با قابلیت های تلگرام بیزینس آشنا شوید!

با قابلیت های تلگرام بیزینس آشنا شوید!

تلگرام بیزینس چیست؟

تلگرام بیزینس نسخه جدیدی از پلتفرم تلگرام است که به طور خاص برای کسب و کارها طراحی شده و با ارائه امکانات متعدد، به کاربران خود کمک می‌کند تا بتوانند ارتباط موثرتری با مشتریان خود برقرار کنند و فعالیت‌های تجاری خود را به‌ورت کارآمدترین مدیریت کنند. با توجه‌به اهمیت تلگرام بیزینس و اشتراک تلگرام پرمیوم، این مقاله را به آن اختصاص داده‌ایم و قصد داریم در مورد آن اطلاعات کاربردی و مهمی را در اختیارتان قرار دهیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

معرفی تلگرام بیزینس

همان‌طور که گفتیم تلگرام بیزینس، نسخه‌ای از اپلیکیشن تلگرام است که به طور خاص برای نیازهای صاحبان کسب‌وکار طراحی شده است. این نسخه با ارائه امکاناتی مانند ایجاد پروفایل تجاری، ارسال پیام‌های خودکار و خوش‌آمدگویی، اشتراک‌گذاری فایل، ایجاد کانال و گروه، استفاده از ربات‌ها و تمرکز بر امنیت و حریم خصوصی، به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا با مشتریان خود ارتباطی موثرتر برقرار کرده و فعالیت‌های خود را بهینه‌تر  مدیریت کنند.

با استفاده از تلگرام بیزینس، صاحبان کسب‌وکار می‌توانند ضمن معرفی برند خود به مخاطبان بیشتر، به طور مستقیم با مشتریان تعامل داشته باشند، فروش خود را افزایش داده و در هزینه‌های تبلیغات و بازاریابی صرفه‌جویی کنند. تلگرام بیزینس ابزاری قدرتمند و رایگان است که می‌تواند به رونق کسب‌وکار شما در دنیای دیجیتال امروز کمک شایانی کند.

ویژگی‌های تلگرام بیزینس

ویژگی‌های تلگرام بیزینس

تلگرام بیزینس قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی را به شرح زیر در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و به آنها کمک می‌کند بتوانند ارتباط موثرتری با مخاطبان خود برقرار کنند و فعالیت‌های خود را ارتقا دهند:

ایجاد پروفایل تجاری

 • ایجاد پروفایل تجاری

در این پروفایل می‌توانید اطلاعات کامل بیزینس خود همچون اطلاعات تماس، آدرس، وب‌سایت، ساعات کاری و سایر جزئیات مربوط به کسب و کار خود را به طور کامل وارد کنید.

طراحی پیام‌های خوشامدگویی

 • طراحی پیام‌های خوشامدگویی

در تلگرام بیزینس شما می‌توانید برای کاربران جدید خود پیام خوش آمدگویی بفرستید و به این صورت سبب ایجاد اولین تعامل و حس خوب در مخاطب جدیدتان شوید.

طراحی پاسخ‌های خودکار

 • طراحی پاسخ‌های خودکار

با استفاده از این قابلیت در Telegram Business می‌توانید سوالات متداول مشتریان را به صورت خودکار پاسخ دهید و آنها را برای گرفتن جواب منتظر نگذارید.

اشتراک گذاری فایل‌ها

 • اشتراک گذاری فایل‌ها

تلگرام به طور کلی در همه نسخه‌های خود اجازه اشتراک گذاری محتواهای مختلفی را می‌دهد و در نسخه بیزنس نیز به شما این اجازه را می‌دهد که تصاویر، ویدیوها، کاتالوگ محصولات، بروشورها و سایر فایل‌های مرتبط با کسب و کار خود را با مشتریان به اشتراک بگذارید. این قابلیت برای کاربرانی که محصولات و خدمات بصری دارند، بسیار کاربردی می‌باشد.

ایجاد کانال

 • ایجاد کانال

شما در تلگرام بیزینس می‌توانید یک کانال مرتبط با حوزه فعالیتتان ایجاد کنید و اطلاعات و اخبار را در آن قرار دهید. این کانال‌ها ابزاری عالی برای ایجاد تعامل، معرفی محصولات جدید و ارائه اطلاعات معتبر و در نهایت ایجاد حس وفاداری در مشتری می‌باشد.

ایجاد گروه‌ها و سوپر گروه‌ها

 

 • ایجاد گروه‌ها و سوپر گروه‌ها

تلگرام بیزنس همچنین این اجازه را به کاربران خود می‌دهد که به ساخت گروه‌های مختلف برای تعامل با مشتریان، ارائه پشتیبانی، ایجاد جوامع حول برند خود و برگزاری رویدادهای آنلاین بپردازند.

امکان کمک گرفتن از ربات‌ها

 • امکان کمک گرفتن از ربات‌ها

تلگرام بیزینس دارای تعدادی ربات برای انجام وظایف مختلفی مانند جمع‌آوری اطلاعات تماس، برگزاری نظرسنجی، ارائه خدمات مشتری، پرداخت آنلاین و  رزرو نوبت را به طور خودکار می‌باشد که شما با استفاده از آنها می‌توانید در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی قابل توجهی داشته باشید و خدمات با کیفیت‌تری را به مشتریان ارائه دهید.

4 مزیت استفاده از Telegram Business

4 مزیت استفاده از Telegram Business

از جمله مزایای استفاده از تلگرام بیزینس می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

افزایش آگاهی از برند

افزایش آگاهی از برند

شما در تلگرام بیزنس می‌توانید در پروفایل تجاری خود به طور کامل به معرفی برند خود بپردازید و همچنین با ایجاد کانال، توضیحات مفیدی را در مورد برندتان ارائه کنید و سبب افزایش شناخت کاربران نسبت به برند خود شوید.

بهبود ارتباط با مشتری

بهبود ارتباط با مشتری

قابلیت‌هایی همچون پاسخ سریع و خودکار یا ارسال پیام خوش آمدگویی در تلگرام بیزینس برای کاربرانتان، سبب بهبود تجربه آنها خواهد شد و تعامل مشتریان با شما را افزایش می‌دهد.

افزایش فروش

افزایش فروش

هدف نهایی هر کسب و کاری فروش است و تلگرام بیزینس بستری مناسب برای این موضوع به حساب می‌آید و شما با اشتراک گذاری محصولات و معرف آنها در کانال‌ها و گروه‌های خود می‌‎توانید مشتریان را ترغیب به خرید محصول یا خدمت خود کنید و در نهایت میزان فروش خود را افزایش دهید.

کاهش هزینه‌ها

کاهش هزینه‌ها

تلگرام بیزینس خود به‌مثابه یک روش تبلیغاتی و بازاریابی به شمار می‌آید و امکانات خود را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما نیز با استفاده از این پلتفرم تا حد زیادی در هزینه‌های بازاریابی خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

هوش مصنوعی در تلگرام بیزینس

هوش مصنوعی در تلگرام بیزینس

تلگرام به تازگی با اضافه کردن قابلیت هوش مصنوعی به نسخه بیزینس خود، گامی بزرگ و کاربردی در جهت ارتقای خدمات خود و دادن تجربه منحربه‌فرد به کاربران خود برداشته است. این قابلیت‌های جدید به صاحبان مشاغل کمک می‌کنند تا با اتوماسیون وظایف، آنها را بهینه‌تر به انجام برسانند و زمان اضافی خود را صرف انجام کارهای دیگری برای ارتقای کسب و کار خود کنند.

برخی از مهم‌ترین قابلیت‌های هوش مصنوعی که به تلگرام بیزینس اضافه شده‌اند عبارتند از:

 • چت بات‌های هوشمند: این ربات‌ها می‌توانند به صورت خودکار وظایفی همچون پاسخگویی به سوالات متداول را انجام دهند و مشتریان را به بخش‌های مختلفی راهنمایی و حتی سفارشات را ثبت کنند. این ربات‌ها همچنین می‌تواننداطلاعات و اخبار مرتبط با حوزه کار شما را در کانال یا گروه‌هایتان رسال کنند.
 • تجزیه و تحلیل داده‌ها: هوش مصنوعی در تلگرام بیزینس ابزارهایی را برای تجزیه و تحلیل در اختیار کاربران قرار داده است که با استفاده از آنها می‌توانید اطلاعات مفیدی درباره مخاطبان خود، رفتار آنها و کارایی فعالیت‌هایتان در تلگرام به دست آورید. و بر اساس این اطلاعات استراتژی بازاریابی خود را به طور موثرتری تنظیم و نیازهای مشتریان را بهتر درک کنید.
 • پیشنهادات شخصی: با استفاده از هوش مصنوعی تلگرام بیزینس می‌توانید به مشتریان محصولات و خدماتی را پیشنهاد کنید که با علایق و نیازهای آنها مطابقت داشته باشند. چنین موضوعی می‌توانید به افزایش نرخ تبدیل و در نهایت افزایش میزان فروش شما منجر شود.
 • ترجمه خودکار: هوش مصنوعی در تلگرام بیزینس به شما کمک می‌کند که پیام‌های خود را به زبان‌های مختلف ترجمه کنید و با مخاطبان خود در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید.

نکات مهم برای استفاده از تلگرام بیزینس

نکات مهم برای استفاده از تلگرام بیزینس

برای استفاده بهینه از تلگرام بیزینس و گرفتن بهترین نتیجه بهتر است نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

 • پروفایل تجاری خود را کامل کنید و تمامی اطلاعات خواسته شده را با دقت و به حوصله وارد کنید و توضیحات کاملی از کسب و کارتان را ارائه دهید.
 • حتما یک کانال تلگرام برای خود ایجاد کنید و اطلاعات و محتواهای جذاب و ارزشمندی در زمینه کاری‌تان را در آن به اشتراک بگذارید.
 • برای مشتریان خود یک گروه ایجاد کنید و در آن افراد را به تعامل وادار کنید، البته از قبل در مورد قوانین این گروه‌ها و ایجاد آنها در تلگرام بیزینس اطلاعات کافی را به دست بیاورید.
 • ربات‌های هوش مصنوعی تلگرام را فراموش نکنید و برای وظایفی همچون برای انجام وظایف متعددی مانند پاسخ به سوالات متداول، جمع‌آوری اطلاعات تماس، برگزاری نظرسنجی، ارائه خدمات مشتری و فروش محصولات و… از آنها کمک بگیرید.
 • تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی را برای محافظت از اطلاعات خود در تلگرام بیزنس مورد توجه قرار دهید.
 • برای گرفتن نتیجه و بهبود عملکرد خود به طور متناوب با استفاده از ابزارهای تلگرام بیزینس به تجزیه و تحلیل فعالیت‌هایتان در این پیام رسان بپردازید و نقاط قوت و ضعف خود را به دست بیاورید و در نهایت استراتژی خود را بر اساس آنها تنظیم کنید.

بررسی تلگرام بیزینس از جهات مختلف

در این مقاله به بررسی تلگرام بیزینس پرداختیم و آن را از جهات مختلف مورد بررسی قرار دادیم، شما نیز اگر صاحب کسب و کار هستید، پس از خواندن این مطلب حتما حساب کاری خود را در این پلتفرم ایجاد کنید و به برند خود این فرصت را بدهید که بیشتر دیده شود و کاربران و مشتریان بیشتری را به سمت شما بکشاند. در نهایت اگر هرگونه سوال یا ابهامی در مورد این موضوع در ذهنتان باقی ماند، نگران نباشید و کافی است با کارشناسان متخصص خرید و فروش اکانت پرمیوم تماس بگیرید تا به طور کامل شما را راهنمایی کنند و ابهاماتتان را برطرف سازند.

سوالات متداول

 1. تلگرام بیزینس چیست؟

تلگرام بیزینس یک نسخه از تلگرام است که به صورت اختصاصی برای کسب و کارها طراحی شده و به آنها این امکان را می‌دهد که بیشتر دیده شوند و بتوانند به میزان فروش بیشتری از خدمات و محصولات دست پیدا کنند.

 1. چه تفاوتی بین تلگرام بیزینس با تلگرام معمولی است؟

تلگرام بیزینس علاوه بر امکانات پایه دارای مزایا و قابلیت‌های بیشتری همچون ایجاد پروفایل تجاری، پاسخ‌های خودکار، پیام‌های خوشامدگویی و… را برای صاحبان کسب و کارها فراهم کرده است.

 1. چگونه می توان از تلگرام بیزینس استفاده کرد؟

برای استفاده از تلگرام بیزینس، ابتدا باید اپلیکیشن تلگرام را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید. سپس می توانید با استفاده از شماره تلفن همراه خود برای یک حساب کاربری تلگرام ثبت نام کنید. پس از ثبت نام، می توانید با رفتن به بخش تنظیمات و انتخاب گزینه “Business Mode”، حساب خود را به نسخه بیزینس ارتقا دهید.

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *