هزینه شرکت در آزمون دولینگو 1403

هزینه شرکت در آزمون دولینگو 1403

هزینه شرکت در آزمون دولینگو 1403

شما ممکن است که آرزوها و اهداف بزرگی در سر بپرورانید، اما منابع مالی محدودی را داشته باشید. از این رو ممکن است که یکی از سوالات رایج شما این باشد که آیا امکان شرکت در آزمون زبان انگلیسی به صورت رایگان یا با هزینه کم وجود دارد؟ از این رو باید بگوییم که شرکت در دولینگو به صرفه ترین آزمون برای پذیرش در بهترین دانشگاه های جهان است. در این مقاله، ما توضیح می‌دهیم که هزینه شرکت در آزمون Duolingo چقدر است، آیا می‌توانید به صورت رایگان در این آزمون شرکت کنید یا خیر و چگونه می‌توانید این کار را انجام دهید. همچنین، روش‌های مختلفی را برای کاهش هزینه‌های آزمون دولینگو با خرید اکانت دولینگو پلاس ارائه خواهیم داد.

شرکت در آزمون انگلیسی Duolingo چه هزینه ای دارد؟

شرکت در آزمون انگلیسی Duolingo چه هزینه ای دارد؟

آزمون دولینگو (DET) گزینه‌ای بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر نسبت به سایر آزمون‌های زبان انگلیسی مانند تافل و آیلتس است. هزینه شرکت در این آزمون 65 دلار است و شما می‌توانید نمره خود را به‌صورت رایگان به 40 کالج یا دانشگاه مختلف ارسال کنید. در مقابل، هزینه آزمون TOEFL حدود 200 دلار به اضافه مالیات است و تنها 4 ارسال رایگان را در اختیار شما قرار می دهد؛ برای هر ارسال اضافی باید 20 دلار پرداخت کنید.

آزمون IELTS نیز هزینه‌ای بین 110 تا 310 دلار (به‌طور متوسط 200 دلار) دارد و امکان 5 ارسال رایگان را فراهم می‌کند؛ پس از آن باید برای هر دانشگاه 25 دلار پرداخت کنید. نکته قابل توجه این است که هزینه آزمون Duolingo در تاریخ 15 آوریل 2024 از 59 دلار به 65 دلار افزایش یافته است. این هزینه در تمامی کشورها یکسان است و شما می‌توانید نمرات خود را به تعداد دلخواه به دانشگاه های مختلف به‌صورت رایگان ارسال کنید.

هزینه های اضافی و نحوه پرداخت آزمون دولینگو

آزمون دولینگو دارای هزینه های اضافی نمی باشد اما اگر نیاز به دریافت سریع نتایج دارید، باید 40 دلار پرداخت کنید. پرداخت هزینه Duolingo تنها از طریق پی‌پال و کارت اعتباری امکان‌پذیر است.

در سال گذشته بیش از 10,000 معافیت هزینه برای این آزمون صادر شد که به دانشجویان اجازه شرکت رایگان در آزمون را می‌داد. البته توجه داشته باشید که این معافیت‌ها توسط خود دانشگاه‌ها ارائه می‌شوند؛ لذا لازم است با دانشگاه مورد نظر خود چک کنید که آیا واجد شرایط دریافت معافیت هستید یا خیر.

چگونه در آزمون انگلیسی Duolingo پول پس انداز کنیم؟

چگونه در آزمون انگلیسی Duolingo پول پس انداز کنیم؟

در برخی موارد، دانشجویان می‌توانند با درخواست معافیت از هزینه، به صورت رایگان در این آزمون شرکت کنند. این معافیت‌ها معمولاً توسط دانشگاه‌های مقصد ارائه می‌شوند و لازم است دانشجویان واجد شرایط بودن خود را بررسی کنند. علاوه بر این، اگر در آزمون اصلی، شرایط خاصی مانند مشکلات فنی رخ دهد، مرجع برگزاری آزمون به دانشجو اجازه شرکت مجدد در آزمون را به صورت رایگان می دهد.

نحوه معافیت از هزینه آزمون Duolingo

 

نحوه معافیت از هزینه آزمون Duolingo

دانشجویان کم‌درآمد ممکن است بتوانند از معافیت هزینه آزمون Duolingo بهره‌مند شوند. هر ساله Duolingo بیش از 10,000 معافیت هزینه را به داوطلبان کم‌درآمد در سراسر جهان اعطا می‌کند. در صورتی که دانشگاه مقصد معافیت هزینه‌ای ندارد، دانشجویان می‌توانند از اساتید، مشاوران یا مدیران دانشگاه خود بخواهند که از طرف آن‌ها درخواست معافیت را به Duolingo یا از طریق لینک مربوطه (institutional+access@duolingo.com) ارسال کنند.

برای دریافت معافیت هزینه، باید دانشجو کم‌درآمد بوده و مدارک لازم مانند اظهارنامه مالیاتی را ارائه دهد. از این رو برای دریافت معافیت لازم است که مدارک را به‌موقع آماده کنید تا تاخیری ایجاد نشود. توجه داشته باشید که در صورت استفاده از معافیت هزینه، نمی‌توانید گزینه “نتایج سریع‌تر” را دریافت کنید و باید دو روز پس از آزمون منتظر دریافت گواهی نمره باشید.

 

شرکت مجدد در آزمون Duolingo به صورت رایگان

اگر پیشتر در آزمون انگلیسی Duolingo شرکت کرده‌اید و نیاز به آزمون مجدد دارید، در برخی موارد می‌توانید این کار را بدون پرداخت هزینه انجام دهید. به طور مثال بروز خطای فنی در حین آزمون می تواند منجر به امکان شرکت رایگان مجدد در آزمون شود.

گاهی دانشجویان ایمیلی دریافت می‌کنند که نتایج آنها تأیید نشده است، اما این لزوماً به معنای پرداخت هزینه کامل برای آزمون جدید نیست.

در چه شرایطی نمی شود در آزمون جدید شرکت کرد؟

از سوی دیگر، در موارد زیر نمی‌توانید بدون پرداخت هزینه مجدداً در آزمون Duolingo شرکت کنید:

 • نتایج شما تأیید شده و باید هزینه آزمون جدید را پرداخت کنید.
 • قوانین را نقض کرده اید مانند درخواست کمک در حین آزمون
 • دو آزمون با نقض قوانین دارید.
 • بیش از دو سال از تاریخ آزمون اولیه گذشته و آزمون شما منقضی شده است.
 • نقض قوانین جزئی مانند نگاه نکردن به صفحه رخ داده و دیگر امکان تلاش مجدد وجود ندارد.
 • حساب شما به دلیل تخلفات جدی مانند جایگزینی شخص دیگر مسدود شده است. می‌توانید درخواست تجدیدنظر ارسال کنید اما اگر رد شد، نمی‌توانید مجدداً شرکت کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که درخواست تجدیدنظر فقط یک‌بار امکان‌پذیر است و تصمیم نهایی با Duolingo است.

اعتبار آزمون دولینگو به چه صورت است؟

هنگام خرید آزمون زبان انگلیسی Duolingo، شما به ازای هر آزمون خریداری شده، یک اعتبار دریافت می کنید. این اعتبار برای پرداخت هزینه آزمون و دریافت یک کارت امتیاز تأیید شده قابل استفاده است. هر اعتبار به شما سه فرصت یا تلاش برای استفاده از آن را می دهد. معمولاً این اعتبار تا زمانی که آزمون را کامل کرده و نمرات آن را بارگذاری کنید، منقضی نمی شود.

با این حال، در برخی موارد خاص مانند نقض قوانین یا گذشت زمان بیش از دو سال از تاریخ آزمون، ممکن است اعتبار شما قبل از استفاده، منقضی شود. در چنین مواردی، برای شرکت مجدد در آزمون باید در آزمون جدید شرکت کنید.

هزینه آزمون Duolingo معمولاً چقدر است؟

هزینه آزمون Duolingo معمولاً چقدر است؟

اگر واجد شرایط دریافت معافیت هزینه آزمون Duolingo نباشید یا امکان شرکت رایگان مجدد را نداشته باشید، احتمالاً باید هزینه کامل 65 دلار را برای خرید آزمون پرداخت کنید. همچنین می‌توانید یک بسته دو آزمونی را به قیمت 110 دلار تهیه نمایید. لازم به ذکر است که هزینه این آزمون در سراسر جهان یکسان است.در مقایسه، آزمون Duolingo بسیار ارزان‌تر از آزمون TOEFL و آزمون IELTS محسوب می‌شود.

روش های صرفه جویی در هزینه های مرتبط با آزمون دولینگو

روش های صرفه جویی در هزینه های مرتبط با آزمون دولینگو

حتی بدون دریافت معافیت هزینه یا امکان شرکت رایگان مجدد در آزمون دولینگو، روش های زیر می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه کمک کنند:

1) خرید بسته دو آزمونی دولینگو

شما می‌توانید یک آزمونDuolingo  را با قیمت 65 دلار خریداری کنید. اگرچه این قیمت برای بسیاری از دانشجویان مناسب است، خرید بسته دو آزمونی به قیمت 110 دلار آمریکا به این معناست که هزینه هر آزمون فقط 55 دلار خواهد بود. این موجب می شود که شما در هر آزمون 10 دلار صرفه‌جویی کنید.

خرید بسته دو آزمونی دولینگو

نحوه خرید بسته دو آزمونی Duolingo:

 1. وارد حساب کاربری Duolingo خود شوید.
 2. به بخش خرید آزمون بروید و بر روی «Buy Now» کلیک کنید.
 3. گزینه «Duolingo two-test package» را انتخاب کرده و به سبد خرید اضافه نمایید.
 4. Duolingo از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید آزمون خود را ارتقا دهید. در صورت تمایل، روی «UPGRADE + 40$» کلیک کنید و در غیر این صورت روی «NO THANKS» کلیک نمایید.
 5. سپس بر روی «Checkout» کلیک کنید، اطلاعات کارت خود را وارد کرده و پرداخت را انجام دهید.

توجه داشته باشید با استفاده از معافیت هزینه آزمون Duolingo نمی‌توانید از گزینه خرید بسته دو آزمونی استفاده کنید. همچنین، اگر بسته دو آزمونی و گزینه نتایج سریع‌تر را خریداری کنید، این ارتقا فقط برای اولین آزمون شما اعمال می‌شود.

استفاده از کوپن‌های دولینگو

2) استفاده از کوپن‌های دولینگو

گاهی اوقات می‌توانید کدهای تخفیف را در صفحه تبلیغات آزمون Duolingo پیدا کرده و در هنگام تسویه حساب از آن‌ها استفاده کنید. همچنین ممکن است کوپن‌های ارائه شده توسط برخی مشاغل خاص را نیز بیابید. این کوپن‌ها کمیاب هستند و معمولاً هزینه کامل آزمون را پوشش نمی‌دهند، اما همچنان می‌توانند در کاهش هزینه به شما کمک کنند.

در آزمون تمرینی رایگان دولینگو شرکت کنید!

3) در آزمون تمرینی رایگان دولینگو شرکت کنید!

آزمون تمرینی Duolingo به صورت رایگان در دسترس است. این آزمون‌ها یک راه عالی برای آشنایی با ساختار آزمون هستند و می‌توانند به بهبود نمره شما کمک کنند. آنها چندین بار قابل انجام هستند، اما فقط 30 دقیقه طول می‌کشند و بسیار کوتاه‌تر از آزمون واقعی Duolingo هستند. همچنین، آزمون تمرینی ممکن است شامل انواع سوالاتی باشد که در آزمون اصلی ظاهر نمی‌شوند.

البته توجه داشته باشید که بسیاری از دانشجویان گزارش داده‌اند که آزمون تمرینی بسیار آسان‌تر از آزمون واقعی است و برای آمادگی بهتر نیاز به شرکت در چندین آزمون تمرینی دارند. همچنین، نمرات تخمینی آزمون تمرینی ممکن است نادرست باشد.

شرکت در آزمون دولینگو چه شرایطی دارد؟

شرایط خاصی برای شرکت در آزمون دولینگو وجود ندارد. هر فردی که نیاز به اثبات مهارت زبان انگلیسی خود داشته باشد، واجد شرایط شرکت در این آزمون است. تنها استثنا برای داوطلبان زیر 13 سال است که باید رضایت والدین یا سرپرست قانونی خود را کسب کنند.

این آزمون برای متقاضیان در تمامی سطوح تحصیلی و آموزشی طراحی شده است که قصد ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را دارند. داوطلبان می توانند دانش آموزان دوره متوسطه، دانشجویان مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد باشند. هر کسی که قصد مهاجرت دارد و نیاز به ارائه نمره آزمون زبان انگلیسی داشته باشد، می تواند در آزمون دولینگو ثبت نام و شرکت نماید.

شرکت آزمون Duolingo و اطلاع از هزینه های آن

اگر قصد دارید برای پذیرش یا دریافت ویزای دانشجویی اقدام کنید، باید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید. آزمون‌های مختلفی برای این منظور وجود دارند که هر یک هزینه‌ها و شرایط خاص خود را دارند. در این بین، آزمون Duolingo به دلیل زمان برگزاری، نحوه اجرا و هزینه بسیار کم برای خرید اشتراک پرمیوم مزایای قابل توجهی نسبت به دیگر آزمون‌ها دارد. نتیجه آزمون Duolingo بسیار سریع اعلام می‌شود و با پرداخت هزینه اضافی می‌توانید در عرض 12 ساعت نتیجه آزمون خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

آیا تخفیف‌هایی برای هزینه آزمون دولینگو وجود دارد؟

بله، دولینگو گاهی تخفیف‌هایی را برای گروه‌های خاص مانند دانشجویان یا معلمان ارائه می‌کند.

چه روش‌هایی برای پرداخت هزینه آزمون دولینگو وجود دارد؟

هزینه آزمون دولینگو را می‌توان از طریق کارت‌های اعتباری ویزا و یا مستر کارت انجام دهید.

در صورت عدم موفقیت در آزمون، آیا امکان بازگرداندن هزینه وجود دارد؟

خیر، هزینه آزمون دولینگو غیرقابل بازگشت است و در صورت عدم موفقیت در آزمون، امکان بازگرداندن هزینه وجود ندارد.

آیا امکان دریافت کمک هزینه برای پرداخت آزمون دولینگو وجود دارد؟

جواب: بله، برخی دانشگاه‌ها یا سازمان‌ها ممکن است کمک هزینه‌هایی را برای پرداخت هزینه آزمون‌های زبان مانند دولینگو ارائه دهند.

آیا امکان بازپرداخت هزینه آزمون دولینگو در صورت لغو آزمون وجود دارد؟

بله، اگر شما قبل از تاریخ مشخصی آزمون خود را لغو کنید، می‌توانید درخواست بازپرداخت هزینه آزمون دولینگو را ارائه دهید. این تاریخ معمولا چند هفته قبل از آزمون است.

آیا امکان پرداخت هزینه آزمون دولینگو با ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین وجود دارد؟

خیر در حال حاضر، دولینگو گزینه‌ ای برای پرداخت با ارزهای رمزنگاری شده ارائه نکرده است.

 

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *