راه تشخیص اشتراک قانونی و غیرقانونی اسپاتیفای

راه تشخیص اشتراک قانونی و غیرقانونی اسپاتیفای

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی همگان به اینترنت، سرویس‌های استریم و پخش موسیقی مانند: اسپاتیفای، اپل موزیک و…. طرفداران بسیاری پیدا کردند. از طرفی، در عصر دیجیتال و تکنولوژی اطلاعات، اشتراک غیرقانونی سرویس‌های موسیقی آنلاین مانند اسپاتیفای به یک چالش جدید برای صنعت موسیقی تبدیل شده است. سوال اینجاست که چگونه اشتراک قانونی اسپاتیفای را از غیرقانونی تشخیص دهیم؟

اسپاتیفای به عنوان یک سرویس پخش موسیقی آنلاین بزرگ، با دسترس‌پذیر کردن محتوای مختلف و همچنین قابل دسترس بودن به همه نوع موسیقی، جذاب‌ترین گزینه برای کاربران شده است. با این حال، به وجود آمدن اشتراک غیرقانونی در این سرویس، درآمد خوانندگان و تولیدکنندگان را کاهش داده است.

همچنین، اسپاتیفای Spotify به دلیل وجود انبوهی از آهنگ‌ها، دسترسی آسان و… باعث شده در بین جوانان ایرانی محبوب شود و افرادی هستند که از طریق اینستاگرام و کانال‌های تلگرام اقدام به پرمیوم سازی اکانت کاربران می‌کنند اما نباید به همه آن‌ها اعتماد کرد. تنها فروشگاه‌های معتبر خرید اکانت مانند اکانت بازار که دارای مجوز قانونی هستند، اکانت پرمیوم اسپاتیفای تضمینی و سایر اکانت‌ها را عرضه می‌کنند. پس با ما همراه باشید تا شما را با تشخیص اشتراک قانونی و غیرقانونی اسپاتیفای و پیامد‌های آن آشنا کنیم.

همچنین، برای این که با سیر تا پیاز اسپاتیفای آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم که مقاله “اسپاتیفای را بهتر بشناسید” نیز بخوانید.!

به چه نوع اشتراک‌هایی غیرقانونی می‌گویند؟

به چه نوع اشتراک‌هایی غیرقانونی می‌گویند؟

به چه نوع اشتراک‌هایی غیرقانونی می‌گویند؟

قبل از این که به راه‌های تشخیص اشتراک قانونی و غیرقانونی اسپاتیفای بپردازیم باید بگوییم که به اشتراک‌هایی غیر قانونی گفته می‌شود که بدون مجوز یا اجازه صاحبان حقوق مالکیت فکری، مثل فیلم‌ها، موسیقی‌ها، کتاب‌ها و نرم‌افزارهای پرداخت شده، به اشتراک گذاشته می‌شود و مبلغ ارزی و پرداختی آن از راه غیرقانونی به دست آمده باشد، این عمل غیر قانونی است و باعث نقض حقوق تولیدکنندگان می‌شود.

اشتراک غیرقانونی چه پیامد و مشکلاتی دارد؟ 

اشتراک غیرقانونی چه پیامد و مشکلاتی دارد؟

اشتراک غیرقانونی چه پیامد و مشکلاتی دارد؟ 

اشتراک غیر قانونی محتوایی را که حقوق مالکیت فکری دارد، بدون اجازه یا پرداخت هزینه به دیگران منتقل می‌کند. این عمل علاوه بر اینکه قانونی نیست، پیامدهای جدی را نیز به همراه دارد:

 • امکان لیمیت شدن

در آخرین بروزرسانی سرویس اسپاتیفای (Spotify)، تغییراتی در اکانت‌های فمیلی پرمیوم اعمال شده است. حالا کاربران فقط مجاز به دو بار پرمیوم سازی و تغییر فمیلی در سال هستند. این تغییرات معنای آن را دارد که کاربران با اکانت شخصی خود نمی‌توانند به مدت یکسال از قابلیت پرمیوم فمیلی استفاده کنند. این محدودیت برای کاربران عادی که به صورت مداوم از سرویس استفاده می‌کنند و لذت بردن از لایبرری آهنگ‌هایشان را دارند، نگران‌کننده است.

برای آشنایی با اکانت اسپاتیفای فمیلی، پیشنهاد می کنیم مقاله “اکانت اسپاتیفای فمیلی چیست” را نیز بخوانید!

همچنین، چون تضمین قانون‌پذیر بودن پرمیوم در طول دوره اشتراک وجود ندارد، وجود لحظات لغو پس از گذشت مدت زمان نامحدود نگران‌کننده است.

 • امکان ثبت اطلاعات شخصی شما هنگام خرید غیر‌قانونی
 • همانطور که در قسمت قبل گفتیم پرداخت اشتراک غیرقانونی از طریق حساب بانکی سرقت رفته شده صورت میگیرد. ممکن است ایمیل و مشخصات شما به دلیل همکاری با چنین افرادی مورد پیگیری قرار بگیرد.
 • امکان قطعی و خارج شدن از حالت پرمیوم اکانت

فروشندگان اشتراک غیر قانونی نمی‌توانند هیچگونه مالکیت و کنترلی را به حساب بانکی متصل به اکانت فمیلی مادر (Family Owner) داشته باشند. بنابراین، هیچ تضمینی برای پرمیوم بودن اکانت شما در طول اشتراک وجود نخواهد داشت. ممکن است مالک اصلی حساب، پس از گذشت مدتی، به دستبرد پول از حساب بانکی خود بپردازد و حساب خود را مسدود کند. در نتیجه، احتمال دارد که اکانت شما از حالت پرمیوم خارج شده و آهنگ‌های دانلود شده توسط شما حذف شوند.

 • تخلف قانونی

اشتراک غیر قانونی باعث نقض حقوق مالکیت فکری و قانون کپی رایت می‌شود. این عمل در بسیاری از کشورها پیگرد قانون قرار دارد و ممکن است با جرایم و جرائم جزایی همراه شود.

 • ضعف صنعت خلاق

اشتراک غیر قانونی سبب کاهش درآمدهای خالص صنعت خلاق و صنعت فروش محصولات فکری مورد نظر مالکان حق تولید و تولید کنندگان شده و در نهایت باعث ضعف صنعت خلاق و کسب و کارهای مبتنی بر فکر خلاق خواهد شد.

چه عواملی در قیمت‌گذاری و ارزان بودن قیمت اشتراک پرمیوم اسپاتیفای تاثیرگذار است؟

به طور کلی دو عامل به طور مستقیم در قیمت گذاری سرویس پرمیوم اسپاتیفای تاثیر‌گذار هستند:

1) منطقه جغرافیایی(کشور، منطقه)

برخلاف باور مردم قیمت اشتراک پرمیوم اسپایفای در کشور‌های مختلف بایکدیگر متفاوت است. Spotify در بیش از 78 کشور دنیا به جزء کشور ایران در دسترس است. هرکدام از کشور‌ها ساختار خاص خود را برای قیمت گذاری اشتراک دارند. سرویس‌هایی که در سطح بین‌المللی فعالیت دارند برای افزایش مخاطب و قیمت گذاری مناسب، هزینه اشتراک‌ها را با توجه به جمعیت کشور، سطح درآمد ماهیانه، ارزش ارز دیجیتالی و…. ارزیابی میکنند.

2) فعال‌سازی اکانت و نوع اشتراک

فعال‌سازی اکانت و نوع اشتراک در سرویس اسپاتیفای، شما می‌توانید اشتراک پرمیوم را از طریق سه پلن مختلف فعال کنید: فردی، دوگانه و خانواده. در پلن فردی، هزینه اشتراک برای یک حساب است. در پلن دوگانه، هزینه برای دو حساب است. و در پلن خانواده، شما و پنج نفر دیگر می‌توانید به صورت همزمان از قابلیت‌های پرمیوم سرویس استفاده کنید. خرید اشتراک خانواده Spotify به عنوان راه مقرون به صرفه‌تر و قانونی تر برای ایرانیان تلقی می‌شود. در این روش، شما با خرید چند نفره اشتراک، هزینه را بین 5 نفر تقسیم کنید و در نتیجه هزینه کمتر می‌شود.

چند عامل دیگر نیز در تشخیص اشتراک قانونی و غیرقانونی اسپاتیفای، قیمت گذاری و ارزان بودن اشتراک پرمیوم اسپاتیفای تاثیر دارد. در ادامه به برخی از این عوامل اشاره می‌کنیم:

 • محتوا: نوع و کیفیت محتوای ارائه شده در اسپاتیفای، یک عامل مهم در قیمت گذاری است. هرچقدر محتوا بیشتر و جذاب‌تر باشد، قابل قبول‌تر است که کاربران برای دسترسی به آن پول بپردازند.
 • رقابت با سرویس‌های دیگر: رقابت با سرویس‌های رقیب نقش مهمی در تعیین قیمت دارد. هنگام تعیین قیمت، شرکت‌ها سعی می‌کنند با سرویس‌های رقبا رقابت کنند و به خصوص در صورت وجود سرويس هاي جديدی كه به صورت رايگان يا با قيمت پایين عرضه شده است، بایستى تلاش كنید كه خود را به صورت مناسبى جذاب كنید.
آشنایی با 4 راه برای تشخیص اشتراک قانونی و غیرقانونی اسپاتیفای

آشنایی با 4 راه برای تشخیص اشتراک قانونی و غیرقانونی اسپاتیفای

آشنایی با 4 راه برای تشخیص اشتراک قانونی و غیرقانونی اسپاتیفای

چندین راه برای شناخت اشتراک اسپاتیفای غیرقانونی در زمان قبل و پس از خرید وجود دارد که عبارتند از:

1) قیمت اشتراک

اولین راه تشخیص اشتراک قانونی و غیرقانونی اسپاتیفای قیمت اشتراک آن است. به طور مثال، اگر شما به دنبال خرید اشتراک قانونی آمریکایی با پلن خانوادگی حدود 16 دلار هستید، با احتساب هزینه و کارمزد پرداخت شبکه‌های ویزا یا مسترکارت (حدود 30 هزار تومان)، هزینه ماهانه حدود 480 هزار تومان خواهد بود. اگر این هزینه بین 5 نفر زیرمجموعه خانوادگی تقسیم شود، سهم هر نفر حدود 96 هزار تومان در ماه خواهد بود. بنابراین، اگر فروشگاهی قیمتی برابر یا کمتر از این قیمت را برای رجستر کشور آمریکا اعلام کند، به شدت توصیه می‌شود که با دلار سقف خورده خرید نکنید و در نتیجه اشتراک شما غیرقانونی خواهد بود.

لطفا توجه داشته باشید که رده‌بندهای مختلف، کمپین‌ها و کدهای تخفیف در تمام سرویس‌دهنده‌های مختلف به صورت یکبار مصرف قابل و فقط برای پلن فردی قابل استفاده است.

2) شارژ اکانت و پرمیوم سازی اکانت شخصی شما به معنی قانونی بودن اشتراک شما نیست!

یکی از باورهای رایج و غلط در میان تقریباً همه افراد، این است که همه فروشندگان اشتراک غیر قانونی از این موضوع سو استفاده می‌کنند. بسیاری از افراد گمان می‌کنند که اگر حساب کاربری شخصی خود را به حالت پرمیوم تغییر دهند، به منزله استفاده قانونی از اشتراک خواهد بود. در حقیقت، به عبارت دقیق‌تر، به اشتراک‌هایی غیر قانونی گفته می‌شود که هزینه آن‌ها به صورت غیر قانونی پرداخت شده باشد. بنابراین، توصیه می‌شود هرگز فقط به این نکته تکیه نکنید.

3) ارائه پلن و تعرفه پرمیوم سازی دائمی

سومین راهکار تشخیص اشتراک قانونی و غیرقانونی اسپاتیفای ارائه پلن و تعرفه پرمیوم سازی دائمی است. اسپاتیفای به هیچ عنوان و در هیچ بازه زمانی، تعرفه پرمیوم دائم یا مادام العمر ارائه نداده و نمی دهد! بنابراین، در صورت مشاهده اینگونه پلن و تعرفه‌ها، اشتراک شما قطعا غیر قانونی خواهد بود. لذا فروشگاه یا سرویس دهنده‌ای که این نوع اشتراک را ارائه می‌دهد، قطعا منبع قابل اعتمادی جهت خرید شما نخواهد بود.

4) نام و نشان نامشخص در اکانت فمیلی منیجر

یکی از نشانه های پی بردن به قانونی بودن اکانت و تشخیص اشتراک قانونی و غیرقانونی اسپاتیفای، مشاهده نام و نشان سرویس دهنده به عنوان Family Manager در قسمت Premium Family اکانت است. معمولا چنین افرادی برای جلوگیری از رهگیری اکانت، نام و مشخصات خود یا فروشگاه خود را روی اکانت فمیلی مادر (Family Manager) ثبت نمی کنند.

کافی است از طریق پنل کاربری اسپاتیفای اکانت خود را باز کرده و به قسمت Premium family رفته و نام Family Manager را مورد بررسی قرار دهید. در صورت مشاهده نکردن نام و لگو سرویس دهنده، میتوان به قانونی بودن اشتراک شک کرد یا در صورت مشاهده، نام یا پروفایل افراد خارجی در میان اعضا یا مدیر فمیلی، باید نسبت به خرید اکانت پرمیوم اسپاتیفای با قیمت ارزان میتوان مشکوک شد زیرا احتمالا اکانت شما با یک اکانت مادر هک شده (کرک شده) پرمیوم شده است.

مدت زمان استفاده از اشتراک‌های اسپاتیفای چقدر است؟

قبل از تشخیص اشتراک قانونی و غیرقانونی اسپاتیفای باید بدانید که اشتراک اسپاتیفای به دو صورت مختلف قابل تهیه است. اشتراک ماهانه و اشتراک سالانه. در اشتراک ماهانه، شما برای هر ماه، مبلغی را پرداخت می‌کنید و در اشتراک سالانه، برای یک سال هزینه خرید اکانت دارید. هزینه‌های دقیق بستگی به نوع اشتراک و منطقه جغرافیایی شما دارد. بنابراین، بهتر است به وبسایت رسمی اسپاتیفای مراجعه کنید یا با خدمات پشتیبانی آن تماس بگیرید تا جزئیات دقیق را درباره هزینه های و طول مدت اشتراک بدست آورید.

با خرید قانونی اسپاتیفای اکانت بازار از موسیقی لذت ببرید!

حال که با راه‌های تشخیص اشتراک قانونی و غیرقانونی اسپاتیفای آشنا شدید باید گفت که این روزها بسیاری از فروشگاه‌ها اقدام به عرضه اکانت‌های غیرقانونی و هکی می‌کنند که می‌تواند مشکلات بسیاری را برای کاربر ایجاد کند. بنابراین، باید به دنبال فروشگاه ارائه دهنده اکانت قانونی همراه با پشتیبانی قوی باشید. در فروشگاه ما، میتوانید به راحتی و با اطمینان کامل اکانت خود را تهیه کنید. ما با تلاش برای ارائه بهترین خدمات، تضمین میکنیم که هر اکانتی را که در فروشگاه ما خریداری میکنید، قانونی و دارای گارانتی است.

سخن پایانی

اسپاتیفای به کاربران خود اجازه می‌دهد تا به طور آنلاین به هزاران هنرمند و موسیقی دان معروف جهان دسترسی داشته باشند و به آثار آن‌ها گوش دهند. همچنین، با قابلیت ساخت لیست پخش شخصی، کاربران می‌توانند از گوش دادن به مجموعه‌ای از آهنگ‌های مورد علاقه خود لذت ببرند. اسپاتیفای، همچنین قابلیت ارائه لیست پیشنهادی از آثار جدید منتشر شده را دارد. این اپلیکیشن جذاب، سلیقه موسیقی شنونده را تحلیل کرده و در پیدا کردن آثار جدید به او کمک می‌کند.
با توجه به رابط کاربر پسند و ساده اسپاتیفای، همچنین قابل استفاده بودن در تمام دستگاه‌های همراه، این سرویس برای استفاده در هر لحظه و هر جای جهان ایده آل است. پس قبل از استفاده با راهکارهای تشخیص اشتراک قانونی و غیرقانونی اسپاتیفای آشنا باشید.

سوالات متداول

1)آیا بعد از پایان مهلت اشتراک، دسترسی به اسپاتیفای قطع می‌شود؟

خیر، مثال: شما یک اشتراک یک ماهه خریداری کرده‌اید که مهلت استفاده از آن به اتمام رسیده است، بنابراین، فرصت دارید که به مدت یک هفته اشتراک خود را تمدید کنید.

2)آیا میتوان بعد از پایان اشتراک اسپاتیفای، اشتراک خود را تمدید کرد؟

بله، بعد از اتمام اشتراک نیازی به خرید دوباره اشتراک نیست می‌توانید نوع اشتراک را برای یک ماهه، دو ماهه و یا سه ماهه انتخاب کنید و به تعداد دفعات نامحدود، آن را تمدید کنید.

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

2 دیدگاه

 1. fereshte گفت:

  سلام با تشکر از سایت خوب اکانت بازار.من ازتون اکانت اسپاتیفای 6 ماهه گرفتم خیلی سریع تحویل دادین و واقعا از خدمات سایت و پشتیبانیتون راضیم

  1. اکانت بازار گفت:

   سلام، ممنون از اعتمادتون، همه تلاش ما جلب رضایت شما مشتریان وفادار است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *