تفاوت‌های 3 پلن پلی استیشن پلاس در چیست؟

تفاوت‌های 3 پلن پلی استیشن پلاس در چیست؟

پلی‌استیشن پلاس یک سرویس اشتراک ماهانه است که توسط سونی برای کنسول‌های پلی‌استیشن ارائه می شود. این سرویس مزایای مختلفی همچون دسترسی چند نفره آنلاین، ارائه بازی‌های رایگان، ارائه ذخیره‌سازی ابری، دسترسی به نسخه های آزمایشی بازی، محتوای قابل دانلود و قابلیت استریم بازی‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و سبب ایجاد تجربه منحصربه‌فردتری در بازی‌های این کنسول برای گیمرها می‌شود. در حال حاضر، سه پلن اشتراک پلی استیشن پلاس وجود دارد که انتخاب بین آنها ممکن است سخت باشد به همین دلیل به منظور راهنمایی شما قصد داریم در این مقاله، به بررسی تفاوت‌های بین 3 پلن پلی استیشن پلاس و اینکه کدام پلن برای شما مناسب‌تر است، بپردازیم، تا قبل از خرید اکانت پلی استیشن پلاس اطلاعات کافی در این زمینه کسب کرده باشید.

معرفی ۳ پلن پلی استیشن پلاس

معرفی ۳ پلن پلی استیشن پلاس

معرفی ۳ پلن پلی استیشن پلاس

پلی استیشن دارای سه پلن متفاوت به شرح زیر می‌باشد:

●     پلن  Essential پلی استیشن پلاس

پلن Essential پلی‌ استیشن پلاس، پایه‌ای‌ترین و ارزان‌ترین سطح اشتراک این سرویس است که به شما امکان می‌دهد تا به برخی از ویژگی‌های اصلی پلی استیشن پلاس دسترسی داشته باشید.

همچنین، پیشنهاد می کنیم که بخوانید : پلی استیشن پلاس چیست؟

●    پلن  Extra پلی استیشن پلاس

پلن Extra پلی استیشن پلاس، سطح دوم اشتراک این سرویس است که مزایای پلن Essential را همراه با کتابخانه عظیمی از بازی‌های قابل دانلود برای PS4 و PS5  ارائه می‌دهد.

●    پلن Premium پلی استیشن پلاس

پلن Premium  پلی استیشن پلاس، بالاترین سطح  اشتراک این سرویس است که  تمام مزایای دو پلن دیگر Essential و Extra را به همراه امکانات انحصاری جدید ارائه می‌دهد.

ویژگی های انواع پلن های پلی استیشن پلاس

ویژگی های انواع پلن های پلی استیشن پلاس

ویژگی های انواع پلن های پلی استیشن پلاس

ویژگی‌های پلن Essential پلی استیشن پلاس

 • دسترسی چند نفره آنلاین: این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که بازی‌های منتخب پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 به صورت آنلاین با دوستانتان بازی کنید.
 • دسترسی به بازی‌های رایگان: هر ماه سونی تعدادی بازی رایگان را برای دانلود در اختیار مشترکین Essential قرار می‌دهد.
 • ارائه تخفیفات متنوع: مشترکین Essential از تخفیف‌های انحصاری در فروشگاه پلی استیشن بهره‌مند می‌شوند. این تخفیف‌ها می‌تواند شامل بازی‌ها، DLC، لوازم جانبی و موارد دیگر باشد.
 • ذخیره‌سازی ابری: Essential فضای ذخیره‌سازی ابری 100 گیگابایتی را برای ذخیره‌سازی اطلاعات ذخیره‌شده بازی‌های شما ارائه می‌دهد. این امر به شما امکان می‌دهد تا در صورت گم شدن یا خراب شدن کنسول خود، پیشرفت خود را بازیابی کنید.

ویژگی‌های پلن Extra پلی استیشن پلاس

 • دسترسی به تمام مزایای پلن Essential: پلن اکسترا تمامی مزایا و ویژگی‌های پلن Essential را در اختیار مشترکین خود قرار می‌دهد.
 • کتابخانه بازی‌های قابل دانلود: Extra به شما امکان می‌دهد تا به صدها بازی PS4 و PS5 از جمله عناوین بلاک‌باستر، بازی‌های مستقل و عناوین کلاسیک دسترسی داشته باشید. این کتابخانه به طور مرتب با بازی‌های جدید به‌روز می‌شود، بنابراین همیشه چیزی جدید برای بازی کردن خواهید داشت.
 • قابلیت دانلود: با تهیه این اشتراک می‌توانید بازی‌های مورد نر خود را دانلود کنید و به صورت آفلاین به آن دسترسی داشته باشید.

ویژگی‌های پلن Premium پلی استیشن پلاس

 • دسترسی به تمام مزایای پلن‌های Essential و Extra: در اشتراک پرمیوم شما به تمامی مزایا و ویژگی‌های دو اشتراک قبلی دسترسی خواهید داشت.
 • قابلیت استریم بازی‌های کلاسیک: پلن Premium پلی استیشن پلاس به شما امکان می‌دهد تا هزاران بازی PS1، PS2، PS3 و PSP را به صورت استریم روی کنسول PS4، PS5 و دستگاه‌های موبایل خود بازی کنید.
 • دسترسی به نسخه‌های آزمایشی بازی‌ها: نسخه پرمیوم پلی استیشن پلاس به شما این امکان را می‌دهد تا به جدیدترین بازی‌ها قبل از خرید دسترسی داشته باشید.
 • ارائه محتوای قابل دانلود کلاسیک: نسخه پرمیوم پلی استیشن پلاس طیف گسترده‌ای از محتواهای قابل دانلود مانند تم‌ها، آواتارها و تریلرها را برای بازی‌های PS1، PS2، PS3 و PSP را ارائه می‌دهد.
شباهت پلن‌های پلی استیشن پلاس

شباهت پلن‌های پلی استیشن پلاس

شباهت پلن‌های پلی استیشن پلاس

هر سه پلن پلی استیشن پلاس Essential، Extra و Premium مزایای مشترکی همچون دسترسی چند نفره آنلاین، دسترسی به بازی‌های رایگان ماهانه، ارائه تخفیفات انحصاری فروشگاه و فضای ذخیره سازی ابری را ارائه می‌دهند. به طور مثال همه مشترکین فارغ از هر نوع پلنی هر ماه، سونی تعدادی بازی رایگان را برای دانلود در اختیار آنها قرار می‌دهد. این بازی‌ها شامل عناوین مختلفی از جمله بازی‌های مستقل، عناوین AAA و حتی بازی‌های کلاسیک پلی استیشن می‌شوند، یا با داشتن هر نوع پلنی می‌توانید با دوستانتان در بازی‌های منتخب پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 به صورت آنلاین بازی کنید.

پیشنهاد می کنیم که بخوانید : رفع ارورها و مشکلات پلی‌استیشن پلاس
تفاوت انواع پلی استیشن پلاس

تفاوت انواع پلی استیشن پلاس

تفاوت انواع پلی استیشن پلاس

در اینجا به طور کامل به ارائه تفاوت‌های این پلن‌ها می‌پردازیم:

 • همانطور که گفتیم هر سه پلن پلی استیشن امکان دسترسی بازی چند نفره را فراهم می‌کنند اما پلن‌های Extra و Premium به شما امکان می‌دهد تا در بازی‌های آنلاین با تعداد بازیکنان بیشتر شرکت کنید و به رویدادهای انحصاری چند نفره آنلاین دسترسی داشته باشید.
 • یکی دیگر از تفاوت‌های این پلن‌ها در تعداد بازی‌ها است و پلن‌های Extra و Premium معمولاً به بازی‌های جدیدتر و محبوب‌تری دسترسی دارند.
 • تمامی مشترکین از تخفیفات مختلف برخوردار هستند، اما میزان تخفیف ممکن است بر اساس پلن شما و نوع محصولی که می‌خرید متفاوت باشد.
 • دیگر تفاوت پلن‌های پلی استیشن پلاس این است که در نسخه Essential، شما تنها به 100 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری دسترسی دارید و این در حالی است که نسخه‌های Extra و Premium، 200 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی را در اختیارتان قرار می‌دهند.
 • دیگر تفاوت انواع پلن‌های پلی استیشن پلاس در قیمت آنهاست و Essential ارزان‌ترین پلن پلی استیشن پلاس و نسخه پرمیوم گران‌ترین آن می‌باشد.
پلی استیشن اسنشیال، پرمیوم و اکسترا؛ کدام بهتر است؟

پلی استیشن اسنشیال، پرمیوم و اکسترا؛ کدام بهتر است؟

پلی استیشن اسنشیال، پرمیوم و اکسترا؛ کدام بهتر است؟

انتخاب بهترین پلان پلی استیشن پلاس به نیازها و بودجه شما بستگی دارد. در اینجا خلاصه‌ای از مزایا و معایب هر پلان ارائه شده است تا به شما در تصمیم‌گیری بهتر کمک کند:

پلی استیشن پلاس اسنشیال

مزایا پلی استیشن پلاس اسنشیال:

 • ارزان‌ترین گزینه
 • دسترسی به چند نفره آنلاین
 • بازی‌های رایگان ماهانه
 • تخفیف‌ها
 • ذخیره‌سازی ابری 100 گیگابایتی

معایب پلی استیشن پلاس اسنشیال:

 • هیچ دسترسی به کتابخانه بازی‌های قابل دانلود یا استریم بازی‌های کلاسیک وجود ندارد.
 • نسخه‌های آزمایشی بازی در دسترس نیست.
برای انتخاب بازی پلی استیشن پلاس اکسترا، توصیه می کنیم که این مقاله را بخوانید : بهترین بازی‌های پلی استیشن پلاس اکسترا

پلی استیشن پلاس اکسترا

مزایا پلی استیشن پلاس اکسترا:

 • شامل تمام مزایای Essential
 • به شما امکان می‌دهد تا به کتابخانه‌ای از بازی‌های قابل دانلود PS4 و PS5 دسترسی داشته باشید.

معایب پلی استیشن پلاس اکسترا:

 • شامل استریم بازی‌های کلاسیک یا نسخه‌های آزمایشی بازی نیست.
 • گران‌تر از Essential است.

پلی استیشن پلاس پرمیوم

مزایا پلی استیشن پلاس پرمیوم:

 • شامل تمام مزایای Essential و Extra
 • به شما امکان می‌دهد تا هزاران بازی PS1، PS2، PS3 و PSP را به صورت استریم روی PS4، PS5 و دستگاه‌های موبایل خود بازی کنید.
 • نسخه‌های آزمایشی برخی از جدیدترین بازی‌های PS4 و PS5 را قبل از خرید آنها بازی کنید.
 • به طیف گسترده‌ای از محتوای قابل دانلود کلاسیک مانند تم‌ها، آواتارها و تریلرها برای بازی‌های PS1، PS2، PS3 و PSP دسترسی داشته باشید.

معایب پلی استیشن پلاس پرمیوم:

 • گران‌ترین پلن است.
 • همه ممکن است از تمام مزایای آن استفاده نکنند.

در نهایت، تصمیم با شما است. اگر فقط به بازی‌های آنلاین و چند بازی رایگان ماهانه علاقه‌مند هستید،  Essential گزینه ارزانی است. اگر به دنبال تنوع بیشتر در بازی‌های خود هستید، Extra  ارزش  پولی را که می‌پردازید ارائه می‌دهد. و اگر یک گیمر حرفه‌ای هستید که می‌خواهید بهترین تجربه پلی  استیشن پلاس را داشته باشید، Premium بهترین انتخاب است.

مقایسه PS Plus با Game Pass

مقایسه PS Plus با Game Pass

مقایسه PS Plus با Game Pass

پلی استیشن پلاس و ایکس باکس گیم پس دو سرویس اشتراک بازی غالب هستند که مزایای مختلفی را به گیمرهای کنسول ارائه می‌دهند. به‌عنوان یک مقایسه می‌توانیم موارد زیر را در مورد این دو سرویس ارائه دهیم:

 • هر دو سرویس به شما امکان می‌دهند در بازی‌های آنلاین شرکت کنید.
 • هر دو سرویس به صورت ماهانه تعدادی بازی رایگان در اختیار مشترکین قرار می‌دهند. با این حال، گیم پس معمولاً کتابخانه بزرگتری از بازی‌های رایگان و اغلب عناوین جدیدتر را ارائه می‌دهند.
 • گیم پس یک کتابخانه عظیم از بازی‌های قابل دانلود (Xbox One, Xbox Series X/S, PC) را ارائه می‌دهد که دائماً به‌روز می‌شود و شامل عناوین انحصاری مایکروسافت در همان روز عرضه می‌شود. پلی استیشن پلاس بازی‌های قابل دانلودی را تنها در پلن‌های Extra و Premium ارائه می‌دهد و عناوین انحصاری پلی استیشن را شامل نمی‌شود.
 • گیم پس به شما امکان می‌دهد برخی بازی‌ها را از طریق سرویس ابری خود بر روی رایانه شخصی، تلفن همراه و تبلت خود استریم کنید. پلی استیشن پلاس فقط در پلن Premium استریم بازی‌های کلاسیک را ارائه می‌دهد و تنها روی دستگاه‌های پلی استیشن و موبایل قابل دسترسی است.
 • گیم پس اغلب نسخه‌های آزمایشی بازی‌های جدید را در اختیار مشترکین قرار می‌دهد، در حالی که پلی استیشن پلاس این قابلیت را در هیچ پلنی ارائه نمی‌دهد.
 • هر دو سرویس فضای ذخیره‌سازی ابری را برای ذخیره اطلاعات ذخیره‌شده بازی‌های شما ارائه می‌دهند. با این حال، گیم پس فضای ذخیره‌سازی بیشتری (معمولاً 1 ترابایت) نسبت به پلی استیشن پلاس (100 گیگابایت برای Essential، 200 گیگابایت برای Extra و Premium) ارائه می‌دهد.
این مقاله را حتما بخوانید : تفاوت پلی استیشن پلاس هکی و قانونی

اهمیت خرید پلی استیشن پلاس قانونی

در این مقاله به بررسی تفاوت سه پلن پلی استیشن پلاس پرداختیم و توضیحات کاملی را در مورد هر پلن در اختیارتان قرار دادیم. در نهایت انتخاب بهترین گزینه به نیازها و سلیقه شما بستگی دارد؛ اما به طور کلی در زمان انتخاب پلن مناسب مزایا و معایب و ویژگی‌های هر کدام را مد نظر داشته باشید. در نهایت به این نکته توجه کنید خرید اشتراک قانونی از سایت معتبر اکانت بازار که دارای پشتیبانی 24 ساعته و تمامی مجوزهای قانونی است؛ در مقابل اکانت های هکی که امکان بن شدن و از دست رفتن اطلاعات را به همراه دارد، به شما توصیه  می شود.

سوالات متداول

 1. قیمت کدام یک از پلن‌های پلی استیشن پلاس بیشتر است؟

پلن پرمیوم به دلیل مزایا و قابلیت‌های ویژه و بیشتری که ارائه می‌دهد دارای قیمت بیشتری نیز می‌باشد.

 1. آیا می‌توانیم پلن پلی استیشن پلاس خود را تغییر دهیم؟

بله شما در هر زمانی می‌توانید نسخه پلی استیشن پلاس خود را ارتقا دهید و پلن دیگری را برای خود خریداری کنید.

 1. فضای ذخیره‌سازی ابری پلی استیشن پلاس چیست و چگونه کار می‌کند؟

فضای ذخیره‌سازی ابری پلی استیشن پلاس به شما امکان می‌دهد اطلاعات ذخیره‌شده بازی‌های خود را در فضای ابری ذخیره کنید. این امر به شما امکان می‌دهد تا در صورت گم شدن یا خراب شدن کنسول خود، پیشرفت خود را بازیابی کنید

 1. کدام پلن پلی استیشن پلاس برای ما مناسب است؟

انتخاب مناسب‌ترینپلن به نیازها و سلیقه شما بستگی دارد، اما به طور کلی اگر تنها به بازی‌های آنلاین و چند بازی رایگان در ماه علاقه‌مند هستید نسخه Essential، و اگر به دنبال تنوع بیشتری می‌باشید نسخه Extra و در نهایت اگر یک گیمر حرفه‌ای هستید و می‌خواهید بهترین تجربه را از پلی استیشنپلاس داشته باشید نسخه پرمیوم را برای خود تهیه کنید.

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *