کامل‌ترین مقایسه quillbot و گرامرلی که هر نویسنده‌ای باید بخواند!

کامل‌ترین مقایسه quillbot و گرامرلی که هر نویسنده‌ای باید بخواند!

انتخاب ابزار مناسب برای نگارش متون انگلیسی، چه برای دانش‌آموزان و چه برای نویسندگان حرفه‌ای، دغدغه‌ای همیشگی بوده است و همیشه این افراد به دنبال راه چاره‌ای برای اصلاح نگارش متن خود بوده‌اند. تا اینکه با پیشرفت روزبه‌روز تکنولوژی نرم‌افزارها، ابزارهای مختلفی برای این موضوع طراحی شدند و به این افراد کمک کردند بتوانند با سرعت بیشتری اشکالات نگارشی خود را پیدا کنند و آنها را رفع کنند. در این میان، دو نام QuillBot و Grammarly به‌عنوان مدعیان اصلی در این زمینه بیش از سایر ابزارها شناخته می‌شوند و حقیقتاً هر کدام از آنها ویژگی‌ها و مزایای خاصی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

اما اکثرا برای انتخاب گزینه مناسب بین آنها کمی سردرگمی وجود دارد که در این مطلب قصد داریم QuillBot و Grammarly را به طور کامل به شما معرفی کنیم و کامل‌ترین مقایسه از این دو ابزار را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید و متناسب‌ترین ابزار را برای خود برگزینید.

معرفی جامع ابزار quillbot

معرفی جامع ابزار quillbot

معرفی جامع ابزار quillbot

QuillBot یک ابزار کاربردی مبتنی بر هوش مصنوعی است که به شما در نگارش متون انگلیسی روان‌تر و باکیفیت‌تر کمک می‌کند. این ابزار با استفاده از تکنیک‌های پردازش زبان طبیعی (NLP) و یادگیری عمیق، برای ارتقای نگارش متون انگلیسی خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد. QuillBot در دو نسخه رایگان و پولی ارائه می‌شود. نسخه رایگان آن امکانات محدودی دارد که برای استفاده از تمام قابلیت‌های این ابزار باید اشتراک پولی آن را تهیه کنید.

بهترین سرویس‌های ارائه شده توسط کویل بات

بهترین سرویس‌های ارائه شده توسط کویل بات

بهترین سرویس‌های ارائه شده توسط کویل بات

همان‌طور که گفتیم این ابزار خدمات گوناگونی را ارائه می‌دهد که بهترین سرویس‌های آن عبارت‌اند از:

بازنویسی و پارافریز

 • بازنویسی جملات و پاراگراف‌ها به شیوه‌های مختلف: QuillBot می‌تواند جملات و پاراگراف‌ها را به شیوه‌های مختلف بازنویسی کند و به این شکل جملات تکراری را حذف کند و از سرقت ادبی جلوگیری کند و متن را یونیک‌تر به شما تحویل دهد. این ابزار همچنین برای اینکه بتوانید منظور خود را به شکل‌های مختلف بیان کنید نیز بسیار کاربردی می‌باشد.
 • پیدا کردن کلمات مترادف: QuillBot با استفاده از هوش مصنوعی، کلمات مترادف مختلفی را در اختیارتان قرار می‌دهد که می‌توانید با استفاده از آنها تنوع واژگان در نگارشتان را افزایش دهید.

ویرایش گرامر و نگارش

 • شناسایی و اصلاح اشتباهات گرامر، نگارش و املایی: این ابزار اشتباهات گرامری، نگارش و املایی متن را شناسایی و به اصلاح آنها می‌پردازد.
 • ارائه پیشنهادات برای ارتقای وضوح و خوانایی متن: این قابلیت به شما امکان می‌دهد بتوانید وضوح و خوانایی متن خود را تا حد قابل‌توجهی ارتقا دهید.

اصلاح لحن و وضوح

 • تنظیم لحن متن متناسب با مخاطب و هدف: با استفاده از کویل بات می‌توانید بیان و لحن متن خود را متناسب با مخاطب هدف خود تنظیم کنید و تأثیر بیشتری روی آنها بگذارید.

ابزارهای اضافی

 • خلاصه‌نویسی: این ابزار می‌تواند متن شما را به طور خودکار خلاصه‌ کند تا بتوانید به‌سرعت نکات کلیدی را استخراج کنید و در زمان خود برای خواندن متن صرفه‌جویی کنید.
 • مترجم: کویل بات می‌تواند این امکان را دارد که متون شما را به زبان‌های مختلف ترجمه کند.
 • تشخیص لحن: QuillBot لحن متن شما را تشخیص می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا لحن مناسبی را برای مخاطب خود انتخاب کنید.

مزایای استفاده از Quillbot

●      ارتقای کیفیت نگارش

QuillBot به کاربران خود کمک می‌کند تا متون باکیفیت‌تر و روان‌تری را خلق کنند.

●      صرفه‌جویی در زمان

کویل بات با اصلاح اشتباهات نگارشی و خلاصه‌سازی متن به شما کمک می‌کند در زمان نگارش و ویرایش متون تا حد قابل‌توجهی صرفه‌جویی داشته باشد.

●      جلوگیری از سرقت ادبی

QuillBot متن شما را بازنویسی و پارافریز می‌کند و با این کار در جلوگیری از سرقت ادبی کمک بسیاری به شما خواهد کرد.

●      رابط کاربری ساده و آسان

رابط کاربری این ابزار بسیار ساده و راحت است و حتی مبتدیان و کسانی که هیچ تجربه‌ای ندارند نیز می‌توانند به‌راحتی از آن استفاده کنند.

●      قابلیت ادغام با سایر برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها

کویل بایت با برنامه‌ها و سایت‌های بسیاری همچون Microsoft Word، Google Docs و WordPress همخوانی دارد و به‌راحتی با آنها ادغام می‌شود.

معایب Quillbot

 • این برنامه نسخه رایگان محدودی دارد و حتماً برای بهره‌مندی از تمامی امکانات و قابلیت‌های آن باید اشتراک پرمیوم آن را برای خود خریداری کنید.
 • استفاده بیش از حد از Quillbot می‌تواند سبب شود شما به این هوش مصنوعی وابسته شوید و در نهایت خلاقیت‌تان در نگارش کاهش پیدا کند.
 • Quillbot همیشه دقیق نیست و ممکن است در برخی موارد، اشتباهاتی در بازنویسی و ویرایش متن داشته باشد.
 • در حال حاضر فقط نسخه تحت وب این ابزار وجود دارد و نسخه اپلیکیشنی آن برای موبایل یا کامپیوتر طراحی نشده است.
 • Quillbot ابزاری خلاقانه نیست و نمی‌تواند به شما در تولید محتوای جدید کمک کند.
معرفی جامع ابزار گرامرلی

معرفی جامع ابزار گرامرلی

معرفی جامع ابزار گرامرلی

گرامرلی نیز مانند کویل بات ابزاری مبتنی بر هوش مصنوعی می‌باشد که به کاربران خود کمک می‌کند بتوانند متون انگلیسی مورد نظرشان را روان‌تر و باکیفیت‌تر بنویسند. به این صورت که پس از ورود متن به گرامرلی، هوش مصنوعی این ابزار متن شما را به طور کامل تجزیه‌وتحلیل می‌کند. سپس اشتباهات گرامر، نگارش و املایی را شناسایی و اصلاح می‌کند. همچنین، پیشنهاداتی برای ارتقای وضوح، لحن و خوانایی متن و… را ارائه می‌دهد.

پیشنهاد می کنیم که بخوانید : نحوه استفاده از گرامرلی برای ورد

بهترین سرویس‌های ارائه شده توسط گرامرلی

از جمله بهترین سرویس‌های این ابزار نگارش می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

تجزیه‌وتحلیل سبک نوشتاری

گرامرلی سبک نوشتاری شما را از نظر وضوح، لحن، تنوع واژگانی و ساختار جملات تجزیه‌وتحلیل می‌کند. سپس، پیشنهاداتی برای ارتقای وضوح، لحن و خوانایی متن ارائه می‌دهد.

●      پیشنهاد کلمات و عبارات جایگزین

گرامرلی کلمات و عبارات جایگزین مناسب‌تری را برای کلمات و عبارات متن شما پیشنهاد می‌دهد و شما می‌توانید از تنوع واژگانی بیشتری در نگارش خود استفاده کنید. همچنین، به شما کمک می‌کند تا از کلمات و عباراتی استفاده کنید که متناسب با مخاطب و هدف شما باشند.

بررسی میزان خوانایی

گرامرلی با استفاده از معیارهای مختلفی مانند طول جمله، تعداد کلمات و پیچیدگی گرامر میزان خوانایی متن شما را بررسی می‌کند و پیشنهاداتی برای ارتقای خوانایی آن ارائه می‌دهد.

جلوگیری از سرقت ادبی

این ابزار محتوای مشابه متن شما را جستجو می‌کند و به شما کمک می‌کند محتوای غیرتکراری و یونیکی را خلق کنید.

ابزار دیکشنری

از دیگر سرویس‌های کاربردی این برنامه می‌توانیم به ابزار دیکشنری آن اشاره کنیم که با استفاده از آن می‌توانید معانی کلمات و عبارات مختلف را به‌سرعت پیدا کنید.

مزایای Grammarly

●      رابط کاربری ساده و آسان

گرامرلی دارای رابط کاربری ساده و آسانی است که استفاده از آن برای همه افراد، حتی مبتدیان، آسان می‌باشد. و به‌راحتی می‌توانید متن خود را در ویرایشگر گرامرلی تایپ کنید یا آن را از یک فایل Word یا Google Doc کپی و پیست کنید.

●      ارائه‌ی پیشنهادات دقیق برای گرامر، نگارش، املایی و وضوح

این ابزار با استفاده از هوش مصنوعی اشتباهات موجود در متن را به‌صورت دقیق و خط‌به‌خط ارائه می‌دهد و آنها را اصلاح می‌کند. همچنین برای هر اشتباه یک توضیح مختصر می‌دهد تا بتوانید درک بهتری از اشتباه خود داشته باشید.

●      قابلیت تشخیص و اصلاح سرقت ادبی

این ابزار اگر محتوایی مشابه شما را پیدا کند به شما اطلاع خواهد داد و همچنین پیشنهاداتی را برای بازنویسی یا پارافریز در اختیارتان قرار می‌دهد.

معایب Grammarly

 • خلاصه‌نویسی ضعیف: این برنامه دارای خلاصه‌نویسی ضعیف‌تری نسبت به کویل بات می‌باشد.
 • امکان اشکال در ابزار سرقت ادبی: در برخی مواقع ممکن است گرامرلی به‌درستی نتواند شما را برای تشخیص سرقت ادبی راهنمایی کند.
 • قیمت بیشتر نسبت به سایر ابزارهای نگارش: اشتراک پرمیوم گرامرلی در مقایسه با مزایا و خدماتی که ارائه می‌دهد دارای قیمت بیشتری از سایر رقبا می‌باشد.

کاربران و مخاطبان quillbot و گرامرلی چه کسانی می‌توانند باشند؟

این دو برنامه برای طیف گسترده‌ای از افراد به شرح زیر کاربرد دارند:

 • دانش‌آموزان و دانشجویان

این گروه از افراد می‌توانند در بازنویسی و پارافریز متون، نوشتن مقالات و انجام تکالیف از این کویل بات و برای ویرایش و تصحیح اشتباهات گرامر، نگارش و املایی متون خود از گرامرلی استفاده کنند.

 • نویسندگان و مترجمان

کسانی که زمینه نویسندگی و مترجمی فعال هستند می‌توانند به‌منظور ارتقای خوانایی و وضوح مطالب و همچنین نگارش  اصلاح اشتباهات آن از این دو ابزار کاربردی کمک بگیرند.

 • افراد شاغل

حتی کسانی که کارمند هستند و در زمینه‌های مختلف در حال فعالیت هستند می‌توانند با استفاده از کویل بات و گرامرلی مطالب مدنظر خود همچون انواع ایمیل‌های کاری را نگارش کنند و به اصلاح اشتباهات آنها بپردازند.

 • افراد مبتدی در زبان انگلیسی

این دو ابزار می‌توانند به افرادی که در زبان انگلیسی مبتدی هستند و به‌تازگی شروع به نوشتن متون انگلیسی کرده‌اند کمک کند و متن‌های آنها را به درجات بالاتر ارتقا دهند.

جمع‌بندی دو ابزار کویل بات و گرامرلی

به‌عنوان جمع‌بندی نهایی بین این دو برنامه باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • سهولت استفاده

Grammarly دارای رابط کاربری ساده و گرافیکی می‌باشد درحالی‌که QuillBot رابط کاربری ساده‌ای دارد، اما کمی پیچیده‌تر از Grammarlyمی‌باشد.

 • بررسی دستور زبان

Grammarly عملکرد قوی‌تری دارد و به شناسایی و اصلاح طیف وسیعی از خطاها می‌پردازد؛ اما کویل بات عملکرد ضعیف‌تری را در این مورد از خود نشان داده است.

 • بازنویسی

Grammarly بر بهبود کیفیت نگارش تمرکز کرده و امکان بازنویسی در آن محدودتر است درحالی‌که QuillBot عملکرد قوی‌تر برای بازنویسی خلاقانه و متنوع دارد.

 • بررسی کپی‌رایت

حقیقتاً هر دو ابزار در این مورد عملکرد مشابهی دارند و توانسته‌اند تا کنون خوب عمل کنند.

 • سفارشی‌سازی

Grammarly امکان تنظیمات سفارشی‌سازی گسترده‌ای را در اختیار کاربران قرار داده است، درحالی‌که QuillBot امکانات سفارشی‌سازی محدودتری را ارائه می‌دهد.

 • دسترسی

Grammarly برای دسکتاپ، موبایل و وب در دسترس می‌باشد، اما QuillBot تنها نسخه تحت وب را ارائه داد و با استفاده از موبایل قابل دسترسی نمی‌باشد.

 • قیمت نسخه پولی

Grammarly دارای قیمت گران‌تری از QuillBot می‌باشد.

در نهایت به‌عنوان سخن پایانی باید بگوییم که انتخاب مناسب بین این دو ابزار کاملاً به نیازهای شما برمی‌گردد. پس از قبل نیازهای خود برای استفاده از این برنامه را در نظر بگیرد. اما به‌طورکلی در نظر داشته باشید با خرید اکانت گرامرلی برای ویرایش و ارتقای نگارش و همچنین با خرید اکانت کویل بات برای بازنویسی خلاقانه خود قدم فوق العاده ای برداشته اید. خرید اکانت های قانونی و معتبر را فقط از سایت اکانت بازار که دارای مجوزهای قانونی، تحویل سریع اکانت و پشتیبانی 24 ساعته واقعی است تجربه کنید.

سؤالات متداول

 1. آیا هر دو ابزار کویل بات و گرامرلی نسخه رایگان دارند؟

بله هر دو ابزار نسخه‌ی رایگان دارند که دارای محدودیت‌هایی نیز هستند.

 1. کدام ابزار رابط کاربری ساده‌تری دارد؟

هر دو ابزار رابط کاربری ساده‌ای دارند، اما رابط کاربری Grammarly کمی ساده‌تر و گرافیکی‌تر است.

 1. کدام ابزار در بررسی دستور زبان عملکرد بهتری دارد؟

Grammarly در بررسی دستور زبان عملکرد قوی‌تری دارد و می‌تواند طیف وسیع‌تری از خطاها را شناسایی و اصلاح کند.

 1. کدام ابزار در پلتفرم‌های بیشتری در دسترس است؟

Grammarly در پلتفرم‌های بیشتری در دسترس است، از جمله دسکتاپ، موبایل و وب. درحالی‌که QuillBot در دسکتاپ و وب در دسترس است و نسخه‌ی موبایل ندارد.

 1. کدام یک از گرامرلی یا کویل بات نیازهای من را جواب خواهد داد؟

با مقایسه این دو ابزار و درنظرگرفتن نیازهای خود و همچنین بررسی نسخه‌های رایگان این دو ابزار می‌توانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *