تفاوت پلی استیشن دیجیتال و معمولی؛ پلی استیشن دیجیتال یا دیسک خور را انتخاب کنیم؟

by بلاگ in اکتبر 28, 2022

حس نوستالژیک دارید؟ هنوز هم معتقدید که حس خرید، باز کردن و استفاده از دیسک اصلی بازی، حس دیگه‌ای دارد؟ نگرانید نکند دیگر فرصت تجربه این حس نوستالژیک را نداشته باشید؟ شرکت سونی به فکر شماهم بوده. در کنار کسانی که دوست دارند با آخرین تکنولوژی کار کنند، افراد زیادی هم هستند که دوست دارند کمی از گذشته را همراه خود داشته باشند. به همین دلیل شرکت سوتی پلی استیشن فایو را با دو تکنولوژی دیجیتال و معمول وارد بازار کرده است. به نظر شما تفاوت پلی استیشن دیجیتال و معمولی در چیست؟ کدام یک بهتر است؟ با اکانت بازار همراه باشید.

پلی استیشن 5 چیست؟

آخرین پلی استیشن شرکت سونی، PS5  است. یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین کنسول‌های بازی جهان. به جرات می‌توان گفت که کیفیت آن با کنسول‌های برتری مانند ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس برابری می‌کند. پلی استیشن فایو، دو نوع معمولی (استاندارد) و دیجیتال دارد. انتخاب بین این دو نسخه، به عوامل مختلفی بستگی دارد.هر فردی با توجه به شرایط خود، گزینه مناسب را انتخاب می‌کند. بعضی از افراد دوست دارند همگام با تکنولوژی پیش بروند. بعضی دیگر دوست دارند با پیشرفت سریع تکنولوژی، بخشی از گذشته را همراه خود داشته باشند. به همین دلیل نسخه استاندارد پلی استیشن 5 را انتخاب می‌کنند تا همچنان بتوانند لذت بازی‌های دیسکی را تجربه کنند.

تفاوت پلی استیشن دیجیتال و معمولی یا استاندارد چیست؟

همانطور که می‌دانید، تفاوت عمده پلی استیشن دیجیتال و معمولی، در دیسک‌خور بودن است. هر دو آن‎ها هارد SSD دارند و گرافیک بی‌نظیرشان یکسان است. لوازم جانبی‌شان با هم فرقی ندارد. اتصالات و پورت‌های‌شان هم یکسان است. دسته این دو نیز هیچ فرقی نمی‌کنند. پس، تفاوت اصلی آن‌ها چیست؟ در ادامه بررسی‌شان خواهیم کرد.  

1- دیسک درایو

گفتیم که تفاوت اصلی این دو دستگاه، دیسک‌خور بودنشان است. پلی استیشن معمولی دیسک‌خور است. بازی‌های که در دیسک قرار دارند به هیچ عنوان با نسخه دیجیتال پلی استیشن، نمی‌خورند. برای نسخه دیجیتال، کاربران باید تمام بازی‌ها را به صورت آنلاین دریافت کنند یا از طریق انتقال داده، روی حافظه آن، بازی‌ها را به صورت مستقیم نصب کنند. تقریبا تمام بازی‌های پلی استیشن 4 با پلی استیشن 5 معمولی سازگارند. پس اگر مجموعه‌ای بزرگ از دیسک‌های پلی استیشن 4 دارید، شاید انتخاب PS5 استاندارد برای‌تان مناسب باشد.

2- تماشای فیلم

شما می‌توانید با پلی استیشن فایو معمولی، فیلم‌های 8K را تماشا کنید! درایو بلوری پلی استیشن 5 معمولی از رزولوشن 4K و محتواهای سه‌بعدی پشتیبانی می‌کند. می‌توانید علاوه بر اجرای بازی‌ها، فیلم‌های بلوری خود را با PS5 معمولی آن تماشا کنید. البته در اما باید توجه داشته باشید که فیلم و محتوا‌های 8K به دلیل حجم بسیار بالا، روی دیسک‌های بلوری ارائه نمی‌شوند. باید آن‌ها را به صورت آنلاین تماشا کنید.

3- قیمت

با اینکه پی اس فایو دیجیتال معمولی، از لحاظ فنی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند، اما قیمت‌شان با یکدیگر فرق می‌کند. در کمال تعجب نسخه دیجیتال 100 دلار کمتر از نسخه معمولی آن است. قیمت پلی استیشن 5 دیجیتال 399 دلار است. قیمت پلی استیشن معمولی 499 دلار است.

با این اوصاف، پلی استیشن معمولی بهتر است یا دیجیتال؟ باید بگوییم این دو از لحاظ فنی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. اگر مجموعه زیادی از سی دی‌های بازی PS4 را دارید و می‌توانید 100 دلار هم بیشتر خرج کنید، می‌توانید پلی استیشن معمولی را انتخاب کنید. در غیر این صورت، پی استیشن دیجیتال همراه با سرویس پلی استیشن پلاس، تجربه‌ای بی‌نظر را در دنیای بازی برای‌تان رقم می‌زند.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *