ترفندهایی برای داشتن یک پروفایل حرفه‌ای در لینکدین

ترفندهایی برای داشتن یک پروفایل حرفه‌ای در لینکدین

مقدمه

لینکدین به‌عنوان بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی برای متخصصان، فرصتی بی‌نظیر برای معرفی خود، برقراری ارتباط با افراد هم‌صنف و یافتن فرصت‌های شغلی جدید ارائه می‌دهد. اما برای اینکه بتوانید در این فضا به‌خوبی شناخته شوید، باید بتوانید یک پروفایل حرفه‌ای برای خود ایجاد کنید تا فرصت‌های شغلی بیشتری را به سمت خود جذب کنید و کارفرمای خود را تحت‌تأثیر قرار دهید. برای این موضوع نیز شما باید بتوانید یک سری نکات و ترفندها را در پروفایل خود ایجاد و آن را به طور کامل بازبینی کنید. بر همین اساس ما در این مقاله تمام نکاتی که برای داشتن این پروفایل حرفه‌ای به آن نیاز دارید را جمع‌آوری کرده‌ایم، پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا این ترفندها را جز به جز بیاموزید.

نحوه کار با لینکدین

نحوه کار با لینکدین

نحوه کار با لینکدین

قبل از هر چیزی باید یک حساب کاربری برای خود در پلتفرم لینکدین بسازید که برای این کار نیز تنها به یک آدرس ایمیل نیاز دارید و با طی چند مرحله ساده به شرح زیر به‌آسانی می‌توانید در سایت یا اپلیکیشن این پلتفرم ثبت‌نام کنید:

 • ثبت‌نام: برای ایجاد پروفایل در لینکدین، به آدرس https://www.linkedin.com/ بروید و با واردکردن اطلاعاتی مانند نام، ایمیل و رمز عبور، یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید.
 • تکمیل پروفایل: اطلاعات مربوط به تحصیلات، سوابق شغلی، مهارت‌ها و علایق خود را به طور دقیق و کامل به پروفایل خود اضافه کنید.
 • آپلود عکس: یک عکس واضح و باکیفیت از خودتان آپلود کنید.
 • نوشتن خلاصه: در مورد خودتان و مهارت‌هایتان یک توضیح مختصری بدهید.
 • دریافت تاییدیه: پس از نوشتن مهارت‌ها از همکاران و مدیران خود که در لینکدین حضور دارند بخواهید که برای مهارت و تجربیات شما تاییدیه ارسال کنند.
 • پیوستن به گروه‌ها: پس از اینکه پروفایل خود را کامل کردید، به گروه‌های مرتبط با زمینه فعالیتتان اضافه شوید و با افراد هم‌صنف خود ارتباط بگیرید.

شما پس از ثبت نام اولیه در لینکدین برای اینکه بیشتر در معرض دید قرار بگیرید همان‌طور که گفتیم به یک پروفایل حرفه‌ای نیاز دارید که در ادامه ترفندهای ساخت پروفایل حرفه‌ای را در اختیارتان قرار می‌دهیم. سپس از این برنامه برای جستجوی شغل، شبکه‌سازی، اشتراک‌گذاری محتوا، ارتباط با دیگران و… استفاده کنید.

عکس پروفایل مناسب لینکدین

عکس پروفایل مناسب لینکدین

عکس پروفایل مناسب لینکدین

ازآنجایی‌که لینکدین از سایر شبکه‌های اجتماعی تخصصی‌تر است و در آن معمولاً افراد حرفه‌ای و متخصص حضور دارند عکس پروفایل شما اهمیت بسیاری دارد و با انتخاب یک عکس مناسب و حرفه‌ای باید بگوییم که نیمی از راه را موافق شده‌اید و تا حد قابل‌توجهی توسط افراد مورد نظر خود در این فضا دیده خواهید شد. برای اینکه بتوانید یک عکس مناسب برای پروفایل خود انتخاب کنید، بهتر است نکات زیر را مورد توجه قرار دهید:

 • از یک عکس واضح و باکیفیت استفاده کنید که دارای نورپردازی مناسبی باشد و به‌هیچ‌وجه عکس‌های تار، بی‌کیفیت یا گرفته شده با دوربین گوشی خود را روی پروفایل لینکدین قرار ندهید.
 • به طور مستقیم به دوربین نگاه کنید. این کار نشان می‌دهد که شما با اعتمادبه‌نفس و قابل‌اعتماد هستید.
 • سعی کنید در عکستان از لبخندی طبیعی استفاده کنید. لبخندزدن شما را دوستانه و مشتاق نشان می‌دهد.
 • یک تحقیق ساده در زمینه فعالیت خود انجام دهید و نوع پوشش مناسب برای کار خود را به دست بیاورید و پوشش خود را در زمان عکس با آن هماهنگ کنید.
 • از پس‌زمینه ساده استفاده کنید و به‌هیچ‌وجه عکس خود را با پس‌زمینه‌های شلوغ یا نامناسب روی پروفایل قرار ندهید، شاید یک عکسی که از روی کوه یا در دل طبیعت دارید خیلی عکس زیبایی باشد؛ اما برای پروفایل لینکدین مناسب نیست.

معرفی صادقانه

صداقت، کلید ایجاد یک پروفایل حرفه‌ای و قابل‌اعتماد در لینکدین است و معرفی کامل و واضح اینکه شما چه کسی هستید و چه تخصصی دارید، برای اینکه بتوانید فرصت‌های شغلی مناسبی را به خود جذب کنید و مخاطبین را تحت‌تأثیر قرار دهید از دیگر ترفندهایی است که باید حتماً در زمان ایجاد پروفایل خود به آن توجه کنید. سعی کنید در قسمت Summary یک خلاصه کامل و به‌دوراز تناقض از خودتان را بنویسید و به این صورت اعتماد کارفرمایان را جذب کنید. بسته به فعالیتی که انجام می‌دهید نحوه بیان خود را مشخص کنید، به طور مثال اگر در زمینه بازاریابی تخصص دارید به‌جای اینکه بگویید ” من یک متخصص بازاریابی با بیش از 5 سال تجربه هستم”، خلاصه خود را به این صورت بیان کنید ” من 5 سال تجربه در زمینه بازاریابی دیجیتال دارم و در زمینه‌های سئو، PPC و رسانه‌های اجتماعی تخصص دارم”.

اگر بتوانید به این صورت مهارت‌ها و خودتان را به مخاطبان نشان دهید، قطعا فردی حرفه‌ای‌تر در این فضا شناخته می‌شوید و دیگران نیز تمایل بیشتری به ارتباط گرفتن با شما پیدا خواهند کرد.

هدلاین یا عنوان شغلی

هدلاین یا عنوان شغلی، از جمله اولین چیزهایی است که افراد در پروفایل شما می‌بینند، به همین دلیل بسیار مهم است که عنوانی قوی و جذاب انتخاب کنید. عنوان شغلی شما باید به طور واضح نشان دهد که شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می‌دهید. برای اینکه یک عنوان مناسب بنویسید، ابتدا به پروفایل کسانی که با شما همکار هستند سر بزنید و آنها را بررسی کنید سپس نکات زیر را مدنظر قرار دهید و هدلاین یا عنوان شغلی خود در لینکدین را بنویسید:

 • از کلمات کلیدی مرتبط با مهارت‌ها و تجربیاتتان در عنوان استفاده کنید.
 • عنوان خود را مختصر و مفید بنویسید (حدود 120 کاراکتر).
 • از اصطلاحات تخصصی و مخفف‌هایی که گنگ و نامفهوم هستند و افراد عادی آنها را نمی‌شناسند، بپرهیزید.
 • با هر پیشرفت شغلی که دارید، عنوان خود را به طور منظم به‌روزرسانی کنید.

به طور مثال عنوان ” مدیر پروژه با تجربه در مدیریت پروژه‌های چابک” یا ” مهندس نرم‌افزار با 5 سال تجربه در زمینه هوش مصنوعی” می‌توانند عنوان‌های مناسب و حرفه‌ای برای پروفایل لینکدین باشند.

تست سنجش مهارت

لینکدین یک ویژگی جدید به نام Skills and endorsement را به پلتفرم خود اضافه کرده است که برای هر ادعایی که در یک مهارت دارید یک تست و آزمون طراحی شده و برای اینکه خود را در فضای لینکدین حرفه‌ای‌تر نشان دهید، بهتر است به این تست‌ها توجه کنید و پس از مشارکت در آنها، نتیجه را در پروفایل خود به اشتراک بگذارید. از جمله مزایای این کار می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • دریافت گواهینامه‌های سنجش مهارت، نشان‌دهنده تسلط شما بر مهارت‌های خاص و افزایش اعتبار پروفایل توسط کارفرمایان و همکارانتان خواهد شد.
 • با شرکت در این تست‌ها و اثبات مهارت‌های مختلف خود می‌توانید مهارت‌های خود را به‌صورت ملموس به رخ سایر افراد بکشید و فرصت‌های شغلی بیشتری را به سمت خود جذب کنید.

مرتبط بودن مهارت‌ها

به‌عنوان یک ترفند کاربردی دیگر، بهتر است لیست مهارت‌های لینکدین را جستجو کنید و مهارت‌هایی که با حوزه کاری و تخصص شما مرتبط هستند را پیدا کنید و از ارائه مهارت‌های غیرمرتبط هر چند که به آنها تسلط داشته باشید، خودداری کنید؛ زیرا فضای لینکدین بیشتر روی تخصص در یک موضوع تمرکز دارد و از افرادی که به‌قول‌معروف همه‌چیزدان هستند و در مهارت‌های مختلف حرفی برای گفتن دارند، استقبال بسیاری نخواهد شد. اینکه شما روی یک تخصص خاص در لینکدین تمرکز کنید و مهارت‌های مرتبط با آن را در پروفایل خود ذکر کنید، نشان می‌دهد که شما یک فرد متخصص و حرفه‌ای هستید و به کارفرمایان کمک می‌کند تا شما را به‌عنوان یک کاندیدای مناسب برای شغل مورد نظرشان برگزینند.

ساخت یک شبکه از افراد در لینکدین

ساخت یک شبکه از افراد در لینکدین

ساخت یک شبکه از افراد در لینکدین

افراد متخصص در حوزه کاری خود را پیدا و با آنها یک شبکه را ایجاد کنید و از تجربیات مختلف به‌خصوص نحوه نوشتن پروفایل آنها کمک بگیرید و خود را در این فضا ارتقا دهید. همچنین همراهی این افراد به شما کمک می‌کند از اتفاقات و رویدادهای مهم حوزه کاری‌تان زودتر باخبر شوید و باتوجه‌به آن تغییراتی را در پروفایل خود اعمال کنید. همچنین زمانی که شما شبکه‌تان را با ارتباط با این افراد گسترش می‌دهید می‌توانید از طریق آنها فرصت‌های شغلی جدید را کشف کنید و شانس خود برای دریافت آنها را افزایش دهید. برای اینکه یک شبکه حرفه‌ای در لینکدین داشته باشید نکات زیر را رعایت کنید:

 • به گروه‌های مرتبط با زمینه فعالیتتان بپیوندید.
 • افراد و شرکت‌های موردنظرتان که در زمینه تخصص شما در حال فعالیت هستند را دنبال کنید.
 • در بحث‌ها و گفتگوها مشارکت فعال داشته باشید.
 • محتوای مرتبط با حوزه کاری‌تان را به اشتراک بگذارید.
 • با افراد جدید که به‌تازگی وارد لینکدین و حوزه کاری شما شده‌اند ارتباط برقرار کنید.
 • به طور فعال در لینکدین حضور داشته باشید و روزانه یک زمانی را برای فعالیت در آن در نظر بگیرید.

سخن پایانی

در دنیای امروز داشتن یک حساب کاربری فعال در لینکدین برای افراد متخصصی که به دنبال فرصت‌های شغلی مرتبط با تخصص خود هستند به امری ضروری تبدیل شده است، اما در این فضا نیز رقابت بسیار زیاد است و برای بیشتر دیده‌شدن باید یک پروفایل حرفه‌ای از خود را به نمایش بگذارید و مهارت‌های خود را به طور کامل در آن ذکر کنید. باتوجه‌به اهمیت این موضوع در این مطلب از اکانت بازار پس از معرفی لینکدین و نحوه کار با آن، تمرکز خود را روی ارائه ترفندهایی برای داشتن یک پروفایل حرفه‌ای در لینکدین قرار دادیم و نکات کاربردی را در این زمینه در اختیارتان قرار دادیم که به شما توصیه می‌کنیم همین‌الان اکانت خود در لینکدین را باز کنید و پروفایلتان را با ترفندهایی که در این مقاله به شما آموزش دادیم، حرفه‌ای‌تر کنید و فرصت‌های شغلی بیشتری را به سمت خود جذب کنید.

سؤالات متداول

 1. چرا اهمیت دارد که در لینکدین یک پروفایل حرفه‌ای داشته باشیم؟

لینکدین به‌عنوان بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی برای متخصصان شناخته می‌شود که در آن افراد بسیاری در حوزه کاری خود در حال رقابت هستند، پس داشتن یک پروفایل حرفه‌ای به شما کمک می‌کند بتوانید در این رقابت مشارکت داشته باشید و خود را بیشتر در معرض دید کارفرمایان قرار دهید.

 1. چه نوع عکسی را برای پروفایل خود انتخاب کنیم؟

عکسی که برای پروفایل خود در لینکدین انتخاب کرده‌ایم باید واضح، با کیفیت، مناسب برای فضای کار و.. باشد و از قراردادن عکس‌های قدیمی، خانوادگی و غیررسمی در پروفایل لینکدین خودداری کنید.

 1. چه نوع محتوایی را در لینکدین به اشتراک بگذاریم؟

در این فضا سعی کنید محتواها و اخبار و مقالات مرتبط با حوزه کاری خود را منتشر کنید و از گذاشتن محتوای غیرمرتبط بپرهیزید.

 1. چگونه در لینکدین فعالیت داشته باشیم؟

برای اینکه شخصی فعال در لینکدین شناخته شوید، بهتر است در بحث‌ها و گفتگوها مشارکت داشته باشید، به طور منظم پروفایل خود را باتوجه‌به مهارتتان آپدیت کنید و با افراد هم صنف خود وارد ارتباط شوید.

 

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *