بهترین ابزارهای آنلاین بررسی گرامر انگلیسی

بهترین ابزارهای آنلاین بررسی گرامر انگلیسی

چه در حال نوشتن یک ایمیل کاری باشید و چه بخواهید یک مقاله دانشگاهی یا نامه مهم را به زبان انگلیسی بنویسید، دانش گرامری برای بیان واضح مقصودتان مهم است. خوشبختانه ابزارهای آنلاین بی‌شماری برای بررسی گرامر در فضای اینترنت وجود دارند. با آمدن هوش مصنوعی هم که کارتان بسیار راحت شده و می‌توانید در عرض چند دقیقه متن را از لحاظ گرامری چک کنید، اما کدام‌یک از این ابزارها واقعاً قابل‌اعتماد هستند؟ در این مقاله به بررسی همین موضوع خواهیم پرداخت و 8 مورد از بهترین ابزارهای آنلاین بررسی گرامر انگلیسی را به شما معرفی خواهیم کرد.

برنامه محبوب گرامرلی (Grammarly)

برنامه محبوب گرامرلی (Grammarly)

برنامه محبوب گرامرلی (Grammarly)

احتمالاً نام Grammarly را شنیده‌اید، چراکه یکی از یکی از معتبرترین و پراستفاده‌ترین ابزارهای بررسی گرامر است. این نرم‌افزار از هوش مصنوعی برای بهبود نوشتار شما استفاده می‌کند. گرامرلی شامل یک افزونه مرورگر رایگان با ویژگی‌های محدود یا یک نسخه پرمیوم با ابزارهای بررسی پیشرفته‌تر است. گزینه رایگان آن دستور زبان، املا و علائم نگارشی را بررسی کرده و به لحاظ خوانایی و مطابق با هدفی که دارید برای آن می‌نویسید، به متن شما امتیاز می‌دهد. گرامرلی قادر است به‌طور دقیق خطاهای موجود در متن را شناسایی کرده و پیشنهاداتی برای اصلاح آن‌ها ارائه دهد. از دیگر ویژگی‌های مهم آن می‌توانیم به امکان بررسی سطح پیچیدگی و خوانایی متن، تشخیص کلمات تکراری، پیشنهاد بهبود در استفاده از واژگان و عبارات مناسب‌تر و پشتیبانی از چند زبان مختلف اشاره کنیم.

ابزار هوشمند کویل بات (QuillBot)

ابزار هوشمند کویل بات (QuillBot)

ابزار هوشمند کویل بات (QuillBot)

کویل بات بدون‌شک یکی از بهترین ابزارهای تصحیح گرامر و نوشتار است. این ابزار از از فناوری پردازش زبان طبیعی (NLP) برای کمک به شناسایی خطاهای نوشتاری، مانند اشتباهات املایی، استفاده نادرست از زمان افعال، کلمات یا عبارات تکراری، استفاده از علائم نگارشی نادرست و عبارت‌های مشکل‌دار استفاده می‌کند. نتایج حاصل از تجزیه‌وتحلیل متن شما را در قالبی قابل‌فهم ارائه می‌دهد تا بتوانید راحت‌تر متنتان را تصحیح کنید. به‌علاوه، می‌توانید ویژگی دستیار هوش مصنوعی کویل بات را فعال نمایید تا در هر مرحله جایگزین‌های بهتری را به شما پیشنهاد دهد. Quillbot یک فرهنگ لغت پیشرفته هم دارد که برای تصحیح یا بازنویسی یک متن طولانی در مدت‌زمان کوتاهی به کارتان می‌آید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کلمات هایلایت شده را با گزینه‌های بهتری که در فهرستی جداگانه به شما پیشنهاد داده، جایگزین کنید.

ابزار مبتنی بر AI؛ وردتون (WordTune)

ابزار مبتنی بر AI؛ وردتون (WordTune)

ابزار مبتنی بر AI؛ وردتون (WordTune)

نوشتن جملاتی که بتواند شما را به سطح جدیدی از نوشتار حرفه‌ای برساند با Wordtune برایتان ممکن خواهد شد. ابزار وردتون مبتنی بر AI است و علاوه‌بر نرم‌افزار قابل‌نصب، به‌عنوان افزونه روی مرورگرتان نیز در دسترس است. برای کار با Wordtune، می‌توانید نوع مخاطب، هدف از نوشتن و نوع لحن متن را انتخاب کنید و سپس، گزینه‌هایی را برای تصحیح جملات دریافت کنید. وردتون همچنین لیستی از جملات جایگزین را نیز به شما پیشنهاد می‌دهد و می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید تا متن‌تان بازنویسی شود. همچنین لازم به توضیح است، اکانت پرمیوم وردتون Wordtune بهترین سایت برای پارافریز کردن متن است.

ابزار جینجر رایتر (Ginger)

ابزار جینجر رایتر (Ginger)

ابزار جینجر رایتر (Ginger)

جینجر یکی از ابزارهای نوشتاری جامع است که چک‌کردن دستور زبان، بازنویسی جملات و ویژگی‌های ترجمه را ارائه می‌دهد. این ابزار به‌دلیل قابلیت‌های گرامری و تصحیح املای جامعش است که آن را به انتخابی مطمئن برای نویسندگان و حرفه‌ای‌هایی تبدیل می‌کند که هدفشان دقت در برقراری ارتباط ازطریق نوشتن است. به شما اطمینان می‌دهیم که Ginger از خودتان بیشتر وسواس به خرج می‌دهد تا متن بی‌نقصی بنویسید. هوش مصنوعی آن در درک متن جملات مهارت دارد و پیشنهادات دقیق‌تری را نسبت به همتایان خودش برای بهترشدن متن به شما می‌دهد. نسخه پرمیوم جینجر قابلیت Sentence Rephraser را هم دارد که روش‌های مختلفی را برای بیان جملات پیشنهاد می‌دهد تا خوانایی متن افزایش پیدا کند. جینجر قادر است متون نوشته شده به 50 زبان مختلف را شناسایی و اصلاح کند.

ابزار پرو رایتینگ اید (ProWritingAid)

ابزار پرو رایتینگ اید (ProWritingAid)

ابزار پرو رایتینگ اید (ProWritingAid)

ابزار ProWritingAid یک افزونه مرورگر با رابط کاربری زیبا است که به شما در بهبود محتوایتان کمک می‌کند. به‌کمک آن می‌توانید خوانایی نوشته خود را بسنجید و مطمئن شوید که خواندن آن برای مخاطب خیلی سخت نیست. تنوع جملات و عدم استفاده زیاد از جملات منفعل به‌ویژه در متن‌های طولانی از آن مهارت‌هاییست که یک نویسنده ماهر انگلیسی باید داشته باشد. اگر نوشته شما مربوط به درخواست از یک دانشگاه برای ادامه تحصیل است یا قصد نوشتن یک نامه درخواست شغل را دارید، بهتر است قبل از ارسال، حتماً از این ابزار کمک بگیرید و تفاوت نوشته حرفه‌ای و متفاوت را متوجه شوید. پرو رایتینگ اید علاوه‌بر تصحیح گرامر، با ارائه ابزارهای آموزشی مانند مقالات، ویدیوها و حتی آزمون‌ها برای تقویت مهارت‌های نوشتاری شما، تقریباً مانند یک معلم عمل می‌کند. این برنامه رایگان است، اما برای دسترسی به قابلیت‌های کامل و استفاده از ردیاب سرقت ادبی متون، می‌توانید نسخه پرمیوم ProWritingAid را تهیه نمایید.

ابزار مورد تایید آمازون؛ لنگویج تول (LanguageTool)

ابزار مورد تایید آمازون؛ لنگویج تول (LanguageTool)

ابزار مورد تایید آمازون؛ لنگویج تول (LanguageTool)

یکی از ابزارهایی که توسط آمازون تأیید شده و قابل‌اعتماد است. LanguageTool یک ابزار بررسی گرامر چندزبانه است که متن را به‌لحاظ دستوری، املایی و سبک نوشتاری آنالیز می‌کند. ازطریق رابط کاربری آن می‌توانید حالت روشن یا تیره را انتخاب نمایید تا دیگر چشمانتان وقت ویرایش متن خسته نشوند. این ابزار متن شما را حفاظت می‌کند و اگر با اطلاعات حساس یا امنیتی کار می‌کنید، مهم است که کار با آن را در نظر بگیرید. LanguageTool همچنین قابلیت ساختن فرهنگ لغت شخصی را هم دارد، بنابراین می‌توانید کلمات پرکاربرد در متن‌تان را به ابزار بدهید تا در بررسی متون آینده، نام برند یا کلماتی که در زبان خودتان استفاده می‌کنید را غلط شناسایی نکند. این برنامه با مرورگرهای مختلف، Microsoft Word و Google Docs سازگار است. نسخه رایگان آن تا 10000 کلمه در هر متن را بررسی می‌کند، اما برای ویژگی‌های پیشرفته‌تر باید نسخه پریمیوم LanguageTool را تهیه کنید.

ابزار آنلاین همینگوی (Hemingway)

ابزار آنلاین همینگوی (Hemingway)

ابزار آنلاین همینگوی (Hemingway)

این ابزار هوش مصنوعی را بعد از ارنست همینگوی، نویسنده معروف آمریکایی نام‌گذاری کرده‌اند. ابزار طوری طراحی شده که گرامر و سایر ایراد‌های متن را بر اساس فلسفه نوشتن همینگوی بررسی می‌کند؛ رویکردی ساده و با کمترین شاخ‌وبرگ. ابزار همینگوی صفت‌ها و توصیف‌های اضافی متن شما را حذف کرده و به‌جای شما بازنویسی می‌کند. این سبک از نوشتن ساده و با حذف توصیفات اضافه، همان ویژگی است که Hemingway را از سایر ابزارهای بررسی گرامر انگلیسی متمایز می‌کند. همینگوی بر افزایش خوانایی و سادگی در نوشتن تأکید دارد. حتی محیط آن طوری طراحی شده که بدو حواس‌پرتی باشد و بتوانید کاملاً روی نوشتن و ویرایش تمرکز کنید. استفاده از این سرویس بستگی به خودتان دارد، چون برخی ممکن است این رویکرد را ترجیح دهند، اما بعضی هم فکر می‌کنند محدودکننده است. به‌هرجهت، اگر برای متون ادبی به یکی از ابزارهای آنلاین بررسی گرامر انگلیسی احتیاج داشتید، همینگوی را فراموش نکنید.

ابزار ویرایش گرامر؛ گرامر چک (GrammarCheck)

ابزار ویرایش گرامر؛ گرامر چک (GrammarCheck)

ابزار ویرایش گرامر؛ گرامر چک (GrammarCheck)

سرویس گرامر چک یک ابزار ویرایش گرامر ساده و مبتنی بر وب است. به‌کمک آن می‌توانید دستور زبان، املا و نقطه‌گذاری‌های صحیح متن را چک نمایید. کارکردن با GrammarCheck نسبتاً ساده است؛ متن خود را در ویرایشگر وارد کرده و بررسی گرامر یا دیگر گزینه‌ها را انتخاب می‌کنید تا عملیات آغاز شود. با گرامر چک تصحیح متن شما به‌سرعت انجام می‌شود و همین از ویژگی‌های بارز این ابزار است. یک گزینه Deep Check هم وجود دارد که ایرادهای پیشرفته‌تر نوشته را به شما نشان می‌دهد که پس از کلیک روی آن به Grammarly Premium هدایت می‌شوید. اگر عجله دارید و فقط لازم است نوشته خود را در یک چک‌کننده آنلاین بیندازید تا مشکلات آشکار را پیدا کنید، GrammarCheck ایدئال است. بهترین موارد استفاده از آن برای ایمیل‌ها، پست‌های رسانه‌های اجتماعی یا دیگر نوشته‌های کوتاه است.

همچنین، پیشنهاد می کنیم که بخوانید : 17 اپلیکیشن خفن و کاربردی آموزش زبان

چطور بهترین ابزار آنلاین بررسی گرامر انگلیسی را پیدا کنیم؟

با وجود حجم زیاد ابزارهایی که امروزه در اینترنت پیدا می‌کنیم، انتخاب یک برنامه مناسب می‌تواند مانند پیداکردن سوزن در انبار کاه به نظر می‌رسد. گزینه‌های زیادی پیش‌روی شماست، اما واقعاً چه چیزی می‌تواند یک ابزار بررسی گرامر را از بقیه متمایز کند؟ در این بخش پاسخ سؤالمان را پیدا می‌کنیم.

دقت بالا

سنگ بنای هر ابزار بررسی گرامر میزان دقت آن است. این فقط در مورد گرفتن اشتباهات تایپی صدق نمی‌کند، بلکه باید تفاوت‌های ظریف زبانی را هم درک کند. وقتی ابزاری ادعا می‌کند که می‌تواند زبان شما را هم پوشش دهد، پس باید همه جزئیات نوشتاری آن را هم بداند و ساختارهای دستوری پیچیده را شناسایی کند. این ابزار باید بتواند پیشنهاداتی ارائه دهد که ضمن افزایش وضوح و خوانایی، معنای اصلی را نیز حفظ نماید.

درک متنی بالا

یک ابزار بررسی گرامر پیشرفته فقط کلمات را درک نمی‌کند، بلکه باید صاحب‌سبک نیز باشد و پیشنهاداتی به شما ارائه دهد تا لحن و هدف از نوشتن متن‌تان را در جملات آن منعکس کند. چه بخواهید یک پست اینستاگرام معمولی بنویسید یا یک گزارش رسمی، ابزار موردنظر باید توصیه‌های خود را با مقصود شما مطابقت دهد.

رابط کاربر پسند

بهترین ابزارهای چک‌کننده دستور زبان انگلیسی نیازی به ظاهر زیبا و زرق‌وبرق ندارند، آن‌ها فقط باید برای استفاده آسان باشند و یک رابط کاربری تمیز و بصری صمیمی را عرضه کنند. اگر یک ابزار قدرتمند داشته باشید، اما کاربر نتواند با آن کار کند چه فایده دارد؟ ویژگی‌هایی مانند ویرایش با یک کلیک، توضیحات آسان و یکپارچه‌سازی با پلتفرم‌های نوشتاری معمول شما (مانند ایمیل، پردازنده‌های متن یا سیستم‌های مدیریت محتوا) چیزی است که این ابزارها را نه‌تنها مفید، بلکه کارآمد به نظر می‌رساند و بدون آنها نمی‌توانید کار کنید.

قابلیت شخصی‌سازی

هر نویسنده‌ای سبک منحصربه‌فرد خود را دارد و بهترین چک‌کننده های دستور زبان باید این را تشخیص دهند. یک ابزار مناسب باید گزینه‌های سفارشی‌سازی ارائه دهد تا اولویت‌های شخصی برای سبک نوشتاری خاص خودتان را تنظیم کنید.

یادگیری و تکامل

این قابلیتی است که ماشین لرنینگ و هوش مصنوعی در اختیار ما گذاشته، ابزارهایی که از تعامل با انسان‌ها یاد می‌گیرند و با گذشت زمان تکامل می‌یابند. یک ابزار بررسی گرامر انگلیسی خوب هرچه اشتباهات و ترجیحات متنی شما را بیشتر به خاطر بسپارد، پیشنهاد‌های آینده خود را برای ویرایش متن مرتبط‌تر و بهتر خواهد کرد.

ارائه بازخورد مثبت

یک سرویس چک‌کننده عالی دستور زبان فقط از شما ایراد نمی‌گیرد، بلکه شما را آموزش می‌دهد تا در آینده کمتر اشتباه کنید. این ابزارها توضیحات مختصری را برای پیشنهادهای ویرایشی خود ارائه می‌دهند و هر خطا را به فرصتی برای یادگیری شما تبدیل خواهند کرد. این ویژگی برای کسانی که به دنبال بهبود مهارت‌های نوشتاری خود در طول زمان هستند بسیار ارزشمند است.

سرعت و کارایی

در دنیای پرشتاب امروزی، زمان بسیار مهم است. بهترین ابزارهای هوش مصنوعی به‌سرعت کار می‌کنند، سند شما را در چند ثانیه اسکن نموده و بازخورد فوری ارائه می‌دهند. این کارآیی تضمین می‌کند که فرآیند نوشتن‌تان روان و بدون وقفه است و به شما امکان می‌دهد تا بر روی بخش خلاقانه نوشتن تمرکز کنید، بدون اینکه درگیر نکات فنی شوید.

جمع‌بندی

در این مقاله بهترین ابزارهای آنلاین بررسی گرامر انگلیسی را ارزیابی کردیم و نحوه استفاده و شناسایی آن‌ها را نیز برایتان توضیح دادیم. این ابزارها می‌توانند به شما کمک کنند تا گرامر و املای متن خود را بهبود بخشید و نگارش شما را به سطح بالاتری برسانند. بهره‌بردن از این برنامه‌ها می‌تواند به شما در بهبود ارتباطات آنلاین و نگارش مؤثر کمک کند. اشتراک پرمیوم برخی از این ابزارها را می‌توانید در سایت اکانت بازار پیدا کنید. با خرید نسخه پرمیوم ابزارهای آنلاین بررسی گرامر انگلیسی به قابلیت‌های پیشرفته‌ای دست پیدا خواهید کرد که نوشتار شما را یک سروگردن از بقیه بالاتر خواهد برد.

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *