نحوه تنظیم تایمر خواب اپل موزیک

نحوه تنظیم تایمر خواب اپل موزیک

اگر از آن دسته افرادی هستید که موسیقی را بسیار دوست دارید، به طوری که حتی شب‌ها، قبل از خواب هم باید موسیقی گوش دهید، مطمئنا با نحوه تنظیم تایمر خواب اپل موزیک آشنا هستید چون ممکن است بخواهید قبل از خواب، به موسیقی گوش دهید ولی در زمان خواب، پخش موسیقی ادامه پیدا نکند. برای این منظور، نیاز به تایمر خواب دارید. در Apple Music، تایمر خواب مستقیم وجود ندارد. ولی در برخی از برنامه‌های پادکست Apple، دکمه زمان خواب تنظیم شده است.

نحوه تنظیم تایمر خواب اپل موزیک یکی از ویژگی‌های مفید و کاربردی است که در  قالب اکانت پرمیوم به کاربران این برنامه اجازه می‌دهد زمان پخش موسیقی را به طور خودکار، محدود کنند و در نتیجه کیفیت خواب خود را بهبود بخشند. با استفاده از تایمر خواب، کاربران می‌توانند زمان پخش موسیقی را تعیین کرده و بعد از گذشت آن زمان، پخش موسیقی به صورت خودکار قطع شود.

امکانات تایمر خواب در اپل موزیک بسیار گسترده است. با خرید اشتراک پرمیوم، شما می‌توانید زمان دقیق پخش را تعیین کنید، برای مثال، ۳۰ دقیقه یا ۱ ساعت. با فعال سازی تایمر خواب، شما قادر خواهید بود به آسانی در زمانی که به خواب رفته اید، پخش موسيقی را در يک زمان مناسب قطع كنيد. پس با ما، برترین فروشگاه خرید اکانت پرمیوم همراه بوده تا با نحوه تنظیم تایمر خواب اپل موزیک آشنا شوید.

خواب آرامی را با موسیقی تجربه کنید

قبل از این که به نحوه تنظیم تایمر خواب اپل موزیک بپردازیم، باید گفت که گوش دادن به موزیک قبل از خواب فواید زیادی دارد. در ادامه برخی از این فواید را برای شما ذکر می‌کنیم:

 1. کاهش استرس: گوش دادن به موسیقی قبل از خواب، می‌تواند به کاهش استرس و نگرانی کمک کند. ملودی‌های آرام و آرامش‌بخش ممکن است به شما کمک کند تا روح و ذهن خود را آرام کنید و به سادگی به خواب بروید.
 2.  بهبود خواب: گوش دادن به موزیک قبل از خواب ممکن است باعث بهبود کیفیت خواب شود. صداهای آرام و لطیف مانند صدای باران، صدای پرندگان یا صدای درختان، ممکن است شما را به سمت خواب عمیق‌تر و آسوده‌تر هدایت کند.
 3.  تسکین درد: بعضی از سبک های موسیقی، به عنوان درمان دردهای سر، دردهای عضلانی و دردهای مفصلی عمل می‌کنند. با گسترش سطح آگاهی، می توانید اثرات شفابخش و آرام بخش صدا را بیشتر و بیشتر تجربه کنید.
 4. رفع افکار منفی: گسترش سطح آگاهی، باعث حذف افكار منفی و جذب فکر سالم می شود.
مغز خود را با موسیقی، شاد کنید

مغز خود را با موسیقی، شاد کنید

مغز خود را با موسیقی، شاد کنید

موسیقی یکی از راه‌های موثر برای افزایش کارکرد مغز است. برخی از مزایایی که موسیقی می‌تواند به بهبود عملکرد مغز کمک کند عبارتند از:

 • تقویت حافظه: گوش دادن به موسیقی و خواندن آهنگ‌ها، باعث فعال شدن نقاط مختلف مغز به ویژه حافظه می‌شود. این فعال شدن باعث تقویت حافظه و قابلیت یادگیری شما خواهد شد.
 • تعادل هورمونی: وقتی به موسیقی مورد علاقه‌تان گوش می‌دهید، هورمون‌های دوپامین، سروتونین و اندروفین در بدن آزاد می‌شوند. این ترکیب هورمونی باعث احساس شادابی، اطمینان و آرامش می‌شود.
 • افزایش سطح هوش هیجانی: یکی از تأثیرات دیگر موسیقی بر مغز، افزایش قدرت درک احساسات دیگران است. افرادی که به طور منظم به موسیقی‌های شاد و امیدبخش گوش می‌دهند، به راحتی قادرند، حالت‌های روح و زبان بدن افرادی که شاد و خوشحال هستند را تشخیص دهند. همچنین کسانی که علاقه‌مند به شنیدن موسیقی غمگین و ناراحت کننده هستند، به خوبی حالات ناراحت و ناامیدی در دیگران را تشخیص می‌دهند.
پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید : چرا اپل موزیک وصل نمیشود؟ 25 راه حل

قطع موزیک در زمانی که به خواب رفتیم

وقتی که خواب هستیم، بدن و ذهن ما در حال استراحت و بازسازی است. با وجود این که برخی از افراد عادت دارند که قبل از خواب، به موسیقی گوش بدهند ولی برای جلوگیری از آسیب به بدن، با خوابیدن فرد، موسیقی باید قطع شود. برای قطع موسیقی در حین خواب، چند راهکار وجود دارد. یک راهکار ساده این است که از تایمر یا زمانبندی استفاده کنید تا موسیقی به طور خودکار قطع شود.

برای قطع کردن موزیک با استفاده از تایمر خواب، می‌توانید راهنمای نحوه تنظیم تایمر خواب اپل موزیک را دنبال کنید:

 • ابتدا، تایمر خواب را در دستگاه پخش موزیک یا تلفن همراه خود تنظیم کنید. برخی از دستگاه‌های پخش موزیک و تلفن‌های همراه این قابلیت را به صورت پیش فرض دارند.
 • در صورت عدم وجود تایمر خواب در دستگاه، می‌توانید از برنامه‌های موجود در فروشگاه برنامه‌های موبایل استفاده کنید. بسیاری از برنامه‌های معروف نظیر Spotify و Apple Music و این قابلیت را دارند.
 • با استفاده از برنامه یا تایمر خواب، زمان مورد نظر خود را برای قطع شدن موزیک تعیین کنید. به عنوان مثال، پس از 20 دقیقه قطع شود.
 • پس از تعیین زمان، پخش موزیک را آغاز کنید.
 • هنگام فعال شدن تایمر خواب، پخش موزیک به صورت خودکار قطع خواهد شد.
 • حال شما به آسودگی و در سکوت، به خواب خود بروید
7 مرحله برای تنظیم تایمر خواب اپل موزیک در آیفون و آیپد

7 مرحله برای تنظیم تایمر خواب اپل موزیک در آیفون و آیپد

7 مرحله برای تنظیم تایمر خواب اپل موزیک در آیفون و آیپد

برای نحوه تنظیم تایمر خواب اپل موزیک بر روی آیفون و آیپد خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. اپل موزیک را در دستگاه خود باز کنید.
 2. به پخش موسیقی بروید و آهنگ یا لیست پخش مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 3. در پایین صفحه، روی دکمه “•••” (سه نقطه) کلیک کنید.
 4. گزینه “تایمر” را انتخاب کنید.
 5. زمان مورد نظر خود را برای تایمر خواب تعیین کنید. مثلاً، اگر می‌خواهید پس از 30 دقیقه به صورت خودکار متوقف شود، 30 دقیقه را انتخاب کنید.
 6. حالت “بعد از پایان” را به “توقف پخش” تغییر دهید.
 7. برگشت به صفحه قبل و سپس روی “شروع” (Start) کلیک کنید.

نحوه تنظیم تایمر خواب اپل موزیک در اندروید

 1. باز کردن اپلیکیشن Apple Music در دستگاه اندروید خود.
 2. وارد شدن به قسمت “توصیه‌ها” یا “پخش‌های شخصی” (Discovery or For You) در بالای صفحه.
 3. پیدا کردن آهنگ یا لیست پخش مورد نظرتان برای تعیین تایمر خواب.
 4. باز کردن آهنگ یا لیست پخش و فشار دادن دکمه سه نقطه در بالای صفحه (در بعضی از دستگاه‌ها ممکن است این دکمه را در پایین صفحه مشاهده کنید).
 5. از منوی باز شده، گزینه “تایمر خواب”(Sleep Timer)را انتخاب کنید.
 6. تعیین زمان مورد نظر برای تایمر خواب(بر حسب ساعت و دقیقه).
 7. فشار دادن گزینه “تأیید” (Confirm)  یا OKبستگی به نسخۀ اپل موزیک شما دارد.

با گذشت زمان تعیین شده، پخش موسیقی به صورت خودکار قطع خواهد شد و به حالت استنبای (Standby) منتقل می‌شود.

نحوه استفاده از تایمر خواب اپل موزیک مک بوک

نحوه استفاده از تایمر خواب اپل موزیک مک بوک

نحوه استفاده از تایمر خواب اپل موزیک مک بوک

 1. باز کردن برنامه Apple Music.
 2. انتخاب پخش کننده: در نوار منوی بالای صفحه، روی “پخش” کلیک کرده و سپس “پخش کننده” را از منوی باز شده انتخاب کنید.
 3. باز کردن تایمر خواب: در پخش کننده، روی دکمه “•••” (سه نقطه) در پایین سمت چپ صفحه کلیک کرده و سپس “تایمر خواب” را از منوی باز شده انتخاب کنید.
 4. تعیین زمان: در پنجره تایمر خواب، زمان مورد نظر خود را برای توقف شدن موسیقی تعیین کنید. می‌توانید زمان را به صورت دستی وارد کرده یا با استفاده از دکمه‌های “+” و “-” آن را تغییر دهید.
 5. حالت سکوت: در قسمت “بعد از پایان”، گزینه‌ای را برای حالت خاموش مشخص کنید. مثلاً می‌توانید صدا را خاموش قرار دهید و یا به حالت استفاده عادی برگردانید.
 6. فعال سازی تایمر: بعد از اتمام تنظیمات، دکمه “OK” (قبول) را بزنید.
پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید : چگونه اپل موزیک را رایگان فعال کنیم؟

مراحل تنظیم تایمر خواب اپل موزیک در ویندوز

 1. باز کردن برنامه Apple Music در ویندوز.
 2. رفتن به بخش “Library” (کتابخانه) در نوار کناری سمت چپ صفحه.
 3.  انتخاب “Playlists” (لیست پخش) از بالای صفحه.
 4. سپس روی “+” کلیک کرده و گزینه “New Playlist” (لیست پخش جدید) را انتخاب کنید.
 5. نام دلخواه خود را برای لیست پخش جدید وارد کنید و Enter را فشار دهید.
 6. حالا می توانید آهنگ‌های مورد نظر خود را به لیست پخش اضافه کنید.
 7.  بعد از اضافه کردن آهنگ‌های مورد نظر، روی “File” (فایل) در نوار منو بالای صفحه کلیک کرده و سپس گزینه “New Smart Playlist” (لیست پخش هوشمند جدید) را انتخاب کنید.
 8.  در پنجره باز شده، شروع به تعریف شروط لیست پخش خود کنید، مثلاً ممکن است بخواهید فقط آهنگ‌هایی با ژانر خاص یا آثار یک هنرمند خاص را به لیست پخش اضافه کنید.
 9. بعد از تعریف شروط، روی OK کلیک کرده تا لیست پخش هوشمند ساخته شود.
 10. حال بر روی ليست پخش هوشمندی كه ساختيد، دابل کلیک کنید.
  • آيتم‌ «Time» يكی از فيلدهایی بوده كه قابل تغيير است؛ بنابراین، با كليک كردن روی فيلدی كاملاً جديد، با عبارات «is after» و «is before» مقادير «hours» «minutes», «seconds» قابل تغيير است.
 11.  حال با استفاده از فيلدهایی كاملاً جديد، كافى است تغييرات‌ خود را اعمال كرده و دکمه OK را کلیک کنید.

نحوه تنظیم تایمر خواب در برنامه اپل موزیک در یک HomePod

 1. ابتدا، اطمینان حاصل کنید که HomePod شما به روزرسانی شده است و از نسخه‌ی جدیدتر iOS پشتیبانی می‌کند.
 2. سپس، بر روی دستگاه iOS خود (مثلاً آیفون یا آیپد) به تنظیمات بروید و قسمت “خانه” را پیدا کنید.
 3. قسمت “خانه”، دستگاه HomePod خود را انتخاب کنید.
 4. در صفحه تنظیمات HomePod، به پایین صفحه بروید و گزینه “تایمر خواب” را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.
 5.  حال می‌توانید زمان مورد نظر خود را برای تایمر خواب تعیین کنید. به عنوان مثال، اگر مایل باشید HomePod شما پس از 30 دقیقه خاموش شود، زمان “30 دقیقه” را انتخاب کنید.
 6. پس از تعیین زمان، بر روی “OK” (قبول)  “ذخیره” (Save) کلیک کنید.
 7. حال HomePod شروع به شمارش معکوس خواهد کرد و پس از سپری شدن زمان تعین شده، خاموش خواهد شد.

تنظیم تایمر خواب اپل موزیک کمکی برای بهبود خواب و سلامتی

اپل موزیک یک سرویس استریم موسیقی است که توسط شرکت اپل ارائه می‌شود. با استفاده از این سرویس، کاربران می‌توانند به طور آنلاین به میلیون‌ها قطعه موسیقی دسترسی پیدا کنند و آن‎ها را به صورت رایگان گوش دهند و یا برای دسترسی آفلاین به آن‌ها، اشتراک بخرند. خرید اکانت اپل موزیک ترکیه تحویل فوری از اکانت بازار در تمام دستگاه های اپل، شامل آیفون و مک بوک قابل استفاده است.

تایمر خواب نیز یک ویژگی است که در بعضی از دستگاه‌های الکترونیک قابل تنظیم است. با استفاده از تایمر خواب، کاربران محدوده زمان معینی را تعیین کرده و در صورت فعال بودن، دستگاه به صورت خودکار خاموش می‌شود. در نتیجه، با نحوه تنظیم تایمر خواب اپل موزیک به بهبود خواب و سلامتی خود کمک کنید.

سوالات متداول

 • آیا می‌توانم آهنگ‌های دانلود شده در اپل موزیک را ذخیره کنم؟

خیر، شما نمی‌توانید آهنگ‌های دانلود شده در اپل موزیک را به صورت فایل ذخیره کنید. برنامه اپل موزیک فقط به مشترکان خود اجازه می‌دهد تا آهنگ‌ها را برای پخش در حالت آفلاین دانلود کنند و آن‌ها را در فضای ذخیره دستگاه خود نگهداری کنند.

 • آیا می‌توانم پلی‌لیست‌هایم را با دوستانم به اشتراک بگذارم؟

بله، اپل موزیک به شما این امکان را می‌دهد که هرگونه محتوایی را در این برنامه با دوستانتان به اشتراک بگذارید. شما می‌توانید از طریق گزینه اشتراک‌گذاری و همچنین قابلیت AirDrop، پلی‌لیست‌های خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

 • آیا برای استفاده از اپل موزیک نیاز به اینترنت دارم؟

بله، برای استفاده از سرویس Apple Music نياز به يک اتصال به شبكه اينترنت دارید تا بتوانید آثار صوتی را پخش كنید و به آن‌ها دسترسى پیدا كنید.

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *