مقایسه اچرفز با سمراش

مقایسه اچرفز با سمراش

اگر در حوزه سئو فعالیت کرده باشید، احتمالا اسم ابزارهای سمراش و اچرفز را شنیده‌اید. این دو ابزار به شما کمک می‌کند سئو سایت‌تان را تقویت کنید و آن را به صفحات بالاتر نتایج گوگل بیاورید. هر چند که هر دوی این ابزارها برای سئو مناسب هستند؛ ولی با هم تفاوت‌هایی هم دارند. شما نمی‌توانید که هر یک از آن‌ها را امتحان کنید و بعد بهترین و مناسب‌ترین را انتخاب کنید. چون این کار باعث صدمه دیدن سایت، اتلاف وقت و هزینه می‌شود. در ادامه مقایسه اچرفز با سمراش را آوردیم تا به شما کمک کنیم مناسب‌ترین ابزار سئو را انتخاب کنید.

11 تفاوت اچرفز با سمراش

به صورت کلی این دو ابزار مثل هم هستند، فقط در بعضی از جزئیات با هم فرق دارند. برای اینکه مناسب‌ترین ابزار تحلیل سئو را انتخاب کنید، لازم است که این تفاوت‌ها را بدانید.

تحقیق کلمه کلیدی در اچرفز و سمراش

1.  تحقیق کلمه کلیدی در اچرفز و سمراش

اولین تفاوت Semrush و Ahrefs مربوط به تحقق کلمات کلیدی است. شما با کمک هر دوی این ابزارها می‌توانید بهترین کلمات کلیدی را پیدا کنید؛ ولی نتیجه جستجو آن‌ها مثل هم نیست. اچرفز برای پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی از موتورهای جستجوگر متفاوت استفاده می‌کند. ولی سمراش فقط سرچ گوگل را نشان می‌دهد. به زبانی ساده سمراش فقط کلماتی که زیاد در گوگل سرچ شدند را نشان می‌دهد؛ ولی اچرفز کلماتی که در تمامی موتورهای جستجو زیاد سرچ شدند را نشان می‌دهد. با خرید اشتراک اچرفز Ahrefs میتوانید از امکانات این ابزار فوق العاده بهره مند شوید.

رابط کاربری در اچرفز و سمراش

2.  رابط کاربری در اچرفز و سمراش

اگر تازه کار هستید، بهتر است از اچرفز استفاده کنید. رابط کاربری این ابزار نسبت به سمراش ساده‌تر است. جدا از آن اطلاعات واضح‌تری را به شما می‌دهند.

تفاوت لینک شکسته در اچرفز و سمراش

3. تفاوت لینک شکسته در اچرفز و سمراش

یکی از مهم‌ترین تکنیک‌ها که باعث بهبود سئو سایت می‌شود، اصلاح لینک‌های شکسته است. لینک شکسته به محتوا حذف شده یا محتوایی که گوگل آن‌ها را بی‌ارزش تشخیص داده، گفته می‌شود. وجود لینک‌های شکسته باعث کمتر شدن نمره سئو کل سایت می‌شود. برای اصلاح این لینک‌ها باید اول آن‌ها را شناسایی کنید. در اچرفز و سمراش می‌توانید این لینک‌ها را شناسایی کنید؛ ولی این کار در ابزار  Semrush سخت‌تر است.

نحوه گزارش‌گیری در سمراش و اچرفز

4. نحوه گزارش‌گیری در سمراش و اچرفز

می‌توان گفت تا حدی ابزار سمراش حرفه‌ای‌تر است. در استفاده از اچرفز محدودیت وجود دارد، یعنی شما نمی‌توانید روزانه گزارش‌های زیادی را با آن تهیه کنید. ولی با سمراش می‌توانید هر روز سرچ‌های زیادی در مورد بک لینک و کلمات کلیدی انجام دهید. پس اگر چند سایت دارید یا در روز محتوا زیادی برای سایت تولید می‌کنید، بهتر است از Semrush استفاده کنید. البته اچرفز برای دامنه‌های تاییده شده نامحدود است.

پیشنهاد می کنیم که بخوانید : معرفی ویژگی‌های اکانت achrefs(اچرفز)
اچرفز و سمراش چگونه لینک های مضر را تشخیص می دهند؟

5.  اچرفز و سمراش چگونه لینک های مضر را تشخیص می دهند؟

اگر مقاله‌ای درباره « تفاوت سمراش و اچرفز» در سایت خود منتشر کنید و در آن بیش از 2 درصد از کلمه کلیدی اصلی استفاده کنید، این صفحه مخرب تشخیص داده می‌شود. لینک‌ها مضر یا همین صفحات باعث آسیب رساندن به سایت می‌شوند و سئو را کاهش می‌دهند. هر دو این ابزارها می‌توانند لینک‌های مضر را شناسایی کنند؛ ولی Semrush در این کار بهتر است. میتوانید با خرید اکانت سمراش SEMrush از این امکانات استفاده کنید. بهترین کار این است که در هنگام نوشتن مقالات وبلاگ به حجم کلمه کلیدی دقت کنید. در حال حاضر الگوریتم‌های گوگل تغییر کرده و بهترین کار این است که از کلمه کلیدی اصلی نیم درصد و از کلمات کلیدی فرعی یک یا دوبار در متن استفاده کنید.

کمپین لینک بیلدینگ در اچرفز و سمراش

6.  کمپین لینک بیلدینگ در اچرفز و سمراش

منظور از کمپین لینک بیلدینگ، لینک سازی است. برای مثال یک سایت دیگر محتوا شما را به اشتراک می‌گذارد و در آخر مقاله‌اش می‌نویسد که از سایت شما استفاده کرده است. البته این کار در ایران خیلی کم است. حتی بعضی از سایت‌ها متن کپی می‌گذارند و از لینک اصلی محتوا استفاده نمی‌کنند. فقط سایت‌هایی که می‌خواهند اخبار و متن قابل اطمینان ارائه بدهند، این کار را می‌کنند. آن هم سعی می‌کنند تا جای امکان به منابع خارجی لینک بدهند. می‌توانید این کار را با رپورتاژها انجام دهید. همچنین با کمک CRM Semrush می‌توانید یک کمپین لینگ بیلدینگ طراحی کنید.

پشتیبانی اچرفز و سمراش چه تفاوتی دارد؟

7.  پشتیبانی اچرفز و سمراش چه تفاوتی دارد؟

فرقی نمی‌کند که یک ابزار چقدر خوب است، حتی افراد درباره بهترین ابزارها هم سوال یا شکایت دارند. طبیعی است که افراد همه‌ی بخش‌های یک ابزار لاتین را نشناسند. به خصوص ابزارهای سئو که باید حرفه‌ای باشید تا آن‌ها را استفاده کنید. البته بعضی از افراد آن‌قدر با ابزارهای مختلف سئو کار کردند، همه چیز را می‌دانند. ولی برای افراد نیمه ماهر و تازه کار، ممکن است سوال پیش بیاید. حتی بعضی اوقات ممکن است که این ابزارهای تحلیل سئو به درستی کار نکنند. در همه‌ی این حالت‌ها شما به پشتیبانی نیاز دارید. ابزار Semrush دارای پشتیبانی تلفنی آنلاین است ولی Ahrefs چنین پشتیبانی‌ای ندارد.

ترافیک سایت در اچرفز و سمراش

8.  ترافیک سایت در اچرفز و سمراش

یکی از مواردی که در سئو تاثیر زیادی دارد، ترافیک سایت است. شما می‌توانید با استفاده از این ویژگی، صفحات برتر خود و رقبا را پیدا کنید. برای مثال وقتی که یکی از رقیب‌های‌تان درباره « ابزار یاست» نوشته و این متن حدود 35 هزار بیننده داشته، بهتر است شما هم آن را بنویسید. این موضوع برای افراد جذاب است که به این اندازه سرچ شده است. پس شما هم می‌توانید از آن ترافیک بگیرید. این ابزارها به شما نشان می‌دهند که هر صفحه چقدر بازدید داشته است.

شاید با خودتان فکر کنید که چون اچرفز موتورهای جستجوی بیشتری را برای کلمات کلیدی بررسی می‌کند، در نشان دادن ترافیک بهتر است. ولی تجربیات و تحقیقات ما در اکانت بازار نشان داده که این کاملا برعکس است. سمراش در تجزیه و تحلیل ترافیک خیلی بهتر است. درباره جزئیات آن چیزی نمی‌دانیم، چون این موضوع به صورت تجربی ثابت شده است.

مقایسه رتبه سایت در اچرفز و سمراش

9.  مقایسه رتبه سایت در اچرفز و سمراش

هر دو ابزار سمراش و اچرفز با توجه به معیارهایی مثل تکنیکال سئو، کلمات کلیدی، بک لینک‌ها و غیره به سایت‌ها رتبه می‌دهند. در این کار هیچ یک از این ابزارها بر هم برتری ندارند و تقریباً مثل هم عمل می‌کنند.

تحلیل رقبا در اچرفز و سمراش

10.  تحلیل رقبا در اچرفز و سمراش

آچرفز دارای ابزاری به نام Content Explorer است که به شما کمک می‌کند محتوا رقیب و خودشان را تحلیل کنید. برای مثال یک صفحه وب سایت رقیب را به این ابزار بدهید. Content Explorer کلمات کلیدی اصلی و فرعی، اعتبار دامنه، دامنه‌های ارجاع دهنده، متا تگ و اشتراک گذاری این صفحه در فضای مجازی را نشان می‌دهد. البته سمراش هم ابزارهای مختلف برای این کار دارد که کلمات کلیدی اصلی و فرعی هر محتوا را نشان می‌دهد. ولی به اندازه اچرفز در تحلیل رقبا کاربرد ندارد.

سئو فنی در اچرفز و سمراش

11.  سئو فنی در اچرفز و سمراش

سمراش و اچرفز هر دو سایت شما را بررسی می‌کنند و مشکلاتی مثل گم شدن متاتگ را به شما می‌گویند تا آن‌ها را اصلاح کنید. هر دوی این ابزارها اطلاعات مفیدی در این باره نشان می‌دهند و دقت هر دو به یک اندازه است. ولی ابزار اچرفز اطلاعات را به صورت تصویری و متراکم نشان می‌دهد که تجزیه و تحلیل آن برای کسانی که زبان ضعیفی دارند یا اینکه در سئو متخصص نیستند، سخت است. ولی سمراش همین اطلاعات را به صورت ساده‌تر می‌گوید و آن‌ها را توضیح می‌دهد.

انتخاب اچرفز و سمراش با تفاوت های هریک

ابزارهای زیادی برای تحلیل سئو سایت معرفی شده‌اند. تقریباً همه‌ی این ابزارها مثل هستند؛ ولی در جزئیات با هم فرق دارند. بهترین این ابزارها سمراش و اچرفز هستند. این دو ابزار کمک می‌کنند به صفحات بالاتر گوگل بیایید و بیننده بیشتری کسب کنید. در بالا مقایسه آچرفز با سمراش را آوردیم تا با کمک آن مناسب‌ترین را انتخاب کنید. شما میتوانید با خرید اکانت قانونی از تمامی امکانات ابزارهای سئویی بهره مند شوید و خیلی راحت رتبه های سایت خود را بالا ببرید.

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *