چگونه با پروفایل LinkedIn رزومه بسازیم؟

لینکدین به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی نمایه خود را به یک PDF قابل دانلود تبدیل کنید تا از آن به عنوان رزومه استفاده کنید. آیا پروفایل لینکدین خود را به یکی از جذاب‌ترین و حرفه‌ای‌ترین پروفایل‌های اطراف تبدیل کرده‌اید؟ سپس شاید وقت آن رسیده است که هر بار که نیاز به درخواست شغل جدید دارید، دیگر به نوشتن رزومه‌های تازه فکر نکنید. لینکدین دارای یک ویژگی داخلی است که به شما امکان می‌دهد از نمایه خود رزومه بسازید. در این مقاله نحوه ساخت رزومه از پروفایل لینکدین و دانلود آن در رایانه شخصی را توضیح می‌دهیم.

اگر قبلاً تجربه کاری خود را در نمایه لینکدین خود ذکر کرده‌اید، آسان است که سایت را وادار کنید تا به طور خودکار یک رزومه برای شما ایجاد کند. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

مانند یک رزومه زمانی سنتی، پروفایل لینکدین دارای بخش‌های اصلی زیر است:

 • خلاصه
 • مهارت‌ها
 • تجربه
 • تحصیلات

بنابراین استفاده از رزومه برای ایجاد پروفایل لینکدین واقعاً بسیار آسان است. و لینکدین یک نمایه ساز خوب دارد که می‌توانید از آن برای کپی و پیست کردن رزومه خود به صورت بخش به بخش استفاده کنید.

چرا از رزومه خود کپی و جایگذاری کنید؟

چرا اطلاعات خود را مستقیماً در Profile Builder تایپ نمی‌کنید؟ زیرا قبلاً برای ایجاد یک رزومه فکر شده و بدون اشتباه تایپی بسیار دقت کرده‌اید. شما از ویژگی چک املای Word استفاده کردید، و امیدواریم از کسی خواسته باشید که هر خط از رزومه شما را تصحیح کند.

با کپی و چسباندن از “رزومه کامل” خود، از خطر اشتباه در نمایه لینکدین خود جلوگیری می‌کنید و هیچ مغایرتی بین رزومه اصلی و رزومه اصلی لینکدین شما وجود نخواهد داشت (کارفرمایان این دو را با هم مقایسه می‌کنند!).

چگونه رزومه خود را به پروفایل لینکدین تبدیل کنیم؟

ابتدا، شما باید رزومه اصلی خود را ایجاد کنید، رزومه‌ای که هر بار که برای یک شغل خاص درخواست می‌کنید به عنوان پایه‌ای برای ساخت رزومه هدف استفاده می‌کنید. از آنجایی که رزومه اصلی شما تصویری گسترده از اینکه شما به عنوان یک حرفه‌ای هستید و ارزشی که به جامعه حرفه‌ای خود ارائه می‌دهید، ارائه میدهد، محتوای آن برای نمایه لینکدین شما عالی خواهد بود.

روی Master Resume برای نمایه LinkedIn خود کلیک کنید تا نحوه ایجاد رزومه اصلی خود را بیاموزید. با باز بودن سند رزومه اصلی تکمیل شده، به حساب لینکدین خود بروید.

در نوار ابزار، نشانگر خود را روی نمایه نگه دارید و از منوی کشویی روی Edit Profile کلیک کنید. صفحه نمایه فعلی شما را نمایش می‌دهد.

بیایید بخش به بخش برویم تا ببینیم چگونه از رزومه اصلی خود برای ایجاد نمایه لینکدین خود استفاده کنید.

عنوان لینکدین

عنوان خود را تا حد امکان خاص کنید تا به عنوان یک بیانیه مختصر برای برندسازی شخصی عمل کند ( برای نکاتی به مقاله ایجاد برند شخصی شما توسط مگ گویزپی مراجعه کنید) که شما را از سایر افرادی در لینکدین که نام شما را به اشتراک می‌گذارند متمایز می‌کند.

محدودیت 120 نویسه و فاصله برای عنوان شما وجود دارد. از کلمات کلیدی مرتبط با صنعت شما استفاده کنید و استخدام کنندگان برای جستجوی فردی با مجموعه مهارت و/یا عنوان شغلی شما استفاده کنند.

در نزدیکی بالای صفحه، روی پیوند ویرایش در کنار نام خود کلیک کنید.

در صفحه بعد (اطلاعات اولیه) نام خود را همانطور که می‌خواهید در پروفایل شما نشان داده شود وارد کنید.

اگر عنوان حرفه‌ای در رزومه خود دارید، آن را کپی و در قسمت عنوان قرار دهید. اگر عنوانی در رزومه خود ندارید، یک عنوان برای پروفایل خود بنویسید.

فیلدهای Location and Industry را پر کنید و سپس روی Save Changes کلیک کنید.

عبارات رزومه عمومی خود را کپی و در قسمت Summary قرار دهید. از نقاط گلوله (یا علامت دیگری مانند خط تیره یا ستاره) برای جدا کردن عبارات خود استفاده کنید. از قرار دادن اطلاعات خود در پاراگراف‌های بزرگ خودداری کنید، زیرا بلوک‌های بزرگ متن دعوت به خواندن نیستند.

اگر هنگام کپی و پیست کردن عبارت‌های خود، نقاط گلوله منتقل نمی‌شوند، مشکلی نیست. لینکدین دیگری را پیدا کنید که نقاط گلوله در نمایه خود دارد (مانند من در https://www.linkedin.com/in/susanireland ) و آنها را کپی و در نمایه خود جایگذاری کنید.

به صفحه ویرایش نمایه برگردید.

روی پیوند ویرایش در کنار عنوان خلاصه کلیک کنید. این شما را به صفحه‌ای می‌برد که در آن می‌توانید بیانیه‌هایی را وارد کنید که خلاصه‌ای از آنچه را که دارید (و می‌خواهید برای) کارفرمای بعدی خود ارائه دهید (و می‌خواهید انجام دهید) وارد کنید.

قسمت Specialties را پر کنید و روی Save Changes کلیک کنید تا به صفحه ویرایش نمایه بازگردید.

تجربه

مجدداً همانطور که در بخش Summary انجام دادید از نقاط گلوله استفاده کنید.

روی پیوند + Add a Position در کنار عنوان Experience کلیک کنید.

در صفحه بعد، اطلاعات مربوط به آخرین شغل خود را وارد کنید، از جمله بیانیه‌های نقطه‌ای زیر هر عنوان شغل. برای بسیاری از این موارد میتوانید از رزومه عمومی خود کپی و جایگذاری کنید.

وقتی وارد کردن همه چیز برای موقعیت جدید خود را تمام کردید، روی ذخیره تغییرات کلیک کنید تا به صفحه ویرایش نمایه بازگردید.

تا زمانی که بخش تجربه خود را کامل نکنید، موقعیت‌های بیشتری را اضافه کنید. توجه داشته باشید که در هر لحظه می‌توانید روی ویرایش در کنار یکی از عنوان‌های شغلی خود کلیک کنید و تغییراتی را در آنچه برای آن شغل نوشته‌اید ایجاد کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از ویژگی کشیدن و رها کردن، ترتیب کارهای خود را مجدداً مرتب کنید (بنابراین آنها به ترتیب زمانی معکوس باشند).

تحصیلات

روی + افزودن مدرسه در کنار عنوان آموزش کلیک کنید و جزئیات مربوط به تحصیلات خود را از رزومه خود کپی و جایگذاری کنید.

بخش‌های دیگر

اکنون که از نحوه عملکرد سازنده پروفایل لینکدین آگاه هستید، می‌توانید بخش‌های دیگری را در صورتی که به شغل شما مرتبط هستند اضافه کنید. در اینجا لیستی از بخش‌های اضافی وجود دارد که می‌توانید ایجاد کنید:

 • گواهینامه‌ها
 • دوره‌های آموزشی
 • افتخارات و جوایز
 • زبان‌ها
 • سازمان‌های
 • پروژه‌ها
 • ثبت اختراعات
 • انتشارات
 • نمرات آزمون
 • تجربیات و انگیزه‌های داوطلبی

ترتیب مجدد بخش‌های نمایه

هنگامی که در صفحه ویرایش نمایه هستید، می‌توانید از ویژگی کشیدن و رها کردن برای ترتیب دادن مجدد بخش‌های اصلی رزومه خود استفاده کنید. برای اینکه بفهمید چه ترتیبی بهتر است، از همان تفکری استفاده کنید که هنگام اولویت‌بندی بخش‌های رزومه خود استفاده کردید: اول مرتبط‌ترین.

نکته اصلی در ایجاد یک نمایه لینکدین عالی از رزومه شما

اگر از قبل یک رزومه زمانی اصلی دارید، می‌توانید به راحتی از آن برای ایجاد یک نمایه خوب لینکدین با کپی و چسباندن هر بخش در سازنده پروفایل لینکدین استفاده کنید. سپس، همانطور که در مسیر حرفه خود حرکت می‌کنید، به یاد داشته باشید که هم رزومه اصلی خود را در هارد دیسک و هم پروفایل لینکدین خود را در اینترنت به روز کنید. به این ترتیب شما همیشه برای فرصت حرفه‌ای بعدی که متناسب با اهداف شغلی شما باشد آماده خواهید بود.

آموزش ساخت رزومه لینکدین

 1. ثبت نام و ایجاد حساب کاربری

قبل از هر چیز، باید در لینکدین نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید. در این مرحله، باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید و یک نام کاربری و رمز را انتخاب کنید.

 1. افزودن عکس پروفایل

عکس پروفایل شما اولین چیزی است که به رزومه شما مراجعه کنید، می‌بینند. بنابراین، باید یک عکس حرفه‌ای و با کیفیت برای پروفایل خود انتخاب کنید. عکسی که اعتماد و حرفه‌ای بودن شما را نشان می‌دهد مناسب است.

 1. افزودن عنوان شغلی و خلاصه حرفه‌ای (سرفصل)

عنوان شغلی شما باید خلاصه‌ای از تخصص‌ها و تجربیات شما باشد و به طور خلاصه به افرادی بگویید که در چه زمینه‌هایی فعالیت می‌کنید. همچنین، خلاصه حرفه‌ای (Summary) مثالی است که از نامش پیداست، باید خلاصه‌ای از مهارت‌ها، تجربیات و اهداف شما در حوزه کاری خود را در انتخاب کنید.

 1. توضیحات درباره تجربیات شغلی

در این بخش، شما می‌توانید تجربیات شغلی خود را به تفصیل بیان کنید. برای هر تجربه شغلی، عنوان شغلی، نام شرکت، کار، تاریخ، شروع و پایان و توضیحات کوتاهی درباره این که در طول این تجربه چه فعالیت‌هایی انجام داده‌اید و کدام مهارت‌ها و آن‌ها را کسب کرده‌اید، وارد کنید.

 1. اضافه کردن تحصیلات

در این قسمت، می‌توانید تحصیلات خود را وارد کنید. برای هر مقطع تحصیلی، مدرک، نام دانشگاه، محل دانشگاه، تاریخ شروع و پایان و توضیحات مربوط به رشته تحصیلی و دانشگاه را وارد کنید.

 1. اضافه کردن مهارت‌ها

در این بخش، می‌توان مهارت‌های خود را به رزومه لینکدین اضافه کنید. مهارت‌ها می‌توانند شامل مهارت‌های تخصصی حوزه کاری شما، مهارت‌های فنی و فردی و همچنین مهارت‌های زبانی باشند. توصیه می‌شود تا 10 تا 15 مهارت کلیدی را وارد کنید.

 1. افزودن پروژه‌ها و طرح‌ها

در این بخش، می‌توان بهترین پروژه‌ها، تجربیات و تجربیات خود را به رزومه اضافه کرد. برای هر پروژه، می‌توانید عنوان، توضیحات و لینک‌های مربوط به آن را وارد کنید.

 1. افزودن زبان‌ها و مدارک

در این قسمت، می‌توان زبان‌هایی را که در آنها مهارت و مدارک مربوط به آن‌ها را وارد کنید. همچنین، می‌توان مدارک دیگری را که به تخصص و تجربه شما مربوط می‌شود، مدارک دوره‌های آموزشی و گواهینامه‌ها را نیز وارد کرد.

 1. افزودن لینک‌های خارجی

در این بخش، می‌توانید لینک‌های خارجی مرتبط با تجربیات و آثار خود را وارد کنید. برای مثال، لینک به وب‌سایت شخصی، پیوند به پروفایل‌های دیگر شما در شبکه‌های اجتماعی، یا هر لینک دیگری که شما را و تجربیات و مهارت‌های شما را بیشتر به نمایش بگذارید.

 1. خوانایی و طراحی مناسب

نکته‌ی آخر و بسیار مهم برای ساخت رزومه لینکدین، خوانایی و طراحی مناسب است. برای این منظور، از فونت‌های خوانا و رنگ‌های مناسب استفاده کنید و برای توصیف تجربیات و مهارت‌های خود از جملات کوتاه و مفید استفاد استفاده کنید.

ساخت رزومه در لینکدین با پروفایل

همه پروفایل‌های لینکدین دارای دکمه‌ای برای دانلود نمایه به صورت PDF هستند . این PDF اساساً رزومه شماست و شامل تمام تجربیاتی است که در لینکدین فهرست کرده‌اید. این شامل تحصیلات، تجربیات کاری و هر چیز دیگری که در نمایه خود دارید می‌شود.

برای دانلود این رزومه سریع، ابتدا LinkedIn را در یک مرورگر وب در رایانه خود باز کنید. هنگامی که لینکدین باز شد، روی نماد نمایه خود در بالای سایت کلیک کنید و “View Profile” را انتخاب کنید.

در صفحه نمایه، درست زیر عکس نمایه خود، روی گزینه «بیشتر» کلیک کنید و «ذخیره در PDF» را انتخاب کنید.

چند لحظه دیگر، مرورگر شما شروع به دانلود PDF رزومه شما از لینکدین می‌کند.

این تمام چیزی است که برای ایجاد یک رزومه خودکار سریع از لینکدین وجود دارد، اما ممکن است نخواهید آن را دقیقاً همانطور که برای کارفرمایان بالقوه ارسال کنید. در این صورت، بخش زیر را بررسی کنید.

ایجاد رزومه شخصی‌سازی شده در لینکدین

رزومه شخصی‌سازی شده به لینکدین افزونه‌ای است که به کاربران اجازه می‌دهد رزومه‌های حرفه‌ای و جذاب بسازند و آنها را در پروفایل لینکدین خود نمایش دهند. این افزونه امکاناتی مانند قالب‌های چندگانه، ترتیب بندی قسمت‌ها، ویرایش آسان و پیش‌نمایش زنده را برای شما فراهم می‌کند. برای ایجاد رزومه شخصی‌سازی شده خود در لینکدین، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • بررسی افزونه رزومه شخصی‌سازی شده: در بخش “درباره”، به پایین صفحه بروید و بخش “افزونه‌ها” را پیدا کنید. از اینجا می‌توانید افزونه رزومه شخصی‌سازی شده را بررسی کنید. اگر آن را ندارید، می‌توانید آن را از فروشگاه افزونه‌های لینکدین به صورت رایگان دانلود کنید.
 • نصب و فعال‌سازی افزونه: بعد از پیدا کردن افزونه رزومه شخصی‌سازی شده، روی دکمه “نصب” کلیک کنید و منتظر بمانید تا افزونه نصب شود. سپس آن را فعال کنید.
 • ساخت رزومه شخصی‌سازی شده: حالا که افزونه را فعال کرده‌اید، برگردید به پروفایل خود و در بخش “درباره” دکمه “اضافه کردن رزومه” را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.
 • انتخاب قالب و ویرایش رزومه: حالا می‌توانید یکی از قالب‌های موجود را انتخاب کنید و شروع به ویرایش رزومه خود کنید. این افزونه امکان ویرایش متن، اضافه کردن بخش‌های جدید و تنظیمات دیگر را فراهم می‌کند.
 • ذخیره و نمایش رزومه: پس از انجام تغییرات و ویرایش‌های لازم، روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید. رزومه شما حالا در پروفایل لینکدین شما نمایش داده می‌شود.

یک رزومه سفارشی از نمایه لینکدین خود ایجاد کنید

رزومه‌ای که در بالا دانلود کردید شامل تمام اطلاعاتی است که در پروفایل لینکدین خود دارید. اگر می‌خواهید بخش‌های خاصی از رزومه را اضافه، ویرایش یا حذف کنید، از ابزار ایجاد رزومه لینکدین استفاده کنید. این به شما امکان می‌دهد بخش‌هایی را که می‌خواهید در رزومه خود قرار دهید یا از آن حذف کنید، انتخاب کنید. وقتی از نتیجه راضی بودید، می‌توانید آن را به صورت PDF در رایانه خود دانلود کنید.

 • برای شروع ساخت رزومه سفارشی خود، LinkedIn را در مرورگر وب خود باز کنید.
 • در لینکدین، روی نماد نمایه خود در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و “View Profile” را انتخاب کنید.
 • در صفحه نمایه، در قسمت بالا، «بیشتر» را انتخاب کنید و سپس روی «ساخت رزومه» کلیک کنید.
 • با این کار ابزار ایجاد رزومه لینکدین در مرورگر شما راه اندازی می‌شود.
 • در پاپ آپ “انتخاب رزومه” که ظاهر می‌شود، روی دکمه “ایجاد از نمایه” در پایین کلیک کنید.
 • در کادر زیر که می‌گوید «عنوان شغلی مورد نظر خود را انتخاب کنید»، روی کادر «عنوان شغلی» کلیک کرده و عنوان شغل فعلی خود را وارد کنید.
 • سپس از میان گزینه‌های پیشنهادی عنوانی را انتخاب کرده و در پایین روی «اعمال» کلیک کنید.
 • اکنون در صفحه ابزار ایجاد رزومه لینکدین هستید. در اینجا، می‌توانید هر اطلاعاتی را که می‌خواهید در رزومه خود اضافه و حذف کنید.
 • برای افزودن یا حذف بخشی در رزومه خود، روی نماد مداد در کنار بخشی در صفحه کلیک کنید.
 • سایت کادری باز می‌کند که قسمت انتخابی شما در آن وجود دارد. در اینجا، می‌توانید محتویات بخش خود را تغییر دهید و روی «ذخیره» در پایین کادر کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود. یا می‌توانید روی “حذف” کلیک کنید تا این بخش به طور کلی از رزومه شما حذف شود.
 • هنگامی که ویرایش رزومه خود را به پایان رساندید، روی “پیش نمایش” در بالای سایت لینکدین کلیک کنید تا پیش نمایش رزومه خود را مشاهده کنید.
 • اگر از نتیجه راضی هستید، روی “بیشتر” در بالای سایت لینکدین کلیک کنید و سپس “دانلود به عنوان PDF” را انتخاب کنید. با این کار رزومه شما به صورت PDF در رایانه شما دانلود می‌شود.

بارگذاری رزومه در لینکدین

چگونه رزومه خود را در لیست مشاغل لینکدین آپلود کنیم

اگر از لینکدین برای کاریابی استفاده می‌کنید، باید بدانید که چگونه رزومه خود را آپلود کنید تا درخواست دهید. قبل از شروع درخواست برای شغل، باید این سایت‌های رزومه را برای تهیه CV خود بررسی کنید . وقتی آماده شدید، از این مراحل ساده برای آپلود رزومه در لینکدین استفاده کنید:

برای شروع، روی شغلی که می‌خواهید برای آن درخواست دهید کلیک کنید. فقط توجه داشته باشید که لیست‌های شغلی که Easy Apply را می‌خوانند به شما این امکان را می‌دهد که رزومه خود را مستقیماً در سایت LinkedIn بارگذاری کنید. هر فهرستی که فقط می‌گوید  درخواست کنید ، رزومه خود را از طریق یک وب‌سایت شخص ثالث آپلود می‌کنید.

روی Easy Apply کلیک کنید . یا یک پاپ آپ خواهید دید که به شما امکان می‌دهد به سرعت برای کار درخواست دهید، یا به صفحه برنامه دقیق‌تر در لینکدین هدایت می‌شوید.

قسمت اول برنامه را پر کنید و صفحه را به پایین اسکرول کنید تا دکمه‌ای را پیدا کنید که بارگذاری رزومه را می‌خواند .

فایل رزومه خود را در رایانه خود انتخاب کنید و برای آپلود رزومه روی Open کلیک کنید.

از اینجا می‌توانید به ویرایش برنامه خود ادامه دهید و پس از اتمام کار روی ارسال برنامه  کلیک کنید .

لینکدین رزومه شما را در پرونده نگه می‌دارد اگر بخواهید از آن برای لیست شغل دیگری استفاده کنید. به عبارت دیگر، شما مجبور نخواهید بود هر بار که برای شغلی درخواست می‌دهید، مراحل بارگذاری را طی کنید.

سخن پایانی

در دنیای امروزی که بازار کار بسیار رقابتی است، داشتن یک رزومه قوی و شخصی‌سازی شده امری بسیار مهم است. لینکدین یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی حرفه‌ای است که برای ارتباط با همکاران، جستجوی شغل و ایجاد رزومه استفاده می‌شود. در این مقاله، به بررسی اهمیت رزومه شخصی‌سازی شده در لینکدین و نکاتی که باید در ایجاد آن در نظر گرفته شود، می‌پردازیم.

رزومه شخصی‌سازی شده در لینکدین نقش بسیار مهمی در ایجاد یک تصویر حرفه‌ای و جذاب از شما به جامعه کسب‌وکار و صاحبان کسب‌وکار دارد. این رزومه به شما امکان می‌دهد تا بتوانید درباره تجربیات شغلی، مهارت‌ها، تحصیلات و دستاوردهای خود اطلاعاتی مفصل را ارائه دهید و به جامعه لینکدین نشان دهید که چگونه می‌توانید به شغل و شرکتی که در آن می‌خواهید کار کنید، ارزش افزوده بدهید.

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *