تفاوت لینکدین و سایر شبکه‌های اجتماعی

تفاوت لینکدین و سایر شبکه‌های اجتماعی

تفاوت لینکدین و سایر شبکه‌های اجتماعی

در دنیای امروز اینترنت و به تبع آن شبکه‌های اجتماعی به جزئی جدایی ناپذیر در زندگی روزانه ما تبدیل شده‌اند و نقش آنها در زندگی قابل چشم‌پوشی نمی‌باشد و به همین دلیل پلتفرم‌هایی که هر کدام با اهداف و کارکردهای خاص خود، طیف وسیعی از نیازها و علایق را پوشش می‌دهند ایجاد شده‌اند که گاهی استفاده از آنها برای اهداف تجاری شما را با چالش‌های مختلفی روبه‌رو می‌کند. در بین این پلتفرم‌ها، شبکه اجتماعی لینکدین به عنوان شبکه‌ای حرفه‌ای شناخته می‌شود که با تمرکز بر ارتباطات شغلی، توسعه برند شخصی و جستجوی فرصت‌های شغلی، بستری ایده‌آل برای متخصصان و کارجویان شناخته می‌شود و دارای طرفداران بسیاری نیز می‌باشد.

در مقابل، سایر شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک و توییتر، بیشتر بر سرگرمی، تعاملات اجتماعی و به اشتراک‌گذاری محتوای عمومی تمرکز دارند و مخاطبان خاص خود را نیز دارا می‌باشند. بر همین اساس ما تصمیم داریم در این مقاله به این موضوع  بپردازیم و تفاوت‌های خرید اشتراک لینکدین پرمیوم را با سایر شبکه‌های اجتماعی مورد بررسی قرار دهیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

صفر تا صد لینکدین

لینکدین، که به‌عنوان شبکه‌ی اجتماعی حرفه‌ای شناخته می‌شود، در سال 2002 با هدف ایجاد بستری برای ارتباط متخصصان و کارجویان تاسیس شد و در حال حاضر با بیش 830 میلیون عضو در سراسر جهان به‌عنوان بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی شغلی شناخته می‌شود و نقش پر رنگی را در دنیای کاری ایفا می‌کند. در این شبکه کاربران می‌توانند با ایجاد یک پروفایل حرفه‌ای برای خود با افراد هم سطح و هم رشته خود ارتباط برقرار کنند و با دنبال کردن شرکت‌ها و سازمان‌های مرتبط با شغلشان، از آخرین مطالب و اخبار مرتبط با کسب و کارشان آگاهی داشته باشند. یکی از مهم‌ترین مزایای لینکدین، قابلیت جستجوی شغل و یافتن فرصت‌های شغلی مرتبط است، به همین دلیل شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف از این پلتفرم برای انتشار آگهی‌های استخدام و جستجوی افراد واجد شرایط استفاده می‌کنند.

در نهایت برای معرفی این رسانه اجتماعی باید بگوییم که لینکدین با ارائه امکانات متنوعی مانند گروه‌های تخصصی، رویدادهای آنلاین، دوره‌های آموزشی و ابزارهای تحلیل داده به کاربران خود کمک می‌کند تا در مسیر توسعه حرفه‌ای خود گام بردارند و از آخرین تحولات و اخبار دنیای کار مطلع شوند.

تفاوت‌های کلیدی لینکدین با سایر شبکه‌های اجتماعی

تفاوت‌های کلیدی لینکدین با سایر شبکه‌های اجتماعی

لینکدین و سایر شبکه‌های اجتماعی هر کدام دارای کارکردها و مخاطبان خاص خود هستند که در این قسمت تفاوت‌های آنها را از جهات مختلف مورد بررسی قرار می‌دهیم.

از نظر هدف و کارکرد

● از نظر هدف و کارکرد

تمرکز اصلی لینکدین بر ارتباطات شغلی، توسعه برند شخصی و جستجوی فرصت‌های شغلی است و این در حالی است که سایر شبکه‌های اجتماعی بر موضوعاتی همچون سرگرمی، تعاملات اجتماعی و به اشتراک‌گذاری محتوای عمومی در حوزه‌های مختلف، از جمله سرگرمی، اخبار، سبک زندگی و… تمرکز کرده‌اند.

از نظر مخاطبان

● از نظر مخاطبان

مخاطبان لینکدین متخصصان، کارجویان، کارفرمایان، صاحبان کسب و کار و افراد جویای فرصت‌های شغلی و آموزشی می‌باشند؛ اما سایر شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و اینستاگرام دارای طیف گسترده‌تری از مخاطبان با علایق و سلایق گوناگون هستند.

از نظر نوع محتوا

● از نظر نوع محتوا

در لینکدین شما می‌توانید به انواع محتواهای مربوط به کار، تجربیات شغلی، دستاوردها، مقالات و مطالب تخصصی، بحث‌های حرفه‌ای، آگهی‌های استخدام و رزرومه‌ها را مشاهده کنید و این در حالی است که در سایر شبکه‌های اجتماعی عکس، ویدیو، استوری، پست‌های متنی کوتاه، اخبار، رویدادها، سرگرمی و محتوای عمومی با تنوع موضوعی بالا منتشر می‌شود.

از لحاظ تبلیغات و بازاریابی

● از لحاظ تبلیغات و بازاریابی

لینکدین فضایی مناسب برای انجام تبلیغات B2B و برقراری ارتباط با مشتریان سازمانی است؛اما در سایر رسانه‎ها شما می‎توانید تبلیغات را به صورت B2C پیش ببرید.

از لحاظ لحن و زبان

● از لحاظ لحن و زبان

لینکدین لحنی رسمی و حرفه‌ای دارد و بر ارائه اطلاعات مفید مرتبط با حوزه کاری تمرکز کرده است و سایر رسانه‌های اجتماعی لحن صمیمی‌تری را به کار گرفته‌اند و آزادی بیشتری در بیان دیدگاه‌ها و سلایق متفاوت دارند.

از لحاظ قابلیت‌ها

● از لحاظ قابلیت‌ها

لینکدین همچنین از لحاظ قابلیت و ویژگی‌ها با سایر شبکه‌های اجتماعی تفاوت‌هایی به شرح زیر دارد:

قابلیت‌های لینکدین

 • ایجاد پروفایل حرفه‌ای
 • برقراری ارتباط با افراد هم‌رشته و متخصصان
 • دنبال کردن شرکت‌ها و سازمان‌ها
 • به اشتراک‌گذاری مقالات و مطالب تخصصی
 • شرکت در بحث‌ها و گفتگوهای حرفه‌ای
 • جستجوی شغل و یافتن فرصت‌های شغلی مرتبط
 • برندسازی شخصی و معرفی خود به عنوان متخصص
 • شرکت در گروه‌های تخصصی
 • حضور در رویدادهای آنلاین
 • استفاده از دوره‌های آموزشی
 • تحلیل داده‌ها و کسب اطلاعات آماری

قابلیت‌های سایر شبکه‌های اجتماعی

 • به اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو
 • برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان
 • دنبال کردن افراد و صفحات مورد علاقه
 • عضویت در گروه‌ها و کانال‌های مختلف
 • گفتگوی آنلاین و تبادل نظر
 • به روز رسانی از اخبار و رویدادها
 • سرگرمی و وقت‌گذرانی
 • اشتراک‌گذاری نظرات و علایق شخصی

 3 دلیل برتری لینکدین نسبت به سایر رسانه‌های اجتماعی

 3 دلیل برتری لینکدین نسبت به سایر رسانه‌های اجتماعی

لینکدین به عنوان غول دنیای کار نسبت به سایر پلتفرم‌ها دارای برتری می‌باشد که مشهودترین آنها عبارت است از:

تمرکز بر تخصص و حرفه

1) تمرکز بر تخصص و حرفه

لینکدین همان‌طور که گفتیم فضایی رسمی و تخصصی برای کاربران خود فراهم می‌کند تا به جای سرگرمی و وقت گذرانی بتوانند بر ارتباطات شغلی خود تمرکز کنند. و با استفاده از محتواهای ارزشمند و تخصصی در آن مهارت‌های خود را توسعه دهند.

فرصت‌های شغلی بی‌نظیر

2) فرصت‌های شغلی بی‌نظیر

یکی دیگر از برتری‎های لینکدین نسبت به سایر پلتفرم‌ها، ارائه فرصت‌های شغلی بی‌نظیر در این رسانه است که شما ایجاد پروفایلی حرفه‌ای و به اشتراک‌گذاری تجربیات، دستاوردها و مهارت‌هایتان در این فضا می‌توانید خود را به عنوان متخصصی شناخته شده در حوزه کاریتان معرفی کرده و جذابیت خود را برای کارفرمایان افزایش دهید و فرصت‌های شغلی مرتبط با علایق و تخصص خود را به دست بیاورید.

توسعه شبکه‌ای از ارتباطات ارزشمند

3) توسعه شبکه‌ای از ارتباطات ارزشمند

شما در لینکدین می‌توانید جامعه‌ای از افراد متخصص را در ارتباط با خود قرار دهید و یک شبکه ارزشمند از این افراد را برای خود به وجود بیاورید. در این فضا می‌توانید با عضویت در گروه‌های مرتبط با حوزه کاریتان می‌توانید با افراد هم‌فکر و هم‌صنف خود به گفتگو پرداخته، اطلاعات و ایده‌های خود را به اشتراک بگذارید و از فرصت‌های همکاری و تبادل نظر استفاده کنید. این در صورتی است که در سایر شبکه‌های اجتماعی چنین امکانی برای کاربران وجود ندارد.

بررسی تفاوت‌های کلیدی لینکدین با سایر رسانه‌های اجتماعی

در این مقاله به بررسی تفاوت‌های کلیدی لینکدین با سایر رسانه‌های اجتماعی پرداختیم و آنها را مفصلا مورد بررسی قرار دادیم. همانطور که گفته شد، خرید اشتراک پرمیوم LinkedIn Premium به عنوان شبکه‌ای اجتماعی حرفه‌ای، با ارائه امکانات و مزایای منحصر به فرد، ابزاری قدرتمند برای متخصصان، کارجویان، کارفرمایان و صاحبان کسب و کار به شمار می‌رود. که در دنیای پرشتاب امروز که رقابت برای کسب فرصت‌های شغلی و ارتقای جایگاه حرفه‌ای روز به روز افزایش می‌یابد، حضور فعال در لینکدین و استفاده هوشمندانه از این پلتفرم، می‌تواند نقشی کلیدی در مسیر موفقیت شغلی شما ایفا کند. پس با ایجاد یک پروفایل حرفه‌ای در این شبکه با افراد متخصص در حوزه کاری خود ارتباط برقرار کنید و از امکانات منحصربه‌فرد آن بهترین استفاده را ببرید.

سوالات متداول

 1. هدف و کارکرد اصلی لینکدین چیست؟

لینکدین بر خلاف سایر شبکه‌های اجتماعی که تمرکزشان بر سرگرمی و تعاملات عمومی است، بر ارتباطات شغلی، توسعه برند شخصی و جستجوی فرصت‌های شغلی تمرکز دارد.

 1. مخاطبان لینکدین چه کسانی هستند؟

متخصصان، کارجویان، کارفرمایان، صاحبان کسب و کار و افراد جویای فرصت‌های شغلی و آموزشی از جمله اصلی‌ترین مخاطبان این شبکه اجتماعی هستند.

 1. چه نوع محتوایی در لینکدین منتشر می‌شود؟

لینکدین فضایی برای انتشار محتواهایی همچون تجربیات شغلی، دستاوردها، مقالات و مطالب تخصصی، بحث‌های حرفه‌ای، آگهی‌های استخدام و رزومه‌ها می‌باشد و این در حالی است که سایر رسانه‌های اجتماعی بیشتر محتواهایی که جنبه سرگرمی دارند را منتشر می‌کنند.

 1. لینکدین چه مزایا و برتری‌هایی نسبت به سایر سوشال مدیا دارد؟

لینکدین بر تخصص‌ و حرفه‌ تمرکز کرده و فضایی را برای ارتباطات شغلی و توسعه مهارت‌ها فراهم کرده است و همچنین فرصت‌های سغلی بسیاری را در اختیار افراد قرار می‌دهد.

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *