10 پرامپت برای دیجیتال مارکتینگ

10 پرامپت برای دیجیتال مارکتینگ

روزبه‌روز کاربرد هوش مصنوعی در زندگی انسان‌ها بیشتر می‌شود. یکی از کاربردهای هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ است. این روزها بیشتر فروشگاه‌ها اینترنتی شده‌اند، چون افراد دیگر حوصله ندارند برای خرید کردن به بیرون از خانه بروند. همچنین تنوع محصولات در بازارهای اینترنتی خیلی بیشتر است. برای اینکه ارتباط بهتری با هوش مصنوعی برقرار کنید، لازم است که با پرامپت نویسی آشنا شوید. در ادامه 10 پرامپت برای دیجیتال مارکتینگ را آوردیم، پس همراه ما باشید.

معرفی پرامپت

پرامپت دستوراتی هستند که شما به ابزار هوش مصنوعی می‌دهید. برای مثال شما می‌گویید که یک کپشن با محتوا زیبایی درباره تأثیر جوش بر زیبایی می‌خواهم. این یک پرامپت دیجیتال مارکتینگ است. پرامپت در همه‌ی بخش‌های دیجیتال مارکتینگ کاربرد دارد.

10 پرامپت برای دیجیتال مارکتینگ

پرامپت نوشت پست

پرامپت نوشت پست

1.  آموزش پرامپت نوشتن پست

برای همه‌ی کارهای پشت می‌توانید از هوش مصنوعی استفاده کنید؛ ولی باید در پرامپت نوشتن دقت کنید تا به چیزی که می‌خواهید برسید. هر چه اطلاعات بیشتری به هوش مصنوعی بدهید، متن کامل‌تری به شما می‌دهد. برای مثال:

 • « مثل نویسنده محتوا، یک مقاله 1000 کلمه‌ای با موضوع «آموزش کانتور بینی» برای من بنویس. کلمه کلیدی اصلی محتوا «کانتور بینی» و کلمه کلیدی فرعی « کانتورینگ بینی» باشد. حجم کلمه کلیدی اصلی 1 درصد و کلمه کلیدی فرعی 2 بار تکرار شود. همچنین در آن از عنوان‌های « کانتور بینی چیست»، « ابزار لازم برای کانتور بینی» و « آموزش کانتور بینی» استفاده کن. لحن محتوا رسمی باشد و در آن از مقدمه و نتیجه گیری استفاده شود.

برای حرفه‌ای‌تر بودن محتوا می‌توانید مخاطبان هدف و نوع محتوا ( آموزشی، فروش و اطلاع رسانی) را هم برای هوش مصنوعی شرح دهید.

پرامپت پیدا کردن کلمات کلیدی

پرامپت پیدا کردن کلمات کلیدی

2.    آموزش پرامپت پیدا کردن کلمات کلیدی

برای اینکه بهترین پست وبلاگ را داشته باشید، لازم است در آن از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید. در زیر یک مثال پرامپت برای پیدا کردن بهترین کلمه کلیدی‌ها را آوردیم:

 • 20 کلمه کلیدی محبوب در ایران که مربوط به عبارت« جوش صورت» هستند را برای من پیدا کن. تعداد سرچ و کلیک هر کلمه کلیدی را مشخص کن.
پرامپت ایده پردازی

پرامپت ایده پردازی

3.  آموزش پرامپت ایده پردازی

فرقی نمی‌کند که می‌خواهید مقاله سایت یا ایمیل را بنویسید، در هر حالت شما به یک ایده برای نوشتن نیاز دارید. در اوایل ایده‌هایی جذابی به ذهن افراد می‌آید؛ ولی بعد از مدتی این ایده‌ها تکراری می‌شوند و دیگر تاثیری روی کاربران نخواهد داشت. همچنین ممکن است ایده‌هایی که هوش مصنوعی ارائه می‌دهد از مال شما خیلی بهتر باشد:

 • 10 ایده برای نوشتن یک مقاله وبلاگ در رابطه با « پرامپت دیجیتال مارکتینگ» برای من بنویس. این محتوا برای افراد نوجوان و تازه کاری است که به تازگی وارد حرفه دیجیتال مارکتینگ می‌شوند. لحن این ایده‌ها عامیانه و صمیمی باشد.

4.  آموزش پرامپت بررسی کپی بودن محتوا

به نظر شما چطوری یک صفحه به نتایج اول گوگل می‌آید؟ گوگل معیارهایی دارد که بر اساس آن‌ها به صفحات وب سایت رتبه می‌دهد. یکی از مهم‌ترین این معیارها، یونیک و جدید بودن محتوا است. حتی اگر سئو سایت‌تان هم خیلی بالا باشد، محتوا کپی رتبه نمی‌گیرد. همچنین این ابزارها تشخیص می‌دهند که محتوا توسط هوش مصنوعی نوشته شده یا خیر. در زیر یک پرامپت برای بررسی محتوا را آوردیم:

 • محتوا « متن مقاله» را برای من بررسی کن. اگر کپی است یا توسط هوش مصنوعی نوشته شده به من بگو.
پرامپت محتوا تصویری

پرامپت محتوا تصویری

5.    آموزش پرامپت محتوا تصویری

هوش مصنوعی فقط برای تولید محتوا متنی نیست. اگر دقت کرده باشید یک مدت پروفایل افراد زیادی عکس خودشان بود که با هوش مصنوعی ادیت کردند. این افراد عکس خود را به ربات هوش مصنوعی می‌دهند و از آن می‌خواهند بگوید که اگر بازیگر بودند چه شکلی می‌شدند. در زیر یک پرامپت برای عکس را آوردیم:

 • یک عکس درباره « باتری 60 آمپر سوزوکی» برای من طراحی کن. این عکس در اندازه 480 در 480 باشد.
پرامپت ادیت عکس

پرامپت ادیت عکس

6.    آموزش پرامپت ادیت عکس

در بالا هم به این نکته اشاره کردیم که افرادی از هوش مصنوعی برای ادیت عکس‌ها استفاده می‌کردند. با استفاده از هوش مصنوعی دیگر نیاز نیست که چند ساعت با فوتوشاپ عکس را ویرایش کنید. فقط باید پرامپت شما خیلی کامل باشد تا به نتیجه‌ای که می‌خواهید، برسید. در زیر یک نمونه پرامپت برای ویرایش عکس را آوردیم:

پیشنهاد می کنیم که بخوانید : بهترین برنامه ادیت عکس هوش مصنوعی ۲۰۲۴
 • مثلاً بخشی از عکس را علامت بزنید و برای هوش مصنوعی ارسال کنید. بعد بنویسید: جایی که با رنگ قرمز دور آن را مشخص کردم، ویرایش کن که پوست فرد صاف‌تر و سفیدتر شود. کیفیت عکس را بالاتر ببر و مردمک چشم را بزرگ‌تر کن. همچنین محبوب‌ترین و بهترین فیلترها را روی عکس اعمال کن. از 10 فیلتر استفاده کن و هر 10 عکس را برای من بفرست.
پرامپت زیر نویس

پرامپت زیر نویس

7.    آموزش پرامپت زیرنویس

برای این کار باید از یک ربات هوش مصنوعی استفاده کنید که از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند. همچنین باید بتواند صوت ویدیو را تحلیل کند. البته زیر نویس هوش مصنوعی همیشه مشکل‌هایی دارد، چون بعضی از کلمات با لهجه خاص بیان می‌شوند یا از اصطلاحات خاصی استفاده می‌کنند. البته ابزارهایی هستند که صوت را به متن تبدیل می‌کنند. پرامپت مربوط به این کار در زیر آمده است:

 • اول صوت را ارسال کنید و بعد بنویسید: این صوت را برای من به متن فارسی تبدیل کن.
 • اگر دنبال زیرنویس فیلم هستید: زیرنویس فارسی این فیلم را برای من بنویس.
 پرامپت دوبله

پرامپت دوبله

8.    آموزش پرامپت دوبله

تا چند سال پیش برای دوبله یک فیلم، باید زمان زیادی می‌گذاشتید. مثلاً اگر یک فیلم انگلیسی داشتید و می‌خواستید آن را به فارسی دوبله کنید، باید هم‌زمان با گوش دادن ترجمه آن را بنویسید. بعد هم‌زمان با فیلم این متن‌ها را می‌خواندید. این کار واقعاً سخت و وقت‌گیر است. ولی امروزه فقط کافی است که آن را برای هوش مصنوعی بفرستید تا دوبله کند. البته هوش مصنوعی بعضی از کلمات را اشتباه تلفظ می‌کند. اگر به سوشیال مدیا بروید، نمونه‌های زیادی از دوبله توسط هوش مصنوعی را می‌بینید. در زیر یک پرامپت برای تهیه دوبه فیلم را آوردیم:

 • فیلم را برای ربات هوش مصنوعی ارسال کنید و بعد بنویسید: این ویدیو را برای من به زبان فارسی دوبله کن.
پرامپت سناریو نویسی

پرامپت سناریو نویسی

9.    آموزش پرامپت سناریو نویسی

قبل از ساخت تبلیغات و پست‌ها، باید یک سناریو در ذهن داشته باشید. اگر توجه کرده باشید شرکت‌های بزرگ افرادی را به عنوان سناریو نویس یا استراتژیست محتوا و تبلیغات دارند. در زیر یک پرامپت مناسب برای این کار را آوردیم:

 • 11 سناریو مناسب برای یک فیلم 30 ثانیه‌ای با موضوع « استفاده از هوش مصنوعی برای دیجیتال مارکتینگ» برای من بنویس. این ویدیو قرار است در اینستاگرام منتشر شود و باید لحن آن محاوره‌ای و صمیمانه باشد. همچنین در آخر فیلم بینندگان را به اقدام « خرید اکانت پرمیوم چت جی پی تی» دعوت کنید.
پرامپت کپشن نویسی

پرامپت کپشن نویسی

10.  آموزش پرامپت کپشن‌ نویسی

این روزها اینستاگرام به بازاری جذاب برای فروشندگان و خریداران تبدیل شده است. بیشتر فروش آنلاین شاپ‌ها از طریق اینستاگرام است. برای جذب مشتری در اینستاگرام لازم است که پست به اشتراک بگذارید و زیر آن متنی جذاب بنویسید تا خریداران را جذب کنید:

 • برای پست اینستاگرام با موضوع « معرفی بهترین کرم ضد جوش» یک کپشن جذاب می‌خواهم. همچنین به من 5 هشتگ پرطرفدار مربوط به این زمینه را معرفی کن.

یک نکته مهم در مورد هوش مصنوعی

پرامپت‌هایی که در بالا آوردیم، همگی به زبان فارسی هستند. برای استفاده از این موارد باید از ابزارهایی که از فارسی پشتیبانی می‌کنند، استفاده کنید. یا اینکه آن‌ها را به زبان انگلیسی ترجمه کنید و برای ربات هوش مصنوعی ارسال کنید. فقط توجه کنید که در ترجمه کردن به اشتباه نخورید. همچنین بعضی از ربات‌هایی که از زبان فارسی هم پشتیبانی می‌کنند به پرامپت انگلیسی بهتر جواب می‌دهند. برای دقیق‌تر بودن جواب‌ها می‌توانید به ربات بگویید که این محتوا را می‌خواهید در چه کشوری و برای چه افرادی به اشتراک بگذارید. همچنین میتوانید با خرید اکانت پرمیوم چت جی پی تی از سایت اکانت بازار به صورت کاملا قانونی و معتبر از تمامی امکانات هوش مصنوعی که روزبه‌روز در حال پیشرفت است، استفاده کنید. این ربات‌ها کمک می‌کند که کارها‌ی‌تان آسان‌تر شود. مثلاً کاری که چند ساعت طول می‌کشید را هوش مصنوعی در چند ثانیه انجام می‌دهد. یکی از زمینه‌های محبوب و کاربردی که هوش مصنوعی از آن استفاده می‌شود، دیجیتال مارکتینگ است.

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *