آشنایی با انواع اکانت در لینکدین

آشنایی با انواع اکانت در لینکدین

آشنایی با انواع اکانت در لینکدین

در دنیای که روز به روز شاهد تحولات شغلی هستیم داشتن ابزارهای مناسب برای ارتقا و پیشرفت خود به امری ضروری تبدیل شده‌اند. لینکدین به‌عنوان بزرگ‌ترین شبکه حرفه‌ای در جهان با ارائه بستری کامل و جامع برای ارتباط با افراد متخصص، امکان به اشتراک گذاری دانش و مهارت‌ها و یافتن فرصت‌های شغلی جدید دقیقا همان ابزاری است که به آن نیاز دارید. البته برای استفاده از این ابزار و شبکه اجتماعی در ابتدا باید نوع اکانت پرمیوم لینکدین مورد نظر که متناسب با اهداف و خواسته‌هایتان باشد را انتخاب کنید، برای این کار نیز باید اطلاعات و اگاهی‌های لازم در مورد انواع اکانت آن را به دست بیاورید. در ادامه قصد داریم این اطلاعات را در اختیارتان قرار دهیم و انواع اکانت این پلتفرم حرفه‌ای را به شما معرفی کنیم، پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

معرفی انواع اکانت لینکدین

معرفی انواع اکانت لینکدین

این شبکه اجتماعی دارای دو نوع اکانت رایگان و پرمیوم به شرح زیر است:

1) اکانت رایگان

این اکانت ابتدایی‌ترین سطح عضویت در لینکدین است که برای اکثر کاربران جوابگو می‌باشد در این اکانت شما می‌توانید از امکانات ابتدایی این شبکه استفاده کنید و اقدامات زیر را انجام دهید:

 • پروفایلی از خود بسازید و اطلاعات شغلی، تحصیلی و مهارت‌هایتان را در آن درج کنید.
 • با افراد دیگر ارتباط برقرار کرده و آنها را به لیست اتصالات خود اضافه کنید.
 • به گروه‌ها و صفحات مرتبط با حوزه کاریتان بپیوندید.
 • آگهی‌های شغلی را مشاهده کرده و برای آنها درخواست دهید.
 • مقالات و محتوای مرتبط با شغلتان را بخوانید.

اکانت رایگان لینکدین

مزایای اکانت رایگان لینکدین

 • استفاده رایگان
 • دسترسی به امکانات پایه لینکدین
 • مناسب برای افراد مبتدی و کسانی که به طور محدود از لینکدین استفاده می‌کنند.

معایب لینکدین

 • محدودیت در تعداد افرادی که می‌توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.
 • عدم امکان ارسال پیام به افراد خارج از شبکه اتصالاتتان.
 • مشاهده تعداد محدودی از آگهی‌های شغلی.
 • عدم دسترسی به ابزارهای تحلیلی و تبلیغاتی.

2) اکانت پرمیوم لینکدین

در کنار اکانت رایگان، لینکدین برای راحتی بیشتر اکانت پرمیوم را نیز در اختیار کاربران قرار داده که ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی به شرح زیر را در اختیار مشترکین خود قرار می‌دهد:

 • دسترسی به تعداد بیشتری از آگهی‌های شغلی

با ارتقای اکانت خود از رایگان به پرمیوم این امکان برای شما فراهم می‌شود که به آگهی‌های بیشتری دسترسی داشته باشید و فرصت‌های شغلی بیشتری نیز پیش رویتان قرار بگیرد.

 • ارتباط با افراد بیشتر

اکانت پرمیوم به شما امکان می‌دهد بتوانید با افراد بیشتری در زمینه کاریتان ارتباط برقرار کنید و افراد کلیدی و متخصص در حوزه کاریتان را بیابید و شبکه حرفه‌ایتان را ارتقا دهید.

 • استفاده از ابزارهای تحلیلی

از دیگر قابلیت‌هایی که اکانت پرمیوم لینکدین در اختیار مشترکین خود قرار می‌دهد می‌توانیم به امکان استفاده از ابزارهای تحلیلی قدرتمند برای بررسی عملکرد اشاره کنیم. با استفاده از این ابزارها می‌توانید بررسی کنید که چه تعداد افراد از پروفایل شما بازدید کرده‌اند یا پست‌هایتان چقدر ویو خورده است و در کل این ابزارها بازخوردهای خوبی را از صفحه شما در لینکدین در اختیارتان قرار می‌دهند.

اکانت پرمیوم لینکدین

 • امکان استفاده از خدمات آموزشی

شما با خرید لایسنس پرمیوم لینکدین امکان دسترسی به آموزش‌های این پلتفرم در زمینه‌های مختلف همچون بازاریابی، فروش، رهبری و… را دارید و می‌توانید با استفاده از آنها مهارت‌های خود را ارتقا دهید.

انواع اکانت پرمیوم لینکدین

اکانت‌های پرمیوم لینکدین، در چهار سطح مختلف ارائه می‌شوند که بر اساس نیاز و بودجه خود می‌توانید سطح مورد نظر را انتخاب کنید و از امکانات آن استفاده کنید. این چهار سطح علاوه بر ویژگی‌ها و قابلیت‌های کلی اکانت پرمیوم دارای ویژگی‌های اضافه‌تری هستند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. سطوح پرمیوم لینکدین عبارتند از:

انواع اکانت پرمیوم لینکدین

1) سطح Career

این سطح برای افرادی که به دنبال کار هستند طراحی شده است و علاوه بر قابلیت‌های اصلی، مزایای زیر را برای کاربران فراهم می‌کند:

 • دسترسی به InMail: این قابلیت به شما کمک می‌کند به افرادی که حتی اگر در لیست اتصالات‌تان نباشند، پیام دهید و آنها را در لینکدین پیدا کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید. این قابلیت می‌تواند برای یافتن شغل، برقراری ارتباط با افراد کلیدی در صنعت‌تان و یا حتی برای بازاریابی و فروش بسیار مفید باشد.
 • مشاهده افراد بازدیدکننده از پروفایلتان: در این اکانت شما می‌توانید ببیند که چه کسانی از پروفایلتان بازدید کرده‌اند، حتی اگر ارتباطی با شما برقرار نکرده باشند. این مزیت سبب می‌شود شما بتوانید مخاطب خود را بهتر بشناسید و در نتیجه استراتژی‌های بازاریابی خود را بهبود بخشید.
 • فیلترهای پیشرفته جستجو: در سطح Career با استفاده از فیلترهای پیشرفته می‌توانید افراد و تخصص‌های مد نظر خود را ساده‌تر پیدا کنید.

سطح Career

2) سطح Business

این سطح از اکانت پرمیوم مناسب صاحبان کسب وکار و بازاریابان است و علاوه بر ویژگی‌های کلی اکانت پرمیوم، قابلیت‌های زیر را در اختیار مشترکین خود قرار می‌دهد:

 • دسترسی به بینش‌های Audience: این ویژگی اطلاعات دقیقی از مخاطبانتان همچون زمینه شغلی را در اختیارتان قرار می‌دهد که شما با استفاده از آنها بهتر می‌توانید مخاطب خود را بشناسید.
 • دسترسی به تبلیغات هدفمند: با ارتقای اکانت خود به بیزینس می‌توانید تبلیغات هدفمندی را انجام دهید و سبب افزایش آگاهی از برند خود، جذب مشتریان جدید و افزایش فروش خود شوید.
 • دسترسی به Lead Gen Forms: با استفاده از این قابلیت می‌توانید یک فرم را در پروفایل خود ایجاد کنید تا افراد بتوانند اطلاعات تماس خود را در آن وارد کنید. این اطلاعات می‌تواند برای بازاریابی ایمیلی، کمپین‌های تبلیغاتی و یا سایر اهداف بازاریابی شما مفید باشد.

سطح Business

3) سطح Sales Navigator Pro

این اشتراک برای متخصصان فروش طراحی شده است و مزایای زیر را برایشان به ارمغان می‌آورد:

 • دسترسی به لیست‌های Lead پیشرفته: این ویژگی به شما امکان می‌دهد که لیست‌های هدفمندی از مشتریان بالقوه را بر اساس معیارهای مختلف مانند عنوان شغلی، صنعت و … ایجاد کنید.
 • دسترسی به Sales Insights: در این قابلیت شما می‌توانید اطلاعات ارزشمندی در مورد Lead های خود مانند اطلاعات تماس، فعالیت‌هایشان در لینکدین و اخبار مرتبط با شرکتشان به دست آورید.
 • امکان ردیابی فعالیت‌های Lead: در این نسخه از اکانت پرمیوم می‌توانید فعالیت لیدهای خود را بررسی کنید.

سطح Sales Navigator Pro

4) سطح Recruiter Lite

این سطح برای مدیران و صاحبان کسب و کارهای بزرگ که قصد دارند افرادی را استخدام کنند، طراحی شده و به آنها امکان می‌دهد که از ویژگی‌ها و قابلیت‌های زیر بهره‌مند شوند:

 • جستجوی Talent: در این سطح از اکانت پرمیوم، کاربران می‌توانند با استفاده از فیلترهای پیشرفته، به دنبال افراد دارای مهارت‌ها و تجربیات خاص در بین میلیون‌ها کاربر لینکدین باشند.
 • قابلیت Talent Pool: با این قابلیت می‌توانید لیست‌هایی از افراد واجد شرایط برای موقعیت‌های شغلی خاص ایجاد کنید و به طور موثرتر با آنها ارتباط برقرار کنید.
 • ارائه InMail اضافی: اکانت Recruiter Lite تعداد InMail های بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید با Lead های خود ارتباط برقرار کنید.

سطح Recruiter Lite

انتخاب نوع اکانت لینکدین

انتخاب بهترین نوع اکانت به‌طورکلی به نیازها و اهداف‌تان در لینکدین بستگی دارد. به طور مثال اگر به دنبال کار هستید، اکانت Career گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. اگر صاحب کسب‌وکار هستید، اکانت Business یا Sales Navigator Pro را انتخاب کنید. و اگر استخدام‌کننده هستید یا در یک شرکت مسئول منابع انسانی هستید اکانت Recruiter Lite برای شما گزینه بهتری می‌باشد. البته بهتر است قبل از انتخاب نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

 • دقیق‌تر ویژگی‌های هر نوع اکانت را مطالعه کنید.
 • نظرات کاربران در مورد اکانت‌های مختلف را بررسی کنید.
 • بودجه خود را در نظر بگیرید.
 • از دوره آزمایشی رایگان اکانت استفاده کنید.
 • اهدافتان در لینکدین را مورد بررسی قرار دهید.

انتخاب انواع اکانت مناسب لینکدین

لینکدین که شبکه‌ای کاربردی و پرطرفدار در دنیای دیجیتال امروزی است امکانات و مزایای بسیاری را برای کاربران خود فراهم کرده است و انواع مختلفی از اکانت‌ها را ارائه می‌دهد که هر کدام به کاربران خود امکان می‌دهد تا از امکانات و ویژگی‌های این پلتفرم متناسب با نیازها و اهدافشان استفاده کنند. پس با بررسی انواع اکانت در این مطلب شما آگاهی‌های لازم را به دست خواهید آورد و با انتخاب و خرید اکانت پرمیوم و قانونی مناسب، می‌توانید به طور موثرتری در لینکدین فعالیت کرده و به اهدافتان برسید.در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی بیشتر برای خرید اکانت لینکدین می‌توانید به پشتیبانان متخصص ما در اکانت بازار ارتباط برقرار کنید و مشاوره‌های لازم را به دست بیاورید.

سوالات متداول

 1. اکانت رایگان لینکدین چه تفاوت‌هایی با اکانت پرمیوم آن دارد؟

شما در اکانت رایگان این شبکه اجتماعی فقط به قابلیت‌های پایه دسترسی دارید و در تعداد اتصالات، آگهی‌های شغلی و دسترسی به ابزارهای تحلیلی و… محدودیت دارید، در حالی که تمامی این محدودیت‌ها در نسخه پرمیوم برداشته شده و شما می‌توانید از امکانات بیشتری در این پلتفرم برای ارتقای خود استفاده کنید.

 1. کدام نوع اکانت لینکدین برای ما مناسب است؟

انتخاب بهترن نوع اکانت کاملا به بودجه و سلیقه شما بستگی دارد. پس ابتدا نیازهای خود را بسنجید و بر اساس نیازی که دارید نسخه مورد نظر خود ار اکانت پرمیوم را انتخاب کنید.

 1. هزینه اکانت پرمیوم لینکدین چقدر است؟

از آنجایی که لایسنس پرمیوم لینکدین دارای 4 نسخه متفاوت است، قیمت اشتراک آن نیز به نوع نسخه و مدت زمان آن بستگی دارد.

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *