چطوری در دولینگو انگلیسی یاد بگیریم؟

چطوری در دولینگو انگلیسی یاد بگیریم؟

روش‌های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که یکی از بهترین آن‌ها استفاده از ابزارهای پویا و آنلاین است. در این روش ذهن شما بیشتر درگیر می‌شود و نیازی نیست برای یادگیری زبان به بیرون از خانه بروید. همچنین خیلی هم ارزان است. یکی از بهترین نرم افزارها برای این کار، دولینگو است. نرم‌افزار دولینگو در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد چون به روشی خاص انگلیسی را به شما یاد می‌دهد. همچنین مدرک آن معتبر است. ولی سوال که برای خیلی افراد پیش می‌آید و بارها در پشتیبانی سایت از ما پرسیده شده این است که چطوری در دولینگو انگلیسی یاد بگیریم؟ در ادامه همراه‌مان باشید تا به جواب این سوال برسید. خرید اکانت دولینگو از اکانت بازار به شما پیشنهاد می کنیم.

معرفی برنامه دولینگو

معرفی برنامه دولینگو

معرفی برنامه آموزش زبان دولینگو

دولینگو اسم برنامه‌ای برای یادگیری زبان انگلیسی است که در سال 2011 توسط لوئیس آن و سروین هکر راه‌اندازی شد. شاید به خاطر اسم سروین هکر فکر کنید که این برنامه ایرانی است؛ ولی در ایالات متحده ساخته شده است. در حال حاضر این برنامه بهترین نرم‌افزار برای یادگیری زبان در سطح کشور است. شما به راحتی می‌توانید این برنامه را دانلود و روی موبایل اندروید یا IOS خود نصب کنید. البته نسخه تحت وب آن هم وجود دارد.

حتی اگر زبان انگلیسی را بلدید و به دنبال آموزش زبان فرانسوی، اسپانیایی یا آلمانی هستید، این برنامه عالی است. در دولینگو می‌توانید 30 زبان مختلف دنیا را یاد بگیرید. این نرم‌افزار دارای یک آزمون جامع است که در صورت قبولی به شما مدرک زبان دولینگو داده می‌شود. البته قبول شدن در این آزمون واقعاً به مهارت نیاز دارد. در حال حاضر بیش از 2000 دانشگاه و موسسه این آزمون و مدرک را قبول دارند.

یادگیری زبان در اپلیکیشن دولینگو به شکل gamification است. یعنی اینکه شما در یک فضای بازی طور قرار می‌گیرید تا زبان انگلیسی را یاد بگیرید. این برنامه زبان را به شکلی ساده ولی کاربردی به شما یاد می‌دهد. مشکل اصلی این برنامه نداشتن زبان فارسی است. یعنی شما نمی‌توانید زبان فارسی را انتخاب کنید تا منوی آن فارسی شود و در آن زبان انگلیسی یاد بگیرید. بلکه باید تا حدی، حتی کم انگلیسی بدانید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

آیا می‌توان زبان دولینگو را فارسی کرد؟

آیا می‌توان زبان دولینگو را فارسی کرد؟

آیا می‌توان زبان دولینگو را فارسی کرد؟

از آنجایی که زبان فارسی در این برنامه وجود ندارد، یادگیری زبان برای شما کمی سخت است. ولی با افزودن یک افزونه خاص می‌توانید زبان فارسی را به این ابزار اضافه کنید. برای اضافه کردن زبان فارسی به دولینگو کارهای زیر را انجام دهید:

 1. در مرورگر فایرفاکس وارد https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/ شوید.
 2. در قسمت جستجوی سایت، Dolange را سرچ کنید.
 3. گزینه Add to Firefox را بزنید.
 4. به صفحه اصلی برنامه دولینگو برگردید و زبان اصلی را به فارسی تغییر دهید.
مزایا و معایب برنامه دولینگو

مزایا و معایب برنامه دولینگو

مزایا و معایب برنامه دولینگو

 • استفاده از گیمیفیکیشن
 • واژه نامه شخصی
 • داستان و پادکست
 • امکان رقابت و مشارکت با سایر کاربران زبان آموز
 • کمتر شدن خطاها

معایب برنامه دولینگو

 • محدود بودن دایره کلمات
 • اشتباه داشتن در محتوا
 • ضعف در مکالمه
تفاوت نسخه پرمیوم اپلیکیشن دولینگو با نسخه رایگان چیست؟

تفاوت نسخه پرمیوم اپلیکیشن دولینگو با نسخه رایگان چیست؟

تفاوت نسخه پرمیوم اپلیکیشن دولینگو با نسخه رایگان چیست؟

نسخه پرمیوم یا پولی دولینگو نسبت به نسخه رایگان امکانات و قابلیت‌های ویژه بیشتری را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. یکی از مشکلات دولینگو رایگان تبلیغ است، شما مشغول یادگیری هستید که یک تبلیغ همه چیز را خراب می‌کند. ولی با خرید اکانت دولینگو پلاس Duolingo Plus، همه‌ی تبلیغات حذف می‌شود.

چگونه می‌توانم از طریق دولینگو انگلیسی را یاد بگیرم؟

در ادامه مراحل یاد گرفتن زبان انگلیسی در دولینگو را می‌گوییم.
 1. در قدم اول نیاز است که برنامه را دانلود و نصب کنید. اگر می‌خواهید در کنار یادگیری زبان از آن لذت ببرید، حتماً اشتراک آن را تهیه کنید.
 2. بعد از باز کردن برنامه، زبان آموزشی‌تان را انتخاب کنید.
 3. در این قسمت، برنامه از شما می‌پرسد که چگونه با این برنامه آشنا شدید؟ شما می‌توانید گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید.
 4. بعد از جواب دادن به این سوال، دولینگو از شما می‌پرسد که هدف‌تان از یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ بعد از جواب دادن به این سوال گزینه continue را بزنید و به صفحه بعد بروید.
 5. در این صفحه از شما پرسیده می‌شود که روزانه چقدر وقت دارید تا به یادگیری زبان اختصاص دهید؟ شما می‌توانید زمانی را بین 5 تا 20 دقیقه در روز انتخاب کنید. البته هر وقت که خواستید، می‌توانید این زمان را تغییر دهید. پس نگران نباشید، دو روز از آن استفاده کنید و بعد زمان آن را با توجه به نیاز و علاقه و وقت‌تان تغییر دهید.
 6. اینجا در یک دو راهی قرار می‌گیرید. یا باید سطح خود را پایه انتخاب و از آن سطح یادگیری را شروع کنید. البته می‌توانید آزمون تعیین سطح بدهید و با توجه به سطح مهارت‌تان دوره‌های مناسب را بردارید.
 7. در ادامه می‌توانید برای خود حساب کاربری بسازید تا در صورتی که بازی به هر دلیلی حذف شد، دوباره به همان مرحله برگردید. یا اینکه گزینه later را بزنید و بی‌خیال ثبت نام در این بازی کاربردی شوید.
 8. بعد از این که سطح‌تان را مشخص کردید، دروس مختلف به صورت طبقه‌بندی شده مثل حیوانات، مشاغل و لباس و مهارت‌های زبانی به شما ارائه داده می‌شود. به زبانی ساده‌تر دروس برای شما ارسال می‌شود.
 9. اگر می‌خواهید هم‌زمان چند زبان مختلف را یاد بگیرید، باید گزینه add course را در قسمت بالای صفحه انتخاب و بعد زبان‌هایی که می‌خواهید آموزش را ببینید را علامت بزنید.

آموزش هر درس، همراه با تصویر است. روانشناسان معتقد هستند که آموزش تصویری، بهترین راه برای یادگیری است. برای همین در بچه‌ها هم از کارت‌ها برای آموزش استفاده می‌کنند. همچنین می‌توانید تلفظ صحیح واژه‌ها و معنای آن‌ها را هم یاد بگیرید.

شیوه یادگیری انگلیسی در دولینگو

دروس برنامه دولینگو به شکل مرحله‌ای است، یعنی باید آن‌ها را مرحله به مرحله یاد بگیرید. یعنی اینکه اگر مرحله‌ای را پشت سر نگذاشته باشید، نمی‌توانید به مرحله بعد بروید. اگر بازی‌های مرحله‌ای را انجام داده باشید، خیلی خوب این موضوع را درک می‌کنید. بعد از رد کردن هر مرحله، قفل مرحله بعدی باز می‌شود. این ویژگی باعث می‌شود که تا یاد نگیرید، این برنامه بی‌خیال نشود. دروس ارائه شده به صورت خاکستری است که با پشت سر گذاشتن، رنگی می‌شود.

قبل از آغاز هر درس، دولینگو به شما راهنمایی‌هایی ارائه می‌دهد. این راهنما شما نکات گرامری و اصطلاحات مهم مورد استفاده در طول درس است. پس نگران نباشید، قبل از گفتن اصطلاحات آن‌ها را توضیح می‌دهد. همچنین قبل از وارد شدن به هر مرحله این راهنما را کامل مطالعه کنید تا در حین درس برای شما مشکلی پیش نیاید. در بخش راهنما می‌توانید تمام واژه‌ها، اصطلاحات، گرامر و دیگر موضوعات را به صورت کامل یاد بگیرید و آن‌ها را این‌قدر تمرین کنید تا وارد حافظه‌ی بلند مدت‌تان شود.

این برنامه به شکل بازی طراحی شده، شما در آن باید بازی کنید تا یاد بگیرید. مثل بازی کندی کراش شما در این بازی قلب، روح یا همان جان دارید. این بازی هر روز می‌خواهید با بازی کردن به ساختن جمله مشغول باشید و از طریق تمرین و تکرار آن را ملکه‌ی ذهن‌تان می‌کند. این بازی به شما 3 قلب می‌دهد که با جواب اشتباه دادن، یک قلب شما می‌شکند یا می‌سوزد یا هر چیزی که شما می‌گویید. ولی در صورتی که به آن‌ها درست جواب دهید، قلب شما سالم می‌ماند.

این قلب‌ها بعد از زمان مشخصی شارژ می‌شوند. همچنین می‌توانید با درست جواب دادن به مراحل قلب‌ها را شارژ کنید مثلاً شما یک قلب دارید؛ ولی به چند مرحله پشت سر هم درست جواب می‌دهید و دوباره قلب‌های شما به 3 می‌رسد. چیزی که این بازی را محبوب و کاربردی کرده، حفظ زنجیره یادگیری یا streak است. یعنی این بازی این‌قدر به شما تمرین می‌دهد تا چیزی که یاد گرفتید به حافظه بلند مدت‌تان برود. هر چه روزهای بیشتری در حال یادگیری باشید، چیزهای بیشتری به حافظه بلند مدت‌تان رفته و در زبان انگلیسی حرفه‌ای‌تر هستید.

در همه‌ی نسخه‌های دولینگو داستان‌های زیاد و مختلفی برای یادگیری بیشتر ارائه می‌شود. در حین این داستان‌ها ممکن است که از شما سوالاتی پرسیده شود تا بازی مطمئن شود که داستان را به خوبی درک کرده‌اید. البته این داستان‌ها فقط برای زبان فرانسوی، پرتغالی، آلمانی و فرانسوی در دسترس است. همچنین می‌توانید با گوش دادن به پادکست‌های لاتین مهارت listening خود را تقویت کنید. البته پادکست‌ها هم برای همه‌ی زبان‌ها موجود نیستند.

آیا با استفاده از دولینگو می‌توان در زبان انگلیسی حرفه‌ای شد؟

در واقع این ابزار به شما کمک می‌کند عبارت و کلمات را یاد بگیرید. همچنین مهارت گوش دادن را در شما تقویت می‌کند و با استفاده از داستان‌ها می‌توانید بهتر حرف‌ها را در مکالمه متوجه شوید. ولی شما نمی‌توانید با استفاده از این برنامه در انگلیسی حرفه‌ای شوید. چون این برنامه در بخش مکالمه ضعیف است. شما تقریباً همه چیز را درباره مکالمه یاد می‌گیرید؛ ولی برای حرفه‌ای شدن نیاز به تمرین دارید.

اهمیت خرید اکانت دولینگو از اکانت بازار

راه‌های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. بهترین روش، درگیر شدن ذهن است. چه چیزی بهتر از یک بازی آموزنده؟ دولینگو برنامه‌ای برای یادگیری زبان انگلیسی است که دارای سبک گیمیفیکیشن است. در واقع این برنامه به شکل یک بازی مرحله‌ای طراحی شده است. شما باید مراحل آن را پشت سر بگذرانید تا چیزهای جدید یاد بگیرید. مطالب در این بازی تکرار می‌شوند و همین کمک‌تان می‌کند خیلی راحت آن‌ها را یاد بگیرید. فروشگاه اکانت بازار دارای تمامی مجوزهای قانونی با پشتیبانی 24 ساعته همراه شماست تا بتوانید با اطمینان کامل اکانت قاونی خریداری کرده و بهترین ها را تجربه کنید.

سوالات متداول

1. دولینگو چیست؟

دولینگو برنامه‌ای برای یادگیری زبان انگلیسی است که در سبک گیمیفیکیشن است.

2. آیا می‌توان با دولینگو زبان‌های غیر از انگلیسی یاد گرفت؟

بله؛ دولینگو از 30 زبان زنده و معتبر دنیا پشتیبانی می‌کند.

3. با دولینگو می‌توانیم در زبان انگلیسی حرفه‌ای شویم؟

شما می‌توانید اسم همه اجسام را یاد بگیرید؛ ولی در مکالمه در سطح متوسط هستید.

4. برای یادگیری زبان انگلیسی روزانه باید چقدر وقت بگذارم؟

نیازی به روزی دو یا سه ساعت تمرین کردن نیست، فقط با روزی 5 تا 20 دقیقه زبان انگلیسی یاد بگیرید.

5. چرا برای یادگیری زبان از دولینگو استفاده کنیم؟

چون ارزان است و نیازی نیست به بیرون از خانه بروید. همچنین مدرک آن معتبر است و روزی حداکثر 20 دقیقه وقت می‌خواهد. جدا از همه چیز روش یادگیری در این برنامه خیلی لذت بخش است.

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *