز مورد ارزیابی قرار می دهند. بنابراین انتخاب آزمون مناسب بستگی به نیاز و هدف شما دارد.

سوالات متداول

چگونه می توانم در آزمون Duolingo شرکت کنم؟

برای شرکت در آزمون دولینگو، ابتدا باید در سایت رسمی آن ثبت‌نام کنید و حساب کاربری ایجاد نمایید. پس از آن، هزینه ۴۹ دلاری ثبت‌نام را پرداخت کرده و زمان و تاریخ مورد نظر خود برای شرکت در آزمون انتخاب نمایید. در نهایت، با استفاده از لینک ارسال شده به ایمیل خود، می‌توانید در آزمون دولینگو شرکت کنید.

نتایج آزمون Duolingo چقدر طول می کشد تا آماده شود؟

نتایج دولینگو معمولا ظرف 2 روز کاری ارائه می‌شود، در حالی که نتایج آیلتس و تافل تا 13 روز طول می‌کشد.

چه مدت طول می‌کشد تا برای Duolingo آماده شوم؟

مدت زمان لازم برای آمادگی برای دولینگو به سطح زبان انگلیسی شما بستگی دارد.  به طور کلی، توصیه می‌شود که حداقل 2 تا 3 هفته برای آزمون مطالعه کنید.

آیا می‌توانم دو بار در Duolingo آزمون دهم؟

بله، شما می‌توانید هر چند بار که می‌خواهید در آزمون دولینگو شرکت کنید.  با این حال، باید بین هر بار امتحان حداقل 25 روز صبر کنید.

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *