10 ارور کپ کات در اندروید و آیفون

10 ارور کپ کات در اندروید و آیفون

مدتی پیش بود که مقاله‌ای درباره ترفندهای کپ کات نوشتیم. بعد از نوشتن این مطلب، افراد زیادی به پشتیبانی سایت پیام دادند و درباره آن سؤال داشتند. بعد که متوجه شدیم این افراد با 10 ارور مختلف روبه‌رو هستند و نمی‌توانند از این برنامه استفاده کنند، برای همین تصمیم گرفتیم که این مقاله را بنویسیم. در ادامه می‌خواهیم به 10 ارور کپ کات در اندروید و آیفون بپردازیم و روش حل آن‌ها را بگوییم. پس تا آخر این مقاله با ما باشید تا شیوه رفع مشکلات این برنامه را یاد بگیرید.

پیشنهاد می کنیم که بخوانید : موبایل‌های مناسب برای کار با کپ کات

معرفی برنامه کپ کات

تا اینجا که آمده‌اید، احتمالاً می‌دانید که این برنامه چیست و چه کاربردی دارد. ولی برای آشنایی بیشتر آن را معرفی می‌کنیم. کپ کات برنامه‌ای برای طراحی، ساخت و ویرایش فیلم و عکس‌ها است که می‌توانید آن را روی گوشی‌های اندروید و آیفون نصب کنید. شما با کمک این برنامه می‌توانید صدای فیلم‌های‌تان را تغییر دهید یا روی آن‌ها افکت بگذارید. همچنین می‌توانید قسمتی از آن‌ها را برش دهید یا چند فیلم را به هم وصل کنید. در حال حاضر این ابزار میلیون‌ها نصب فعال دارد که بسیاری از آن‌ها بلاگر و طراحان فیلم سوشیال مدیا هستند.

معرفی 10 ارور کپ کات اندروید و آیفون

معرفی 10 ارور کپ کات اندروید و آیفون

10 ارور کپ کات اندروید و آیفون

هیچ برنامه‌ای نمی‌تواند ادعا کند که مشکل، ارور یا باگ ندارد. حتی بهترین برنامه‌ها مثل فوتوشاپ دارای باگ و ارورهایی هستند. گیمرها این موضوع را به خوبی درک می‌کنند. برنامه کپ کات هم دارای ارورهایی است، البته این مشکلات به سادگی حل می‌شوند. بیشتر ارورها به خاطر اینترنت، نسخه و گوشی شما هستند. در کل بیشتر ارورهای برنامه و بازی‌های مختلف به دلیل مشکل در سمت شما است. یعنی مشکلی در اینترنت و سیستم شما است. در ادامه به ارورهای برنامه کپ کات می‌پردازیم:

1.     ارور Server overload or downtime در کپ کات

این ارور که ممکن است با اسم‌های دیگری مثل پر بودن سرور یا اضافه بار، نشان داده شود. به دلیل شلوغ بودن سرورها است. در حال حاضر میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان از برنامه CapCut استفاده می‌کنند. همین تقاضا زیاد باعث شلوغ شدن سرورها می‌شود که در مواردی باعث می‌شود با این ارور روبه‌رو شوید. این ارور در مواقع بارگذاری یا استفاده از ابزارهای مختلف ممکن است نشان داده شود. برای حل این مشکل فقط کافی است برنامه را دوباره راه اندازی کنید.

اگر از برنامه خارج شدید و دوباره وارد شدید؛ ولی این مشکل هنوز وجود داشت. بهتر است که چند ساعت دیگر از آن استفاده کنید. این مشکل بعد از چند ساعت به صورت خودکار حل می‌شود. اگر حل نشد، می‌توانید بازی را حذف کنید و دوباره نصب کنید. فقط توجه کنید که آخرین نسخه‌ی آن را از یک مکان معتبر دانلود کنید. چون نسخه‌های جعلی باگ‌های زیادی دارند. همچنین اینترنت خود را چک کنید و فیلتر شکن را روشن یا خاموش کنید. در 99 درصد موارد با این راه کارها ارور شلوغ بودن سرور حل می‌شود.

همچنین، پیشنهاد می کنیم که بخوانید : قابلیت‌های کپ کات برای ادیت ویدیو

2.     ارور نسخه قدیمی کپ کات

در بعضی مواقع ممکن است با ارور نسخه‌های قدیمی روبه‌رو شوید، در این حالت برنامه کپ کات باز نمی‌شود. البته این فقط در حالتی است که نسخه‌ی شما خیلی قدیمی باشد. مثلاً اگر 5 ورژن بعد از نسخه‌ای که نصب کردید، آمده است به احتمال زیاد نمی‌توانید وارد برنامه شوید. برای حل این مشکل فقط کافی است که آخرین ورژن کپ کات را دانلود کنید. باز هم تاکید می‌کنیم که فقط از سایت‌های معتبر خرید کنید. در آخر مقاله دلیل این همه تاکید را می‌گوییم.

3.     ارور Inaccessibility در کپ کات

برنامه کپ کات در بعضی از کشورها تحریم است. به زبانی دیگر در بعضی از کشورها در دسترس نیست. وقتی که افراد این کشورها وارد برنامه می‌شوند، ارور Inaccessibility نمایش داده می‌شود. برای حل این ارور اول باید به صورت تمام از برنامه خارج شوید و به تنظیمات گوشی خود بروید. در بخش مدیریت برنامه‌ها، حافظه کش و پنهان کپ کات را حذف کنید. حالا فیلتر شکن خود را فعال کنید و دوباره وارد برنامه شوید. دیگر مشکل شما حل شده است.

البته دقت کنید که با ای پی کدام کشور وارد می‌شوید. برای مثال با ای پی فرانسه، پرتغال، آمریکا، اسپانیا و انگلیس وارد شوید. با ای پی کشورهای دیگر هم می‌توانید وارد این برنامه شوید؛ ولی همه‌ی قابلیت‌های آن در دسترس نیستند. برای مثال همه‌ی افکت‌های برنامه فقط در شرایطی در دسترس هستند که با ای پی یکی از کشورهای بالا وارد کپ کات شوید. بهتر است که هنگام استفاده از برنامه‌ای پی خود را زیاد تغییر ندهید، چون این کار باعث بن شدن می‌شود.

ارور How to Fix “No Internet Connection در کپ کات

ارور How to Fix “No Internet Connection در کپ کات

4.     ارور How to Fix “No Internet Connection در کپ کات

این ارور به دلیل مشکل در اینترنت نمایش داده می‌شود. برای استفاده‌ی بخش‌های خاصی از این برنامه به اینترنت نیاز دارید. وقتی که با این ارور مواجه شدید، اول مطمئن شوید که اینترنت شما سرعت دارد و برنامه و سایت‌های گوگل را به خوبی باز می‌کند. اگر از وصل بودن اینترنت مطمئن شدید، توجه کنید که فیلتر شکن شما روشن است یا خیر. بعضی از فیلتر شکن‌ها با این برنامه سازگار نیستند، حتی بعضی از آن‌ها سرعت اینترنت را به شدت کاهش می‌دهند. فیلتر شکن خود را عوض کنید و دوباره وارد برنامه شوید.

اگر مشکل حل نشد و دوباره با ارور اتصال اینترنت در کپ کات مواجه شدید به تنظیمات موبایل و بخش مدیریت برنامه‌ها بروید. در این بخش حافظه کش برنامه را حذف کنید و دوباره وارد کپ کات شوید. همچنین بخش مجوزهای برنامه را چک کنید شاید به برنامه مجوز دسترسی به اینترنت را نداده‌اید. همچنین می‌توانید 30 ثانیه حالت هواپیما گوشی را فعال کنید. بعد از خاموش کردن این حالت احتمالاً برنامه باز می‌شود.

اگر هنوز در ورود به برنامه مشکل دارید و این ارور برای شما نمایش داده می‌شود، لازم است که نسخه برنامه را عوض کنید. بعضی از نسخه‌های برنامه هک یا کرک شده هستند. حتی بعضی از سایت‌ها نسخه‌های باگ دار، ناکامل و نامعتبر را ارائه می‌دهند. همه‌ی این مشکلات می‌تواند باعث بروز این ارور شود. با دانلود نسخه اصلی و بدون باگ کپ کات، از شر این ارور خلاص شوید و خیلی راحت از افکت‌ها استفاده کنید.

5.     ارور ناسازگاری در کپ کات

در بعضی از مواقع ممکن است با ارور ناسازگاری برنامه با گوشی روبه‌رو شوید. طبیعی است که بعضی از گوشی‌ها با این برنامه سازگار نباشند. البته چند ورژن برای گوشی‌های مختلف از کپ کات موجود است. اگر با این ارور مواجه شدید، لازم است که نسخه فعلی را حذف کنید و در گوگل پلی یا اپل استور نسخه مناسب و بروز شده را دانلود کنید. اگر نمی‌توانید وارد این برنامه‌ها شوید، می‌توانید آن را از سایت‌های معتبر دانلود کنید.

پیشنهاد می کنیم که بخوانید : با برنامه کپ کات یک تدوینگر حرفه ای شوی

6.     ارور Improper installation در کپ کات

اگر برنامه را از جایی نامعتبر دانلود کرده باشید یا اینکه فضای ذخیره سازی کافی را نداشته باشید. حتی ممکن است که گوشی‌ها ناسازگار با برنامه داشته باشد، البته این گوشی‌ها خیلی کم هستند. در این شرایط با ارور خطا در نصب برنامه روبه‌رو می‌شوید. برای حل این مشکل اول مطمئن شوید که حافظه کافی دارید. بعد از اورجینال بودن برنامه مطمئن شوید. بعد ببینید که نسخه‌های اندروید را برای ios یا برعکس دانلود نکرده باشید. تقریباً در تمامی مواقع مشکل شما حل می‌شود. اگر حل نشد که این برنامه با گوشی شما سازگار نیست، البته احتمالش یک در هزار است. مگر اینکه گوشی شما قدیمی باشد.

ارور Violation of terms of service در کپ کات

ارور Violation of terms of service در کپ کات

7.     ارور Violation of terms of service در کپ کات

این ارور زمانی نمایش داده می‌شود که قوانین این برنامه را زیر پا گذاشته باشید. برای مثال اگر از آن برای ادیت عکس و فیلم نامناسب استفاده کرده باشید یا اینکه بعضی از قوانین آن را رعایت نکرده باشید. حتی در صورتی که نسخه‌های هک یا کرک شده این برنامه را استفاده کنید، ممکن است که با این ارور مواجه شوید. در این شرایط نیاز است که نسخه‌تان را عوض کنید یا اینکه حافظه کش برنامه را پاک کنید.

8.      ارور مشکل در تجزیه بسته در کپ کات

فرقی نمی‌کند که در حال نصب چه برنامه‌ای هستید، در هر حالتی ممکن است با ارور مشکل در تجزیه بسته روبه‌رو شوید. این مشکل می‌تواند به چند دلیل رخ دهد که شایع‌ترین آن‌ها ناسازگاری گوشی است. ممکن است گوشی شما با برنامه‌ای که در حال نصب آن هستید سازگار نباشد. برای مثال ممکن است یک برنامه به اندروید 9 نیاز داشته باشد؛ ولی اندروید گوشی شما 8 باشد. در این حالت با این ارور مواجه می‌شوید.

البته این برنامه به شکلی ساخته شده که با بیشتر گوشی‌ها سازگار باشد. دومین دلیل، حافظه تلفن است. در مواقعی که حافظه تلفن کم باشد، این برنامه نصب نمی‌شود و ممکن است که با این ارور روبه‌رو شوید. البته در همه‌ی بازی‌ها به این شکل است. حداقل باید 200 مگابایت بیشتر از حجم برنامه فضای خالی داشته باشید تا نصب شود. سومین دلیل نصب نشدن کپ کات به دلیل نسخه فایل قابل نصب است. بعضی از نسخه‌ها به خودی خود مشکل دارند و نصب نمی‌شوند. برای همین است همیشه تاکید می‌کنیم از جاهای معتبر خرید کنید.

9.     ارور وارد نشدن به گالری

دیروز بود که فردی به پشتیبانی سایت پیام داد و گفت که نمی‌توان فیلم و عکس‌های خود را به این برنامه اضافه کند. اولین چیزی که به ذهن‌مان رسید، نسخه برنامه بود. بعضی از نسخه‌های برنامه کامل نیستند و در صورت نصب، ممکن است که با این مشکل مواجه شوید. ولی بعد دانلود این برنامه از جای معتبر هم مشکل حل نشد.

بعد متوجه شدیم که این فرد برنامه محافظتی روی گوشی‌اش دارد. این افزونه امنیتی اجازه دسترسی برنامه به گالری را گرفته بود. برای حل این مشکل کافی است وارد بخش تنظیمات و مدیریت برنامه‌ها شوید. بعد وارد برنامه کپ کات شوید و در بخش مجوزها به این برنامه مجوز دسترسی به گالری و فایل‌ها را بدهید. بعد برنامه را ببندید و دوباره باز کنید تا مشکل حل شود.

بی‌کیفیت شدن ویدیوها موقع سیو در کپ کات

بی‌کیفیت شدن ویدیوها موقع سیو در کپ کات

10.  بی‌کیفیت شدن ویدیوها موقع سیو در کپ کات

هر چند که احتمال روبه‌رو شدن با این مشکل به شدت کم است؛ ولی احتمالش صفر نیست. در بعضی از مواقع ممکن است با ادیت فیلم با کپ کات، کیفیت فیلم پایین بیاید. این مشکل به خاطر باگ برنامه است و در صورت استفاده از نسخه‌های قدیمی یا گوشی‌های قدیمی ممکن است با آن روبه‌رو شوید. برای حل این مشکل می‌توانید برنامه را دوباره راه اندازی کنید یا آن را آپدیت کنید.

چرا از سایت‌های نامعتبر کپ کات را دانلود نکنیم؟

نسخه‌های نامعتبر این برنامه بعد از مدتی متوقف می‌شوند یا کیفیت فیلم‌های خروجی در آن‌ها کمتر است. همچنین این نسخه‌ها باگ‌ها بیشتری دارند و تجربه ثابت کرده که ارورها در نسخه نامعتبر شایع‌تر است. شما که این حجم از اینترنت را مصرف می‌کنید، پس آن را از یک سایت معتبر دانلود کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید. همچنین نسخه‌های فیک ممکن است حاوی ویروس باشند و سرعت گوشی را پایین بیاورند یا به آن آسیب بزنند. حتی ممکن است گوشی شما در معرض هک قرار بگیرد. پیشنهاد ما به شما خرید اشتراک کپ کات CapCut از سایت های معتبر و قانونی است تا موارد آزار دهنده را تجربه نکنید.

اهمیت خرید اکانت کپ کات از اکانت بازار

یکی از بهترین برنامه‌ها برای ادیت عکس و فیلم، کپ کات است. این برنامه میلیون‌ها نصب در سراسر جهان دارد و در حال حاضر بلاگران و ادیتورهای زیادی از آن استفاده می‌کنند. کاربران این برنامه از بعضی مشکلات شکایت می‌کنند. در کنار بیشتر ارورهایی که در بالا ذکر شد، لازم است از موارد ناخواسته و ارورهای بی مورد که در اثر استفاده از اشتراک های غیرقانونی پیش می آید جلوگیری کنید. پس حتما اکانت معتبر را از سایت های خرید اکانت قانونی مانند اکانت بازار که دارای تمامی مجوزهای قانونی از قبیل اینماد و ساماندهی است، سفارش دهید.

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *