معرفی ۸ روش کاریابی در لینکدین

معرفی ۸ روش کاریابی در لینکدین

معرفی ۸ روش کاریابی در لینکدین

در میان انبوه رسانه‌های اجتماعی، لینکدین به‌عنوان یکی از کاربردی‌ترین پلتفرم‌ها در زمینه اشتغال شناخته می‌شود. این شبکه اجتماعی حرفه‌ای، فضایی ایده‌آل برای افراد جویای کار است که امکانات و فرصت‌های بی‌نظیری را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. البته برای اینکه شما بتوانید در این فضا به موفقیت برسید و کار مد نظر خود را پیدا کنید، باید به خرید قانونی اکانت پرمیوم لینکدین و ترفندها و روش‌هایی را به کار بگیرید. شما با استفاده از این روش‌ها که در ادامه تک به تک شرح خواهیم داد می‌توانید مسیر شغلی خود را ارتقا دهید و به اهدافتان در دنیای کار دست پیدا کنید. پس تا انتهای این مطلب مفید و کاربردی ما را همراهی کنید.

پروفایل خود را به بهترین نحو بهینه کنید!

1. پروفایل خود را به بهترین نحو بهینه کنید!

اولین و اصلی‌ترین قدم برای موفقیت در همه زمینه‌ها، معرفی اصولی خود و مهارت‌هایتان می‌باشد. لینکدین نیز از این قاعده مستثنا نیست و شما برای دیده شدن در این فضا باید بتوانید به خوبی خود را معرفی کنید و تخصص‌هایتان را بیان کنید. در پلتفرم لینکدین باید اطلاعات مربوط به خود را در پروفایل وارد کنید. پروفایل ویترین شما در این فضاست و به کارفرمایان و افراد مرتبط با حوزه فعالیت شما اجازه می‌دهد به تصویری از مهارت‌ها، دستاوردها و تجربیات شما در زمینه کاری دسترسی داشته باشند. برای اینکه بتوانید پروفایل خود در این پلتفرم را به بهترین حالت بهینه کنید، به شما توصیه می‌کنیم نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

 • از عکسی حرفه‌ای و واضح برای پروفایل خود استفاده کنید.
 • عنوان شغلی مد نظرتان را به صورت واضح و دقیق بیان کنید.
 • تجربیات و دستاوردهای‌تان را به صورت خوانا و جذاب بنویسید.
 • کلمات کلیدی مرتبط با حوزه کاریتان را فراموش نکنید و آنها را در متن پروفایل خود به کار ببرید.
 • اطلاعات تماس خود را به صورت واضح و دقیق بنویسید.
 • بخش‌های مختلف پروفایل خود مانند Experiences، Education و Skills را تکمیل کنید.

به طور فعال در این پلتفرم مشارکت کنید!

2. به طور فعال در این پلتفرم مشارکت کنید!

شما برای اینکه بتوانید در این شبکه به آسانی به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید، باید زمان‌های خاصی را به این پلتفرم اختصاص دهید و به صورت فعال در آن حضور داشته باشید. فعالیت مستمر در لینکدین به شما کمک می‌کند که در معرض دید افراد بیشتری قرار بگیرید و شبکه گسترده‌ای از افراد متخصص را در اطراف خود شکل دهید. از جمله اقداماتی که برای این روش کاربردی باید به انجام برسانید می‌توانید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پست‌های مرتبط با حوزه کاریتان را به صورت مرتب و در بازه‌های زمانی مشخصی در لینکدین به اشتراک بگذارید.
 • مقالات و مطالب مفید در حوزه کاریتان را فراموش نکنید و آنها را در صفحه خود انتشار دهید.
 • در بحث‌ها و گروهای مرتبط مشارکت فعال داشته باشد.
 • به سوالات دیگران پاسخ دهید و خودتان نیز در این فضا سوالاتی را مطرح کنید تا به این صورت تعامل خود را با سایرین گسترش دهید.

از قابلیت "Open to Work" استفاده کنید.

3. از قابلیت “Open to Work” استفاده کنید.

شما با فعال کردن این قابلیت در صفحه لینکدین خود، به صورت مستقیم و بدون ابهام به دیگران نشان می‌دهید که به دنبال فرصت‌های شغلی جدید هستید. این موضوع به شما کمک می‌کند که سریع‌تر توسط کارفرمایان و کسانی که به دنبال نیروی متخصص هستند، دیده شوید.

 • برای فعال کردن این قابلیت، به بخش بروید Your Profile و سپس گزینه Settings را بزنید.
 • در تب Job Preferences، گزینه Open to Work را فعال کنید.
 • در باکس باز شده عنوان شغلی مورد نظرتان را به صورت دقیق و واضح بنویسید.

با سایر شرکت‌ها ارتباط برقرار کنید.

4.  با سایر شرکت‌ها ارتباط برقرار کنید.

به‌عنوان یک روش کاربردی برای یافتن شغل در لینکدین به شما توصیه می‌کنیم صفحات شرکت‌های مرتبط با حوزه کاریتان را دنبال کنید و سعی کنید با آنها ارتباط برقرار کنید. همچنین به طور مداوم فعالیت‌های این شرکت‌ها را رصد کنید و در صورت نیاز به نیروی متخصص در زمینه حرف شما، رزومه خود را برای آنها ارسال کنید.

مدیران منابع انسانی را دنبال کنید!

5. مدیران منابع انسانی را دنبال کنید!

یکی دیگر از روش‌های کارآمد در این پلتفرم برای یافتن شغل مناسب، دنبال کردن مدیران منابع انسانی است. این افراد غالبا آگهی‌های استخدام مربوط به شرکت خود را منتشر می‌کنند و شما با دنبال کردن این افراد در اولین فرصت پس از انتشار، از آگهی مطلع خواهید شد و می‌توانید برای گرفتن شغل اقدام کنید. همچنین ارتباط با این افراد سبب می‌شود شبکه‌ی حرفه‌ای خود را گسترش دهید و با افراد کلیدی در فرآیند استخدام ارتباط برقرار کنید. این امر می‌تواند به شما در معرفی خود و افزایش شانس برای مصاحبه و استخدام کمک کند.

حال ممکن است این سوال در ذهنتان نقش ببندد که چگونه این افراد را در لینکدین پیدا کنیم؟ برای یافتن این افراد می‌توانید روش‌های زیر را امتحان کنید:

 • در نوار جستجو عبارت “مدیر منابع انسانی” را به اسم همراه شرکت یا حوزه کاری مد نظرتان سرچ کنید.
 • گروه‌های مرتبط با حوزه کاریتان را پیدا کنید و در آنها عضو شوید.
 • از ویژگی “People You May Know” استفاده کنید. لینکدین، افرادی را که ممکن است شما آنها را بشناسید و یا با آنها وجه اشتراکی داشته باشید، به شما پیشنهاد می‌کند. از این طریق، می‌توانید مدیران منابع انسانی مرتبط با خود را پیدا کنید.

دنبال کردن هشتگ‌های مرتبط

6. دنبال کردن هشتگ‌های مرتبط

هشتگ‌ها در لینکدین به شما کمک می‌کنند بتوانید محتواهای مرتبط با علایق و تخصصتان را پیدا کنید و به واسطه آنها از فرصت‌های شغلی جدید، اخبار و رویدادهای مهم و منابع آموزشی مرتبط با حوزه کاری خود مطلع شوید. سعی کنید حتما هشتگ‌هایی را سرچ کنید که مرتبط با تخصص و کارتان باشند و از دنبال کردن هشتگ‌های نامرتبط و غیرتخصصی خودداری کنید. با این کار شما همچنین می‌توانید افراد همفکر با خودتان را پیدا کنید و از آنها در ارتقای مهارت‌های خود کمک بگیرید.

انتشار پست با عنوان درخواست کارآموزی یا موقعیت شغلی

7. انتشار پست با عنوان درخواست کارآموزی یا موقعیت شغلی

یکی دیگر از روش‌های خلاقانه برای یافتن شغل در لینکدین، انتشار پست با عنوان درخواست کارآموزی یا موقعیت شغلی است. در این پست مهارت‌ها، تجربیات و دستاوردهای خود را کامل و واضح توضیح دهید چرا که چنین پستی به شما کمک می‌کند به طور مستقیم به کارفرمایان و نیروهای منابع انسانی نشان دهید که جویای کار هستید. برای اینکه این پشت بازدید بیشتری داشته باشد نیز به شما توصیه می‌کنیم از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید، عنوانی جذاب و گیرا برای این پست برگزینید، در ابتدای محتوا به طور واضح بیان کنید که به دنبال چه فرصتی هستید و سعی کنید لحن آن حتما حرفه‌ای باشد.

جستجوی شغل در لینکدین را نادیده نگیرید و برند شخصی خود را بسازید!

8. جستجوی شغل در لینکدین را نادیده نگیرید و برند شخصی خود را بسازید!

جستجوی شغل در لینکدین، مزایای متعددی را برای افراد جویای کار دارد که برجسته‌ترین آن دسترسی به طیف گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی است. همان‌طور که می‌دانید لینکدین پلتفرمی جامع برای انواع آگهی استخدام است و اگر شما به دنبال شغل هستید، می‌توانید با استفاده از قابلیت جستجوی شغل، از فرصت‌های شغلی مرتبط با علایق، مهارت‌ها و تجربیات خود، حتی قبل از اینکه به طور رسمی منتشر شوند، آگاه شوید. این بخش همچنین به شما امکان می‌دهد با فیلتر کردن بر اساس موقعیت مکانی، نوع شغل، سطح تجربه و سایر معیارها، به دنبال فرصت‌های شغلی مرتبط با خود باشید.

به‌طورکلی برند شخصی به تصویری اطلاق می‌شود که دیگران از شما در ذهن دارند و شامل مهارت‌ها، تجربیات، ارزش‌ها و شخصیت شما می‌باشد. ساخت یک برند شخصی قوی در لینکدین به شما کمک می‌کند بتوانید از میان انبوه رزومه‌ها و متقاضیان شغل متمایز شوید و به‌عنوان یک فرد متخصص و حرفه‌ای از نظر کارفرمایان شناخته شوید و در نهای با این اقدام می‌توانید فرصت‌های شغلی جدید و بهتری را به خود جذب کنید.

8 روش یا ترفند را برای کاریابی در لینکدین

در دنیایی که روز به روز شاهد رقابت‌های بسیاری در زمینه انواع مختلف شغل هستیم، یافتن کار مناسب به یک چالش تبدیل شده است. اما پلتفرم لینکدین به‌عنوان راه‌حلی برای این چالش، به افراد متخصص این امکان را داده که بتوانند خود و مهارت‌هایشان را در این برنامه معرفی کنند و فرصت شغلی مناسب خود را بیابند. البته برای اینکه بتوانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید باید بتوانید استفاده حرفه‌ای از این برنامه داشته باشید و ترفندهایی را نیز به کار ببرید. بر همین اساس ما در این مقاله 8 روش یا ترفند را برای کاریابی در این پلتفرم به شما معرفی کردیم که پس از خواندن آنها اگر به دنبال یافتن شغل مناسب هستید، با خرید اکانت قانونی آن حتما وارد این پلتفرم شوید و از این روش‌های گفته شده به بهترین نحو استفاده کنید.

سوالات متداول

 1. چرا لینکدین بستری مناسب برای کاریابی است؟

لینکدین به‌عنوان بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی حرفه‌ای دارای طیف گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی می‌باشد و صاحبان کسب و کارها و افراد تصمیم گیرنده برای استخدام نیرو در شرکت‌های مختلف نیز در آن حضور دارند. به همین دلیل این پلتفرم می‌توانید بر خلاف سایر شبکه‌های اجتماعی، بستری ایده‌آل برای یافت شغل مورد نظرتان باشد.

 1. چه نوع محتوایی را در لینکدین منتشر کنیم؟

بهتر است برای یافتن شغل مورد نظر خود، مقالات و مطالب مرتبط با حوزه کاریتان را در صفحه خود منتشر کنید و از انتشار محتواهای بی‌ربط و غیر تخصصی بپرهیزید.

 1. چگونه افراد و نیروهای منابع انسانی را در لینکدین پیدا کنیم؟

برای این کار می‌توانید در گروه‌های مرتبط با حوزه تخصصی‌تان عضو شوید یا در بحث‌ها و گفتگوهای آنلاین مشارکت داشته باشید و همچنین افراد مد نظر خود را با کلمات کلیدی مناسب سرچ و آنها را دنبال کنید.

 1. چگونه می‌توانیم از طریق لینکدین برای کارآموزی درخواست دهیم؟

شما می‌توانید با انتشار یک پست با عنوان درخواست کارآموزی، شانس خود را برای یافتن کارآموزی در لینکدین افزایش دهید. در این پست، مهارت‌ها، تجربیات و انگیزه خود را برای کارآموزی به طور کامل توضیح دهید.

 1. برای افزایش سرعت کاریابی در لینکدین چه کارهایی انجام دهیم؟

از جمله اقداماتی که برای افزایش سرعت کاریابی می‌توانید در لینکدین انجام دهید عبارتند از: فعال بودن، مشارکت با افراد در حوزه مرتبط با شما، آپدیت کردن پروفایل، استفاده زا کلمات کلیدی مرتبط در پست‌ها و پروفایل و…

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *